babisprojev
21.9.2020
Kategorie: Společnost

Z nouze ctnost

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Koroňáček nám řádí. Podívejte se statistik a zjistíte, že čísla zjištěných nakažených daný den  jsou oproti předchozímu týdnu víceméně dvojnásobné. Virus se nám řídí rytmem celé naší společnosti.  Rychlost nákazy kolísá podle rychlosti společenských kontaktů.  Největší fičák bývá v úterý a ve středu. Nejméně v neděli. To samozřejmě vůbc nic neříká o skutečném počtu nakažených. Jen lidi nechodívají k doktorovi v neděli, nedovolají se na hygienu a pokud na tom nejsou opravdu blbě, nějak to přežijí do pondělka. 

 

Zhruba týden od nakažení trvá, než se projeví příznaky. Další týden trvá, než se stav pacienta zhorší a musí do nemocnice a další týden trvá, než to s ním v nemocnici sekne. 

Cynicky vzato se dnešní pozitivně otestovaní pacienti nakazili před týdnem. Dnešní těžké případy v nemocnicích se nakazily před čtnácti dny a dnešní mrtví se nakazili ještě v srpnu.  Použijte jednoduchou trojčlenku a zjistíte, jak asi budou vypadat těžké případy za týden a jak budou vypadat úmrtí někdy na začátku října…

Řekněme si na rovinu, že žádná opatření zatím zavedena nebyla. Máme tu znovu povinnost roušek, ale běžně vidíte v supermarketech, jak mají zakrytou jen hubu, ale nos jim čouhá nad rouškou. Běžně je také vidět, že mají roušku na bradě. Vlastně se čeká až na orgán, který může dát pokutu a český člověk je na tuto situaci připraven podle příruček branné výchovy o pohotovostní poloze roušky. K dnešnímu dni konstatuji, že se stále bojí jen mizivé procento lidí. A kupodivu – bojí se i mizivé procento starších a ohrožených ročníků. 

Všechna ostatní opatření jsou směšná. V hospodě mají všichni roušky také po ruce, ale že by ji někdo sundal až v chvíli, kdy zdvihá půllitr, nenechte se vysmát. Ve firmách to rovněž nikdo nenosí, na úřadech také ne. Nosit to budou jen ve velkých firmách, které tyhle věci umějí organizovat. Jinak se jen papírově plní nařízení.  Ale i ve Škodovce bude brzy hodně nakažených. Oni dělníci chodí po šichtě také na pivo. 

Nošení roušek ve školách… dejte tomu týden a už nebude učitel, který by nutil svoje žáčky, aby to stoprocentně nosili, protože to není žádný med. Žádný donucovací prostředek ve škole být nesmí… čili také jako by to nebylo. 

A nějaké dobrovolné dodržování opatření? Nebo nedej bože, že by běžný člověk dělal sám něco navíc než co mu nařizuje vláda? Vlastně se čeká, až vláda něco zakáže a pak se do dodržuje tak na 10%. 

Mimochodem… naše firma zavedla opatření už v druhé půlce července, když začaly žně. Zákaz vstupu bez roušky, odstupy ve frontě, zrušení nutnosti podpisů dodacích listů, bezkontaktní platby, zákazy hromadných porad. Dodržovalo se to víceméně týden. Nic se nedělo, všichni začali být laxnější a laxnější… Opatření pořád platí, ale nedoržují to ani důstojníci, natož mužstvo. 

Mluvit proto o vládním fašismu, když ve skutečnosti nikdo téměř nic dodržovat nemusí, nikdo nic nevynucuje a všechna opatření jsou jen na papíře, to poněkud uráží můj rozum. 

Je mezi vámi čtenáři někdo, kdo by současná opatření považoval za dostatečná k tomu, aby to zastavilo epidemii? Je mezi vámi někdo, kdo věří tomu, že nošení-nenošení roušek a omezení míst ke stání v hospodě, případně pak zavíračku od půlnoci do šesti považoval za něco, co během dvou týdnů zbrzdí počty nakažených? Já tomu nevěřím ani za mák a proto jsem si celkem jistý, že počty nakažených stále porostou až k hodnotám, kdy se i malé procento těžkých případů bude hrozná kupa lidí. 

Teď máme čísla okolo dvou tisíc nově diagnostikovaných denně.  Za týden by to mělo být okolo čtyř tisíc denně. Hamáček zdá se také umí trojčlenku a mluví o tom, že 120 tisíc nakažených bude představovat solidní nápor na zdravotnictví, které může zkolabovat. Nebo si to přečetl na Kydech a pro jistotou to trochu snížil? 

Doufám, že všichni chřipečkáři splní svou občanskou povinnost a v případě vážného průběhu nemoci zůstanou pěkně doma a nebudou přetěžovat už tak dost vážně zahlcené nemocnice. 

Dnešní úvod byl hodně dlouhý, ale chtěl jsem v něm ilustrovat, jak málo moci ve skutečnosti Babiš má.  Že je ve skutečnosti závislý na veřejném mínění a musí tančit mezi vejci. A o prázdninách prostě všichni chtěli jezdit do Chorvatska a chtěli mít dovolenou a nechtěli žádnou vládní buzeraci. Celou dobu Babiš i jeho lidi mluvili o tom, že se máme chovat odpovědně. Celou dobu nechávali opatření na nás samotných. 

Doporučení k opatřením přišla už v půlce července. Nikdo je dobrovolně nedodržoval, stejně jako je nedodržuje doteď. Maďar mluvil o rouškách už v půlce srpna. Byl označen za Svědka Covidového, který chce zničit poslední kousky demokracie a chce tu zavést diktaturu takřka orientálního typu. Nakonec raději sám odešel, protože neměl na své straně ani Babiše. 

A o udělal Babiš? … vyšel vstříc přání většiny veřejnosti. Říká se tomu demokracie… volič občan si totiž může přát úplné voloviny a může demokraticky pracovat na vlastní zkáze a může si svobodně sám podělat život. Což se zřejmě podařilo měrou vrchovatou. 

Mimochodem… viděli jste někdy situaci, že by někdo bez roušky v MHD byl alespoň verbálně lynčován davem, že všechny ohrožuje, ať si vystoupí, nebo bude vynesen v zubech? 

Jak vždycky říkával můj tatínek… pokud se dopracuješ do situace, kdy budeš mít na výběr jen ze špatných řešení, nediv se že zvolíš špatné řešení.  A v této situaci teď Babiš je. Každé skutečně funkční opatření bude stát stamiliardy korun.Pokud neudělá žádné opatření, může přijít situace jako z New Yorku se všemi proprietami včetně chladírenských vozů na mrtvoly. Do toho ještě musí počítat svojí politickou budoucnost na které závisí jeho ekonomická budoucnost a na ní závisí jeho existenční budoucnost.  

Jsem věru rád, že nejsem na jeho místě. 

Ale kdybych na jeho místě byl, věděl co vím a hrál o co hraje on, asi bych se snažil udělat z nouze ctnost. Neomlouval bych se za pozdní reakci, nesváděl bych to na Vojtěcha ani na doktory, ani na opozici. Nesnažil bych se za stamiliardy dělat celostátní karantény. Nechal bych to tak jak to je. Reálně promořujeme a promoříme bez ohledu na opatření. Reálně budeme mít příslušnou porci mrtvých a sekeru máme v rozpočtu zatnutou hodně hodně hluboko. 

Zašel bych si do archivu na ministerstvo obrany a pokusil se tam vyštrachat epidemiologické plány z osmdesátých let a podle nich bych se snažil zmobilizovat zdravotnictví. A jako fakt zmobilizovat. Místo abych buzeroval občanstvo, buzeroval bych náměstky na ministerstvu zdravotnictví. Uvedl  se jako energický vůdce typu Lukašenka nebo Putina.  Jezdil bych po nemocnicích a řvál na ředitele…. ať se klidně podělají strachy a ať dávají okamžitě výpovědi a místo nich bych dosazoval první vhodné šarže, které by se toho chtěly chopit. Bez výběrek, bez všech těch byrokratických keců. 

A nahnal bych do zdravotnictví všechny nezaměstnané na pozice sanitářů, údržbářů a dalšího. Aby měl každý doktor klidně pět asistentů na plnění lejster, ale sám měl čas výhradně na doktořinu. Aby každá zdravotní sestra za sebou měla tři holky, které by jí koukaly pod ruce.

Teoreticky máme ještě vojenské doktory. Ti by měli okamžitě začít školit personály civilních nemocnic – systémem jeden vojenský doktor s mimořádnými prvomocemi na jednu civilní nemocnici. 

Podle mě nemá smysl ve státě plném chřipečkářů, kteří ostentativně odmítají veškerá opatření jako fašistická, ve státě médií, která na vás nenechají nit suchou ani za opatření ani za uvolnění, ve státě švejků, kteří si to stejně dělají po svém… nemá cenu se pokoušet zastavovat epidemii, protože narozdíl od jara skoro nikdo nespolupracuje a nezačne, dokud před Motolem nebudou stát mrazírenská auta.

Mnohem reálnější mi přijde zkusit máknout na tom, abychom zvládli víc těžkých případů. I kdyby se měly jednorázově zdvojnásobit peníze ve zdravotnictví, bude to pořád levnější než dělat celonárodní karanténu. Pokusit se o to, co jsme nemuseli řešit zjara. Pokusit se ve zrychleném režimu dohnat to, co se tu třicet let bouralo.  Pokusit se zachránit co nejvíc z těch, kteří dodnes roušky nosí jen když musí a běžně chodí na davové akce. Zachránit co nejvíc z těch, kteří to do nemocnice dotáhnou. 

Je to smutné, ale pokud dojde na nějakou tu izraelskou celonárdní karanténu, tak se pak zase najde hodně kecalů, kteří v tom uvidí Babišovu proradnost a zbytečnost. Pořád je tu hodně Šmuclerů a Žaloudíků, kteří se koronaviru nebojí. A jejich řeči umlčí jedině krev. Pro Andrejka je teď lepší mít deset tisíc mrtvých a mobilizované zdravotnictví než bilonovou karanténu a kecy odpůrců, že to bylo zbytečné. 

Je to tu jak v Itálii. Nic se přece neděje, na covid nikdo neumřel, to na ty ostatní nemoci, všechno je v nejlepším pořádku…

Ale být Šmuclerem, začal bych se bát o život, nebo alespoň o lak svého auta. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 618 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 2,43 out of 5)
Loading...
72 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)