NEKURACI
1.6.2017
Kategorie: Společnost

Z mýho krásnýho Hooka je hipsterksej nekuřáckej pajzl

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RED HOOK

Jsem byl dnes na zahrádce u Ňákýho kafete a stavil jsem se na moment na Květnici a taky jsem zavítal k Hookovi, kde jsem teď. Ach jo. Z mýho krásnýho Hooka je hipsterksej nekuřáckej pajzl. Bych se posral.

A já dnes odpo dost korzoval. Po Nuslích. A víte co? Já se nakonec bavil. Na zahrádkách, který jsou mnohde miniaturní, sedí kuřáci. Cigára a kafe a Iggy Pop a Tom Waits a můj milovaný Jarmusch. A uvnitř, zpocení jak dveře od Augiášova chlíva (ještě než ho vyplách Herkules) spokojení nekuřáci. A libujou si, že konečně dorazej domů a nebudou smrdět.

A v podpaží koláče potu jak kola od žebřiňáku a ve vzduchu pižmo zápasící na život a na smrt a „Táto ty ses zul – to je smrad, že by jeden pad“ (Slunce seno…). Ty vole, to jako opravdu?

A taky jsem slyšel jednoho, jak s vlnící se pneumatikou, dušností, brunátností a celkovou tělesnou atrofií pronáší moudrosti o tom, že konečně bude moci chodit do nekuřáckých hospod, protože to je smysl jeho života. Že o tom už nebude muset přemýšlet. Že ať zajde kam zajde, bude vzduch jak když vás vovoní alpskej bolehlavovej fén. Protože to je píčus píčusovič, kterej ani nedokáže trefit do knajpy, která je bez popelníků.

A doufal jsem, že potkám aspoň jeden antikonfliktní tým. Který umravňuje kuřáky postávající před knajpou. Aby nehlučeli, aby foukali kouř do igeliťáku, četli si knihy o kombuše a celkově se chovali mravně. Hledal jsem ty uvědomělé šedé moly. Pamatuju si je totiž z totáče. Jak mě vybrali v Poděbradech spícího na trávě v parku. Bylo pět ráno a já chrápal nahlas a sral jsem pracující, co chvátali do worku si zase něco nakrást.

A teď je to zpátky, akorát že mládenci nemaj šedivý pláště a saka a kalhoty s několika přeleželými puky, ale jsou to vysportovaní bojovníci, co ti urazej cigáro od tlamy dřív než se stihneš legitimovat. Speedy Gonzáles je proti nim Hlemejžď z Ferdy Mravence.

Chtěl jsem je potkat a chtěl jsem s nima pohovořit. Chtěl jsem jim položit jednu otázku. Chtěl jsem se jich zeptat, jestli je pravda, že je v mládí ojel zhýralý katecheta a oni to teď společnosti vracej. Možná klika, že jsem je nepotkal. Aspoň mám xichht celej.

A jo.

Není to ode mne správný, tohle psát.

Není to pravda. Nebo jen trochu.

Je to škaredý, odporný, žalovatelný a hodně moc nefér.

Ale mi úplně stejně takhle připadá to všeobjímající vychovávání, ta modelace úspěšného budovatele šťastných zítřků, to formování v bojovníka za vyšší HDP, DPH, DDT, LSD a já nevím čeho. Protože to je ve stejném levelu jako to, co jsem napsal.

Tak.

Tačvúd s Gekonem nic neříkaj, neb spěj.

A venku nevím jak je, jelikož obloha je ve tmě.

To je zatím vše.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.