ELEKTRINA VETRNA
23.9.2021
Kategorie: Ekonomika

Z krize se PRODOTUJEME, ne proinvestujeme!

Sdílejte článek:

VÁCLAV KUBATA

My sice zdražíme, ale půjčíme vám na to! Ceny energií po celém evropském kontinentu stoupají prakticky každý den. Podepisují se na provozuschopnosti řady podniků, domácnosti už řeší, jak vůbec vyjít dál. Nouze klepe na okna!

Přitom paradoxem je, že do energetické krize nás vmanipulovali ti samí politici, které jsme si před čtyřmi lety zvolili, a kteří se opět ucházejí o náš hlas. Vysvětlují nám horem dolem, jak prospěšné je odvrátit se od tradičních energetických zdrojů, úmyslně tyto zdroje energie likvidují ve prospěch rostoucího podílu „zelených“ energií, ale nikdy nám neřekli, jako cenu za to zaplatíme. Vyúčtování, zdá se, dostaneme už tuto topnou sezónu. A někteří dokonce používají fráze “jinak to nejde, dlouho se už nezdražovalo”!

Evropská komise v této souvislosti dokonce otevřeně uvádí, že v důsledku „zelené dohody“ by mohla padnout do energetické chudoby až třetina obyvatel EU. To znamená, že u nás důsledky zeleného teroru dopadnou na neuvěřitelných 3,5 milionu lidí.

Řešení? Akční EU už jedná o pomoci formou dotací rodinám na hranici nouze. Jak chtějí společně definovat rodinu v nouzi “čort znajeť”! Ale je děsivé, že místo aby nedopustili takové zdražení, tak řeší jak odrbat ty bohatší a přerozdělením přes dotace“zachraňují ty chudší”. Jestli tohle není socialismus s evropskou tváří, tak už jsme nejspíš v ráji. A nebo v pytli?!

Zdražovat se přitom má nejen elektrická energie, ale i plyn, benzín či topná paliva jako uhlí. A já se ptám, víte o tom, že se připravuje tahle řízená strategie uvrhnutí nás všech, a zvlášť střední třídy, do chudoby? A proč? Vždyť zničením automobilového průmyslu se spalovacím motorem a přechodem na obnovitelné zdroje se sníží globální emise CO2 pouze v řádu jednotek procent. Což je Čína schopna při svém současném tempu budování uhelných elektráren a průmyslových komplexů zase „dorovnat“ v řádu několika měsíců až let. Ale cena, kterou za tuto politiku zaplatíme, je skutečně drastická. A co zaplatí Čína? Nic – vybuduje za naší oběť další pracovní místa a blahobyt pro vlastní lidi.

Nás, kteří jsme vyrostli v totalitním socialistickém Československu a jejím RVHP (pro mladší tj. Rada vzájemné hospodářské pomoci) proto nepřekvapí, že už se chystají projekty, jak těm vyvolenějším, těm s většími privilegii a přáteli na správných postech, celou situaci ulehčit. Vedle systému dotací (rozuměj vezmou nám naše peníze a přerozdělí je „šikovnějším“), které mají pomoci vybraným firmám a domácnostem zvládnout platit účet za elektřinu, se připravují projekty, jak těm „rovnějším“ usnadnit celou situaci. Soukromé tryskáče pro úředníky Evropské komise jsou již běžnou praxí a projekty létajících aut se soukromými „přistávacími parkovišti“ nejsou scifi, ale reálný plán pro konec roku 2024. No a ten „zbytek obyvatelstva“ bude jezdit v narvaných autobusech nebo se ploužit ve sdílených elektroautech 30 km/h a směle, odhodlaně, s úsměvem a bojovou písní “Evropana” na rtech bude uvědoměle šetřit uhlíkovou stopu.

Zkrátka dopad tak zvaného „Zeleného údělu“ na životy každého z nás bude mnohem dramatičtější, než si dnes vůbec dokážeme představit. Zmizí levné letenky, zmizí auta na spalovací motor, omezí se obecně naše mobilita a zanikne životní styl, na který jsme si za poslední desítky let přivykli a který jsme si vybojovali. Všechno, včetně našich peněženek, je v ohrožení.

Cesta, jak odvrátit černý scénář naší velmi blízké energetické budoucnosti, je poměrně jednoduchá. Nedovolit, aby tahle šílenost dopadla na české občany.

Má to řešení? Samozřejmě, prostě jen zvolte ty, kteří nebudou tupě kývat na vše, co z EU přistane. Nebuďte stejní, jako v minulosti ti, kteří slepě kývali na plány RVHP a díky kterým málem zanikly firmy jako Zetor nebo JAWA! Náhoda nebo osud? Nejspíš globální plán!?

Volte prostě jak vám velí zdravý rozum. Věřte odvážným a ne kývačům, volte Čechy a ne “Evropany”!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 152 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)