GREEN deal2
14.8.2021
Kategorie: Společnost

Z Green dealu není úniku?

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

DAVIDNěmecko nemilosrdně razí cestu „obnovitelných zdrojů elektřiny“. Olaf Scholz, kandidát na spolkového kancléře za německou sociální demokracii, se v rozhovoru pro německý Welt vyjádřil zcela jasně: „Expanze obnovitelných energií musí v rámci nové spolkové vlády nabrat výrazně rychlejší tempo. „Nové větrné turbíny musí být schváleny za šest měsíců a ne za šest let,“ řekl kandidát SPD na kancléře.

“Musíme zachovat vyjádření obcí a komunit, ale nesmí se to táhnout do nekonečné délky,” řekl Scholz. Zákony prý musí být upraveny takovým způsobem, aby byly projekty expanze proveditelné. “To povede ke konfliktu. Ale ti, kteří se konfliktů obávají, by měli o budoucnosti Německa mlčet,“ uvedl Scholz doslova.

Zdá se ale, že mlčet budou spíše ti, kdo by proti lesům „obnovitelných zdrojů“ něco namítali. Když byl architekt Zeleného údělu, místopředseda Evropské komise Frans Timmermans, dotazován v německé ZDF, jak zajistí zdroje pro nekonečnou spotřebu elektřiny (včetně aut), a přitom vyřadí „špinavé zdroje“, musel připustit, že větrných elektráren budou třeba desetitisíce. A musí se postavit rychle, protože uhelné elektrárny se vypínají, jaderné v Německu rovněž, a spotřeba elektřiny má dramaticky růst. Spolu s cenou, dodejme. Díky společné energetické burze pro EU platíme za elektřinu prakticky stejně jako Němci a Nizozemci, se třetinovými platy oproti Německu, oproti nejbohatším zemím jako je Lucembursko či Nizozemí spíše čtvrtinovými. To je společný trh EU. A nic nás nezachrání – Němci mají nového zeleného „fýrera“, boj proti Klimawandelu, a není v Německu politika, kromě snad AfD, kdo by to zpochybnil. Obě strany Unie – CDU i CSU hudou stejně, o Zelených nemluvě, a kandidát sociální demokracie se vyjádřil také zcela jasně. Viděl jsem v mnoha televizních debatách, že kdokoli se odvážil vyjádřit proti Zelenému údělu a namítal něco o zdražování, byl umlčen, většinou přítomnými ženami – A co naše děti? Jak budou žít? – To je ultimátní argument, který do diskurzu zavedla Greta Thunberg. Ubohé děti budou platit jak mourovaté, pokud si někdo dovolí nějaké mít. Zdražování elektřiny, které se už projevuje na burze, samozřejmě zaplatí koneční spotřebitelé, tedy především domácnosti. Čeká nás zdražení všeho, protože ceny energie se promítnou do veškerého zboží, nejen do účtů za elektřinu. Všichni víme, že co razí Němci, razí EU a opačně. Při naší závislosti nás tedy čeká neradostná budoucnost plná inflace. Protože u nás kromě SPD není politické strany, která by vzdorovala.

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se zavázal plnit Zelený úděl a investovat desítky miliard z rozpočtu ČR. „Uhlobaron“ Křetínský se dal slyšet, že do roku 2030 vypne české uhelné elektrárny, protože díky zvýšení cen emisních povolenek v rámci EU jsou ztrátové. V Německu mají vyjednánu výjimku, uhelné elektrárny pojedou do roku 2038. My jsme zaspali, vláda zaspala, prý s tím, že „si mysleli, že do roku 2035 nahradí výpadek posílené jaderné elektrárny“. Nu, dnes už víme, že díky Koudelkovi a rusofóbní opozici nové bloky nikdo stavět nebude, i když se zatím všichni tváří, že ano – kromě Rosatomu je to totiž sotva někdo schopen dotáhnout do konce. Tedy stavbu jaderné elektrárny. Němci na jedné straně horují proti „špinavým zdrojům“, ale na druhé si šikovně zajišťují monopol na ruský plyn, protože navzdory tomu, co vykládají veřejnosti, němečtí politici vědí, že lesy větrníků jsou spíše na efekt, elektřinu zajistí ruský plyn a plynové elektrárny. A my si ten plyn pěkně budeme kupovat od Němců. To bude z hlediska euroatlantických vazeb naprosto správně a nikdo ani nehlesne.

Ještě doplním to, co na svůj facebook napsal expert na plynárenství Ivan Noveský, a co dokládá, že je o čistě ideologický projekt, na němž někdo ovšem pořádně vydělá, na úkor většiny populace EU:

„Budoucnost české a evropské energetiky neohrožují pouze ekoteroristé v Bruselu. Institut pro energetiku dlouhodobě upozorňuje na nebezpečí ustupování ekoteroristům, zejména v Německu, kde likvidují ekologicky velmi čisté černouhelné zdroje např. Moorburg a absolutně ekologicky čisté jaderné zdroje, což bude mít velmi tvrdé dopady na ČR a to nejen na ceny. Snaha vytvořit závislost českých občanů a firem na elektrovozítkách, do kterých nebude dost elektřiny (a navíc bude velmi drahá) a které vytvářejí bateriovou závislost na Číně, je až zarážející, atd. atd.

Ministerstvo průmyslu a obchodu navíc neříká ani vládě pravdu o poskytovaných dotacích, stejně tak se MPO i Parlament snaží podporovat ty nejhorší “ekologické” zdroje na spalování biomasy, z nichž některé produkují více TZL (jemný karcinogenní prach) než uhelné elektrárny a ty 2 miliony tun biomasy se většinou vozí na kamionech……“, napsal Noveský.

Zkrátka – Green deal muší bejt, ať nás to třeba zničí. Tak je to správné a tak to má byt, jak bylo řečeno v Černých baronech.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 16 033,00 Kč
Vybráno 45.80%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 068 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)