paris
9.5.2017
Kategorie: Společnost

Z Francie nikdy nic dobrého nepřišlo

Sdílejte článek:

PAVEL JURUTKA

Snad kromě trochy dobrého vína a pana Funese. My Češi o tom víme své. V posledních letech ale schopnost kousat sám sebe do zadnice nabírá ve Francii i v Evropě pořádné grády.

Chce se mi říct, že je mi těch Francouzů líto. Rozumějme těch skutečných Francouzů. Ale když si uvědomím, že socialistický marast produkovaný takzvanými elitami po celé Evropě vlastně žádné Francouze či Belgičany vůbec nechce, všechno najednou dostává smysl. Merkelová před televizními kamerami zahodí německou vlajku, potentáti v Bruselu likvidují národní demokracie a francouské volby vyhrála kreatura stvořená marketingovým nanažerem, slaboučký technokrat, který tak potřebuje v životě chůvu, že si vzal za ženu o generci starší svou vlastní učitelku.

Aby bylo jasno, ať si každý bere, koho chce. Čemu ale nerozumím, že si něco takového může zvolit člověk jako svého lídra. Jako vůdce, to jest někoho, kdo se doslova popere o jeho zájmy: prosperitu, práci, zdraví a zejména o bezpečnost. Jen těžko to může udělat chlap bez koulí, který proti svým tvrzením neposílí demokracii a bude, bohužel, ještě víc podestýlat bruselské socialistické smetánce.

Podobných neschopů v čele evropských vlád je bohužel mnoho. Německo má bezdětnou bábu Merkel a nakonec český hloupý Honza Sobotka je zářným příkladem, že pro řízení země není třeba skutečných vůdčích schopností a dokonce už ani nemusíte před tím něco dokázat, abyste lidi převědčili. A tak i my máme svého Macrona, slabocha bez sebereflexe, který odkývá všechno všem, jen aby nemusel pracovat.

V rukou technokratů bez zodpovědnosti tak mizí vztah lidí k jejich zemi, ke kořenům a zejména k místu jejich života. Takticky přesouvají rozhodování o věcech místních do byrokratických center a vytváří tak závislé jedince, kteří si navykají na dávky, příspěvky a dotace. A pak jim to tam ve volbách hodí.

Macron chce bojovat proti všem formám nerovnosti. Inu ano, zkusme tedy všechny srovnat do jedné latě. A jak bude ta lať, mistr Macron, vysoká? A kdo o tom rozhodne? Zásadní omyl všech socialistů je tady prezentován jako benefit. Probůh, lidé si od přírody nejsou rovni. Na tom je postaven vývoj lidské společnosti, jde jen o to, najít rozumnou rovnováhu a férový prostor, ve kterém mohou vedle sebe lidé žít.

Být francouským barikádníkem nebo českým husitou chvilku můžete, ale jen než vám dá někdo jiný po papuli. Například jen do té doby, než počet muslimů a jinak zaostalých kultur v Evropě převáží a celý prostor si defacto uzmou, trochu s využitím stávající svolné demokracie, mnohem víc ale násilím. Do Evropy se vrátí válka. To už ovšem budou Macron a Sobotka dožívat své “úspěšné” životy někde v Jižní Americe nebo na karibských ostrovech.

Ne každý má ale tak plochý vztah k místu, kde žije, a navíc tam se, bohužel, všichni nevejdeme.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 83 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (44 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...