2.4.2014
Kategorie: Humor

Z deníku marketéra: Na poradě

Sdílejte článek:

OD: MARKETER 02|04|2014

Sedíte na poradě, máte zapnutý notebook a prezentujete. Majitel a šéf v jedné osobě se rozvaluje na židličce, funí a vzdychá. Vy mluvíte o tom, jak dostat produkt jeho firmy do širšího povědomí a vysvětlujete mu, co by bylo dobré v nejbližších týdnech udělat. Chystáte kampaň. Je vidět, že se chytá, protože freneticky kymácivým pohybem naznačuje zájem. Bim bam. Hyperaktivní kokot se kymácí a chystá protiúder. „Naším největším problémem nejsou města, ale venkov, kde je cítit velký potenciál, protože i tam podle průzkumu, který jsme nechali udělat…“

 

 

 

BREAK/ZLOM/KONEC/VSTOUPIL DO TOHO.

 

A, pozor! Chyba! Analýza? Pozornost se rázem otáčí a majitel se ptá: „Kdo nechal schválit nějakou analýzu? Jak jste analyzovali? Na to máte čas? Víte, co říkal velký guru marketingu o analýzách? Kdo se řídí srdcem a rozumem má vyhráno. Tahle firma nikdy nic neanalyzovala.“

 

 

Bál jsem se zeptat, kdo je velkým guruem marketingu. Asi on sám. Rozumí totiž všemu. Někdy v patnácti letech sežral hodně velké probiotické hovno a to nastartovalo brutálně rychlé pochody v jeho mozku.

 

 

Kotler je však v jeho očích jen přesmyčkou na produkt z řeznictví. Raději miluje tlustou bichli od Jobse a kdyby mohl, snad by se nechal nakazit i rakovinou slinivky, protože ta je přeci cool. Jednou o čtení knih prohlásil na poradě přede všemi: „Četl jsem jen dvě knihy za život. Na základce Honzíkovu cestu, která je úplně na hovno. Hehe. A pak Jobse. Pochopil jsem spoustu věcí a podle toho se řídím.“ Marně jsem si tehdy snažil vybavit kapitolu, kde se mluví o cíleném a pozdním placení faktur.

 

Takže tam stojíte a říkáte si, kurva, co teď jako říct. Když řeknu, že TU ANALÝZU SCHVÁLIL ON, tak bude amok, protože vždycky má amok a samozřejmě to zapře. Nebo překroutí. Nebo se jej zastane někdo ze sráčů, co to minule také slyšeli, ale nikdy to nepřipustí, aby ON byl načapán při chybě.

 

„Uteklo mi to.“

 

Hlesnu blbě, měl jsem samozřejmě říct, že on čurák přesně před dvěma měsíci chtěl provést analýzu prodejů a výsledků na venkově, protože má pocit, že to tam nejede, jak by mělo. Jenže neřeknete. Po dvou letech v českém Kocourkově, který se už půl roku honosí za názvem dodatečnou zkratkou, že se jedná o akciovku, chcete mít klid. Prostě polknete a omluvíte se. Několik očí se na vás podívá. Je to takovej ten pohled: „Nic, ser na to. Příště to budeme třeba my.“ Ještě se pokusíte zvrátit prohru tím, že před ním obhajujete JEHO VLASTNÍ NÁPAD a on vás torpéduje další hodinu.

 

 

„Četl jsem jen dvě knihy za život. Na základce Honzíkovu cestu, která je úplně na hovno. Hehe. A pak Jobse. Pochopil jsem spoustu věcí a podle toho se řídím.“

 

Ptáte se, proč mu prostě neřeknu, zmrde! Neřeknu, musím vydržet a hledat. Snad to příště vyjde. Hlavně ne už do takovéhle firmy. Málokdo to udělá, nikdo nechce přijít o práci. Všichni mlčí, děsí se jeho nálad a doufají, že si jich nevšimne.

 

Po čtyřech hodinách, na kterých se neprobralo VŮBEC NIC, odcházíte s pocitem vysrané mrkve. V celku. Co tedy mám vlastně udělat? Padlo hodně protichůdných nápadů a několik zamítavých stanovisek. Bude dobré počkat na to, až jeho asistentka udělá zápis z porady a tím se řídit. I když vlastně ne. Minule sepsul finančního ředitele za to, že udělal to, co po něm chtěl. On se pak hájil zápisem z porady a on řekl, že zápis z porady je tady pro to, aby se jím člověk řídil. Moc jsem to nechápal, ale tak to u nás prostě je. On vás prostě prcá za to, co chtěl udělat, vy to uděláte, on řekne, že to chtěl udělat, ale dostanete strhnutou část výplaty. Éé, vždycky se v tom ztrácím. Prostě klasika.

 

Každá porada je hledání SPRÁVNÉ ODPOVĚDI. Co mu kurva mám říct, abych vypadnul v šest a měl od něj klid? Co mu kurva mám jen říct?

 

Máte to v práci taky?

 

 

ZDROJ: kyblmrkve.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 14 571,54 Kč
Vybráno 41.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 41 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.