10.4.2014
Kategorie: Humor

Z deníku marketera (2): Každý šéf je grafik

Sdílejte článek:

OD: MARKETER 10|04|2014

„Když založíte firmu, ve Vaší hlavě blikne ten blyštivý vzkaz Ježíše, který řekne, že nyní můžete kecat úplně do všeho. Jste highlanderem hoven, jste spasitelem, jste grafikem.“

Tomáš Akvinský jr.

 

 

Absolutně nechápu, proč jsou dneska ještě školy pro détépáky. V poslední firmě, kde jsem dělal, byl majitel a šéf v jednom, který grafice naprosto rozuměl. Každou čárku na monitoru grafika byl schopen rozebírat dlouhé hodiny a sral se s tím tak, že to vypadalo, že je to nejdůležitější byznys na světě. Má-li firma fungovat, musíte kecat ze všeho nejvíc do grafiky. To je asi nejdůležitější vzkaz při studiu zmrdího managementu. A podřízený toho šéfa, můj šéf, ten měl zjevně v hlavě zavedenou poslední verzi Photoshopu a InDesignu a i když jeho největší životní zkušeností bylo následování šéfa kamkoliv šel on, grafice „rozuměl“ také! Byl to grafický guru rejpání do všeho.

 

A když nad tím tak přemýšlím, tak majitel firmy před firmou, kde jsem dělal naposledy, byl taky vysazený na grafiku. Ale tenhle poslední? To byl fakt expert.

 

Je vůbec zajímavé sledovat, jak všichni rozumí marketingu, který se v očích Zmrdů smrsknul na reklamu a jak OPRAVDU ALE ÚPLNĚ VŠICHNI ROZUMÍ grafice.

 

Lámání klasického měsíčního katalogu se vždycky protáhlo na neúnosnou mez. Týdenní práce trvala celý měsíc. Odcházelo se domů po desáté večer, protože on vždycky chytil v sedm slinu a absolutně odmítal respektovat všechny marketingové, grafické, typografické, polygrafické, barevné, copywriterské… prostě odmítal respektovat všechno, co se lidé sedících na židlích zodpovědných za grafické výstupy firmy, naučili a během své kariéry dokázali. Hlavně tedy odmítal uznat, že jsou i lidi, co mají přátele a rodinu a ne pouze menší zmrdy, co kamarádství jen předstírají.

 

On byl Herr Vkus a rozhodoval o tom, zda modrá je dostatečně modrá a dokázal ztropit hysterickou scénu, proč na stránce není kolečko. „Každý ví, že kolečko tam musí být, kolečko je středobodem lidské koncentrace.“ O dva týdny později zprcal grafika za úplně identické kolečko a prohlásil, že jen úplný debil dává do takového materiálu kolečko. Lidi tyhle symboly přeci úplně nesnášej! Grafik odevzdaně odstranil kolečko a on pak prohlásil, že nejvíc funguje ježek. Což prosím vás není klasické kolečko, ale je to takové to kolečko z ostny, které vypadá spíš jako sluníčko. Začali jsme tedy dělat sluníčka.

 

„Celou dobu říkám, že to má vypadat takhle a nikdo mne neposlouchá, protože tady grafici neumí dělat grafiku.“

 

To bylo v únoru. V březnu dostal hlavní grafik strašlivý pojeb, proč je sluníčko TADY S TĚMA VYPÍČENEJMA OSTNAMA, to přeci každého ruší.

 

 

Jeho poskok, co prudil grafiky s každou píčovinou, pak vždycky zdůrazňoval, že mu jde o samostatně myslící lidi a nechce v týmu přizdisráče.“Nechci v týmu přizdisráče,“ říkal a nikdy se nedíval do očí. Možná proto, že sám takovým přizdisráčem byl. Parta grafických přizdisráčů však už dávno samostatná nebyla. Kdyby jim někdo řekl, že modrá je zelená, klidně by se pod to podepsali. Šikanózní tým zmrdů říkající si vedení z nich důsledně vytloukl poslední zbytky samostatnosti. Jedinou kreativní věcí, co grafici mohli dělat, byly cestičky v bramborové kaši na obědě v nedaleké hospodě.

 

Občas do týmu přilezl nějaký kokot, netušíc, co je tenhle cirkus zač. Prolezl nesmyslně dlouhým výběrovým řízením, kde na kandidátech vyzvídal fundovaný tým HR magorů, co dělají rádi ve volném čase, co přinesou firmě a nakonec systémem: Máme pět hovad, vybereme jednoho, ho vytáhli z pomyslného klobouku. Další blb bez benefitů, pod cenou, co netušil, že dostane o třicet procent méně, než mu slíbili den před podepsáním smlouvy. To dorovnáme po zkušebce. Jo to říkat umí.

 

Chudák, co většinou už v kreativě dělal, dělal a rozuměl trochu grafice, ale bylo to úplně jedno. Modrá je zelená, chápete! Nějaký píčus s novým myšlením nebude rozvracet zaběhnutý a fungující kolos, že.

 

Tak, tenhle týpek se pokoušel o změnu. Týden!

 

Ve firmách jako byla tato, máte dvě možnosti. Přizpůsobit se zmrdství a dělat podle Zmrda. Tím pádem jdete s davem a pravděpodobnost průserů eliminujete na minimum. Riskujete samozřejmě nezdravé změnění mysli a přenesení zmrdských návyků na jiná pracoviště. Může se stát, že narazíte dokonce na firmu, kde bude fungující management, lidé se zdravým úsudkem – profíci. Pak jste v prdeli. Za pár týdnů poznají, že jste nesamostatný idiot, který se chodí ptát na úplné píčoviny.

 

Nebo můžete odejít. Je to asi ta nejlepší volba. Ale říkejte to někomu, kdo má dvě malé děti, ženu na rodičovské a hypotéku. Takový člověk je v pasti a Zmrdi to moc dobře vědí.

 

Tady měl být vtipný obrázek, jak boss řve na grafika, ale už jsem nechtěl nic hledat.

 

Jeden takový dialog. Mluví za všechno.

 

Zmrd: „Proč je tady ta čára?“

 

DTP: „Tu čáru jste chtěl minule a říkal jste, že ta čára odděluje..“

 

Zmrd: „To jsem neříkal…“

 

DTP mlčí, neví, jak teď reagovat. Svědci v kanclu mlčí také. Odvaha nezvítězila.

 

DTP: „Nene, říkal jste to minule, máme tady i zápis z porady.“

 

Zmrd: „Kdo co? Jaký zápis? Já žádný zápis nepsal. Aha, váš vedoucí. Zavolejte mi vedoucího, ten člověk nemůže psát něco, co jsem neříkal. ještě jednou bude dezinterpretovat a budeme se muset rozloučit.“

 

Chvíli se vyšetřuje, kdo napsal zápis, ale po hodině se téma opět vrací k čáře.

 

DTP odstraní čáru, Zmrd spokojeně odejde. To bylo dopoledne. Večer přijde na přetřes schvalování u Zmrda.

 

Zmrd: „Kde je ta čára? Jasně jsem řekl, že v případech, kdy je čára nezbytně nutná, musí tam být. O čáře psal i Jobs, který ji označil za zásadní předěl vnímání prostoru zákazníkem.“

 

DTP polkne, chce se mu brečet. Je úplně v prdeli.

 

DTP: „Jasně, ta čára tam musí být.“

 

 

Tak a je to. Děláte v tom také? Také máte Zmrda? Napište.

 

ZDROJ: kyblmrkve.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 51 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,11 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.