Kubek
6.10.2020
Kategorie: Společnost

Z deníčku občansky aktivní rodiny

Sdílejte článek:

LU LINA

Včera večer přibila Česká televize vyváženě nepřítomného profesora Pirka a spol. na kříž za petici proti prymulismu, rouškismu a obecně kovidovému kokotismu. Hřebíky přitom podával na exekuci nadšeně spolupracující kolega doktor Kubek. Byl to tak impresivní zážitek, že jsme se ženou nelenili a šli ji okamžitě podepsat.

Moderátor se Kubka, předsedy Lékařské komory a ukázkového doomsayera – když nebudete poslouchat, všichni umřete! – například naprosto vážně zeptal „o čem svědčí“ to, že existuje „skupina renomovaných lékařů zvučných jmen,“ která „cítí potřebu sepsat petici zlehčující dopady koronaviru…“

O čem by to asi tak mohlo svědčit? Že by o tom, že mají na věc jiný názor než ČT, vakcínový král Prymula a nerenomovaný doktorský inkoust Kubek? Nebo o tom, že nemají v hlavě nasráno a jako lékaři – jde pořád ještě o nemoc, ne? – odmítají podlehnout kovidové vládní a mediální propagandě o tom, že kovid je něco jako ekvivalent eboly, ale mnohem horší? Nebo možná o tom, že jsou to „ztroskotanci a zaprodanci?“

Ten večer jsme se ale dozvěděli i spoustu dalších, rovněž velice zajímavých věcí. Například, že profesor Pirk je virový laik, kterému „sláva stoupla do hlavy,“ doktor Šmucler že je „ředitelem zeměkoule“ a že máme naslouchat odborníkům. Asi jako je ministr Prymula, hádám. Děkuju za radu. Až budu chtít vědět, kolik ostnatého drátu je třeba na hygienický lágr střední velikosti nebo jaké rozměry má mít hromadný hrob, tak se určitě na pana plukovníka obrátím.

Padla i rozhořčená otázka, jestli není velkou chybou, když lékařská komora na drzou petici „štěpící společnost i lékařskou obec“ nehodlá oficiálně reagovat. Jistě. Společnost nic tak nerozštěpí, jako různost názorů. Názorově rozštěpená společnost, kde různí lidi mají různé názory, je noční můrou všech těchhle latentních svazáků a proto je třeba se jí vyvarovat. A proto panu Kubkovi navrhuji všechny signatáře petice s lékařským titulem vyloučit z komory, zbavit akademických titulů a nahnat je otročit do nějakého spřízněného farmaceutického korporátu vyrábět u pásu vakcíny proti covidu-19.

Slyšeli a četli jste to už minimálně tisíckrát. Že ideálním jedincem v demokracii je občansky aktivní člověk, jejichž množina pak tvoří rovněž ideální občanskou společnost. Což je jakýsi levicově liberální ekvivalent království nebeského. A podle médií i politiků jste občansky aktivní, když se živě zajímáte o to, co se ve společnosti děje, vytváříte si na to názor a ten různými způsoby veřejně prezentujete. A činíte tak proto, že vám jako občansky aktivnímu občanovi není lhostejné, kam společnost směřuje a chcete to nějak ovlivnit. Ideálně tak, aby se začala ubírat tam, kam chcete vy.

Vždycky, když se lidi tímto způsobem projeví – sesmolí petici, demonstrují v Praze na Letné, v Kyjevě, Minsku nebo v Portlandu, tak z toho v televizích pokaždé doslova učůrávají, pějí na to pajány a dlouze ten úchvatný jev probírají s mluvícími hlavami, které nad tím učůrávají rovněž, jen o něco sofistikovaněji.

Jak je úžasné, když lidé takto aktivně a veřejně vyjeví těm nahoře, co se jim nelíbí, jak je to bytostně demokratické, a jak je takový hlas lidu přesně to, co dělá demokracii demokracií. A taky se vždycky všichni okamžitě shodnou na tom, že kdo tento hlas lidu potlačuje, umlčuje nebo se ho snaží zdiskreditovat, například tím, že z jeho nositele udělá s pomocí médií diletanta a nezodpovědného hazardéra s lidskými životy, je vyvrhel a fašista. Řízený z Kremlu.

Má to ovšem jeden háček. Aby se mediálně-politicko-expertní učůrávání nad občanským aktivismem konalo, musí být petice či demonstrace – onen úžasný hlas lidu – namířena proti cíli, který už mohutně ostřelují sama média a sbratření politici.

Petice požadující utracení senilního prezidenta Zemana? Legitimní a oprávněné. Petice požadující odebrání občanských práv těm, co neprojevují dostatek nadšení nad novým unijním migračním systémem či jejími klimatickými cíli? Bytostně demokratické. Petice za povinné nošení roušek do roku 2030 i při jídle a spánku, za zavírání hospod ve 13:30 či za kanonizaci ministra zdravotnictví? Tak zodpovědné. Demonstrace proti Trumpovi? Základní lidské právo.

Sepište petici proti Okamurovi na záchranu demokracie a neslezete z obrazovky. Založte na fejsbuku skupinu Moje půlka chrání tebe, Tvoje půlka chrání mě, požadující povinné nastřelení čipu s erouškou do každé pravé půlky v republice a Tvarůžková vás v Interview ČT24 požádá o ruku. Uspořádejte demonstraci na podporu Bidena, Tichanovské, Vystrčila, sjednocení Evropy, palestinského terorismu, památníku lotyšské brigádě SS na Václaváku či protiruských sankcí a stanete se hýčkaným miláčkem médií.

A v televizním studiu určitě nikdo nebude zdlouhavě pitvat, co tím sledujete, jestli se to vůbec může, jestli váš podivný názor společnosti neškodí a jestli není velkou chybou, že místo šíření konspiračních teorií po internetu nekutáte na Příbramsku uran.

Tolik stručný a velmi neúplný seznam povolených témat, idejí a názorů, které jsou považovány za žádoucí, povolené či neškodné. Jejich prezentace či podpora vám stoprocentně zajistí mediální i politickou přízeň a přízvisko puncovaného demokrata. Či humánního obhájce statisíců českých obětí smrtící pandemie, které popírači, jako je například doktor Pirk, furt nechtějí vidět.

Jejich neustále aktualizovaný seznam je případným zájemcům o projev občanského aktivismu k dispozici každý večer v hlavní zpravodajské relaci ČT.

Pokud se aktivně občansky projevíte na jakékoliv jiné, než schválené téma, nejde o žádoucí a osvěžující projev fungující občanské společnosti, ale o společensky zhoubný pravicový populismus, islamofobii, xenofobii, rasismus či čecháčkovskou zaprděnost.

A nebo, což je případ lékařů podepsaných pod zmíněnou „štěpnou“ peticí, jako „nezodpovědný, absurdní diletantismus“ a „nehoráznost.“ Přitom nejde o nic jiného, než o přímo učebnicový příklad za jiných okolností ve stejné televizi tolik vychvalovaného občanského aktivismu, jenž je solí občanské společnosti. Profesor Pirk a ostatní se přece jen veřejně vyjádřili k tomu, co se jim nelíbí.

Jako to za potlesku médií dělal třeba Minář nebo ti nejuvědomělejší akademici, co v době, kdy všude kolem probíhala migrační invaze, sesmolili výzvu Vědci proti strachu a lhostejnosti. Zkuste si představit, jak moderátor ČT vážně přikyvuje, když mu ve studiu někdo říká, že Zelený úděl, nový migrační systém nebo zavírání hospod v deset jsou nehoráznosti, a doktor Prymula že je ředitelem zeměkoule.

Podepsali bychom to i bez toho včerejšího nechutného veřejnoprávního honu na čarodějnice, protože to, co se v petici píše, odráží i naše názory na věc. Stejně jako jsme už dříve podepsali vám všem jistě dobře známou petici Zastavme nové formy cenzury.

Ovšem jedno nám se ženou furt není tak úplně jasné. Takže teď, když jsme takto nahlas a veřejně pojmenovali to, co se nám nelíbí, jsme teda „popírači kovidu“ nebo občansky aktivní občané, sůl občanské společnosti a demokracie?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 115,- Kč
Vybráno 43.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 802 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (49 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)