100831362_2850821598298542_8495073749572255744_n
5.6.2020
Kategorie: Společnost

Z čeho měla Antifa v Idaho strach? Ze zákona dbalých, ozbrojených občanů!

Sdílejte článek:

VÁCLAV SZÖCS

Snad asi každý zaznamenal, co se děje ve větších (i menších) městech USA. Mimo vyjádření solidarity se zabitým George Floydem také rozbíjení, rabování, zapalování a napadání slušných občanů USA. Proč tomu bylo v Idaho jinak?

Tak jsem si opět od představitelů radikální levice přečetl, že za nepokoje v USA může zbraňová politika, sociální pnutí a zdravotní systém…

Cituji: “průměrný Američan se domnívá, že kdyby neměl u postele kvér, nepřežije noc, a republikáni ho v tom ještě podporují.”

No, tak například tento majitel obchodu, který se snažil bránit jeho vyrabování, ji evidentně bohužel neměl a onu “noc dlouhých mečů” málem nepřežil…

Jistě, “když už sundat zlého bílého kapitalistu, určitě zastánce toho policajta, který zabil Floyda, tak přece mu nenecháme v kapse peněženku. Tím přece Floydovi pomůžeme nejvíc!”

Stejně tak, jako se věci samotné přece nejvíc pomůže vyrabováním luxusních obchodů Gucci, Versace, Gabbana, elektroprodejen (protože co více saturuje pocit z rasové segregace, než nová LED televize pod paží, že ano…), klenotnictví apod. To dá rozum…

Ale pojďme k myšlenkovým pochodům progresivní levice a k podstatě blogu samotného…

Pominu-li, že tvrzení, že za násilnosti probíhající v LA, Oaklandu, Washingtonu, Seattlu, New Yorku, a jiných městech je zodpovědná “kultura zbraní v USA” je už opravdu slušný myšlenkový breakdance, tak bych rád poukázal na jednu takovou zvláštnost…

Ve městě Coeur d’ Alene ve státě Idaho byly plánovány rovněž demonstrace a na sociálních sítích sílily obavy se svolávání se radikálů z Antify k účasti a rozpoutání stejného scénáře, jako v jiných městech.
Stát Idaho na americkém středozápadě má jeden z nejliberálnějších přístupů ke zbraňové politice ze všech států USA a tzv. “open carry” (tedy neskryté nošení) je tam povoleno (policií dokonce preferováno – hned je jasné, kdo je kdo). Jistě, já osobně bych jej sice z taktického hlediska nevolil a nemyslím si, že je to zrovna ideální nástroj, nicméně tady se ukázal jako velice prospěšný.
Co tedy udělali ti, jenž městská smetánka nazývá “omezenými rednecky ze středozápadu, volící republikány“? Vzali zbraně, a vydali se hlídat své obchody, restaurace, úřady a světe div se, dokonce i pokojně protestující spoluobčany, kteří přišli vyjádřit docela pochopitelný nesouhlas s tím, co všechny tyto události odstartovalo… (zejména doporučuji, pokud vládnete Angličtinou, diskuzi pod příspěvkem a přečíst si, jak na ty “hrozné ozbrojence” reaguje americká veřejnost, majitelé domků, obchodů, restaurací apod.)

A výsledek? Pokojné vyjádření názoru, bez účasti rabováníchtivé svoloče. Symbióza demonstrantů a lidí chránící si svůj majetek a majetek svých sousedů.

Možná někoho napadne “proboha proč, na to je přece policie?“. Nechť mi tedy takový tázající, než svůj dotaz položí, zkusí odpovědět na otázku “proboha proč tomu policie nedokázala zabránit ve městě s takovým bezpečnostním statusem, jako je Washington D.C….? A proč je aktuálně v LA už i Národní garda…?”

Závěrem bych velice rád upozornil na to, že se zde bavíme o USA, která má s ozbrojenou, občanskou společností, jakožto i domobranectvím letité a cenné zkušenosti. Existence již zmíněné Národní gardy budiž jen malým důkazem pro má slova.

U nás jsem se zbraňovou legislativou naprosto spokojen (až na zákaz některých druhů střeliva pro účely “self defence“, ale o tom třeba jindy v samostatném blogu) a rozhodně nehoruji pro skupinky pseudovlastenců střežících hranice (pseudo proto, že z jejich vyjádření je mnohdy patrno, že by je rádi střežili, jako za minulého režimu – obousměrně).

A skutečně velmi intenzivně vnímám rozdíl mezí tímto:

a tímto:

S čím ale spokojen rozhodně nejsem je vývoj společnosti, jako takové. Kdy jedna část, ta, která si říká “lepší”, případně “empatičtější”, si pouze jede kompletně svoji agendu, bez ohledu na reálný svět, který se děje kolem ní.

Ten rádoby “svatý boj” proti zbraním ze strany levicově progresivní části společnosti (záměrně nepíšu liberální, protože to slovo bylo, podle mého názoru, posunuto někam, kde naprosto nepatří. Novokomunista, který by nejraději zakazoval, přikazoval, reguloval a organozoval – v současné době i jakousi “novomluvu” – rozhodně liberálem není!) mi připadá, jako když by slepý (ehm, pardon “človek se zrakovým postižením”) dělal regulovčíka na frekventované křižovatce! Máchat rukama bude sice jistě energicky, ale vzhledem k tomu, že o reálné situaci kolem sebe nemá ani ponětí, nadělá víc škody, než užitku.

Tyto lidi absolutně nezajímá, že kriminalita je daleko větší v zemích s přísnou zbraňovou legislativou a řekněme velmi liberální imigrační politikou, jako je například Kalifornie, než ve státech s těmi “po zuby ozbrojenými, zlými Rednecky”, jako je například Texas, nebo Idaho. Je nezajímá, že jimi tak často zmiňovaná problematika mass shootingu, připisovaná liberální zbraňové politice, se v 98% děje v tzv “Gun free zónách” (kde se s legální zbraní nesmí).

Je v podstatě nezajímá vůbec nic a jak je vidno, svoji agendu jsou schopni dostat i do protestů zubních dentistů za používání ústní vody…

Nejsme USA a nikdy ani nebudeme. Nejsme ani Rusko, ani Norsko, ani Austrálie a ani Švýcarsko. Všechny tyto země mají svá specifika, kulturní i národní odlišnosti (k té zbraňové kriminalitě ještě jedna poznámka. V Rusku je možnost legálně držet zbraň pro civilistu limitně se blížící nule, takže asi tolik k “zakazování legálních zbraní”).

Co mi ale přijde podobné v podstatě napříč celým světem je fanatičnost, zaslepenost a až úchylná uniformita představitelů levicově progresivního názorového proudu.

A proč tomu tak je?

Podle mého názoru jsou přesvědčeni, že přes všechny tyto rozdílnosti mají jeden univerzální recept pro celý tento svět – ten jejich! A čím dál víc se mi zdá, že je absolutně nezajímá, jak to vidí ostatní a zda těch ostatních náhodou není naprostá většina…

Tož tak na světě…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 319 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)