ucitel1-850x550
21.3.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Z blogu Vox Populi: Za kritiku islámu doživotní zákaz vykonávání svojí profese, to je realita Britanistánu

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Britské ministerstvo školství zakázalo učiteli základní školy v Somersetu v jihozápadní Anglii vykonávat jeho povolání poté, co v diskuzi na internetu označil islám za „rakovinu světa“. Třiapadesátiletý Phillip Turner byl vloni vyhozen ze základní školy Mary Eltonové v Clevedonu poté, co si rodiče stěžovali, že islám na Facebooku označil za „odporné náboženství“  a také psal kritické příspěvky o pákistánských muslimských znásilňovačích.

Philip Turner se proti rozhodnutí odvolal. Během vyučování prý učitel řekl třídě dětí ve věku od 9 do 11 let, že lidé z menšin mohou zemi opustit, pokud se jim tam nelíbí. Komise pro regulaci školství také uvedla, že jeho jeden nebo dva žáci tyto názory opakovali. Phillip turner má nyní zakázáno učit doživotně, přičemž jeho případ není rozhodně v Británii ojedinělým.

Podobný byl i případ jiného učitele, Damiana Ryana, který natočil několik youtubových videí, ve kterých vyjádřil znepokojení nad činností pákistánských znásilňovacích gangů a zároveň podpořil Tommyho Robinsona. Kvůli jeho názorům ho doma dokonce navštívila i policie.

U nás je nyní aktuálním případ Karly Maříkové, která má být Sněmovnou vydána za kritiku muslimské invaze. Pokud už ani není možné kritizovat ty nejodpornější kriminální zrůdy – pákistánské znásilňovače –  jen proto, že jsou muslimové a není ani možné upozorňovat na souvislost jejich chování s islámem, pak se jedná o nesporné porušení svobody slova.

V minulosti se za pravdu upalovalo, dnes se (zatím) jen vyhazuje ze zaměstnání. Až si  Británii definitivně převezmou  muslimové, což až tak dlouho nepotrvá, vrátí se i středověké tresty. A tresty, které se dávají za kritiku islámu v Saúdské Arábii či třeba v Pákistánu, si s upalováním na hranici v ničem nezadají.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Petr Zavadil 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Libuše Urubková 400,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč

Celkem za měsíc: 6 536,00 Kč
Vybráno 18.67%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 947 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
loading...
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.