nantes0-850x500
18.7.2020
Kategorie: Společnost

Z blogu Vox Populi: Ve Francii hoří další katedrála; budou opět Francouzi tvrdit, že šlo o náhodu? Budou opět muslimové po celém světě slavit? (video)

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Všichni ještě máme v paměti loňský požár katedrály Notre Dame v Paříži. I přes mnohá protipožární opatření a námitky odborníků, kteří verzi náhodného vznícení z nedbalosti odmítli, je stále tato verze uváděna coby oficiální. Ale asi jen málokdo této verzi uvěřil. Všichni si také pamatujeme na to, jak po celém světě tento požár muslimové oslavovali. Rekonstrukce Notre Dame pokračuje a zatím to – i přes mnohé kontroverzní návrhy – vypadá, že bude renovována do původní podoby.

Nyní došlo k velmi podobnému požáru další francouzské katedrály. Katedrála svatého Petra a  Pavla z Nantes, známá také jako Saint-Pierre-et-Saint-Paul nebo prostě katedrála Nantes, která pochází z roku 1434, byla pohlcena plameny. Náčelník regionálních hasičů generál Laurent Ferlay řekl, že po dvouhodinové bitvě hasiči požár uhasili. Požární služba uvádí,  že škody nejsou srovnatelné s loňským požárem katedrály Notre-Dame v Paříži, ačkoli vnitřní vybavení včetně katedrálních varhan bylo zničeno.

Příčina požáru, není v současné době známa. A zde si dovolím opět spekulovat. Jak asi dopadnou výsledky vyšetřování? Kdo bude oficiálně viníkem požáru? Předpokládám, že vše dopadne stejně, jako v případě Notre Dame, kde se požár – i přes odpor expertů – svedl na neopatrnost při rekonstrukci. Různých kostelů hořelo ve Francii víc, mnohé byly poškozeny vandaly, přičemž v případech, kdy byli pachatelé dopadeni, se vždy jednalo o jistou tamní protěžovanou menšinu, věřící v Alláha.

Vloni došlo například k vandalismu v pařížské bazilice Saint-Denis, která je domovem hrobek mnoha francouzských králů včetně Charlese Martela. Vetřelec pákistánského původu (41), který přijel do Francie teprve dva měsíce před incidentem, byl obviněn  z vážného poškození hlavního křídla baziliky a rozbití oken z barevného skla vloni v březnu

Právě měsíc před požárem katedrály Notre Dame byl požárem poškozen druhý největší kostel v Paříži. Požár  byl podle policie založen úmyslně. Po celé Francii tak zejména posední dva roky dochází k vandalismu či požárům různých sakrálních staveb. Zdaleka ne vždy je však pachatel vypátrán.

V souvislosti s tím připomínám, že v Německu a právě i ve Francii dojde každý den k přeměně jednoho kostela na mešitu, občas se tak stane i v případě zvandalizovaných či vyhořelých kostelů.

Aktualizace: Hasiči již potvrdili, že šlo o žhářství, po uhašení zkonstatovali, že objevili asi tři hlavní ohniska požáru. Otázka ovšem je, zda bude někdo potrestán. Na druhou stranu by bylo velmi podivné, kdyby pachatele nezachytily v dnešní době všudypřítomné kamery. Také se může pokusit policie i média  totožnost pachatelů záměrně utajit, jak se o to Francouzi snažili i v případě nedávného napadení řidiče autobusu, který záhy po útoku muslimského gangu zraněním hlavy podlehl…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Vlastimila Čumpelíková 500,- Kč, Anonym 900,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 199,- Kč
Vybráno 43.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 372 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,59 out of 5)
Loading...
57 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)