merkel_migranti1-850x540
16.3.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Z blogu Vox Populi: V Německu vyháněli seniory z domovů kvůli migrantům, nyní se jim koronavirus hodí

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Už dřív jsem se zmínila o hypotéze, která mne napadla hned na začátku epidemie koronaviru. Epidemie nemoci, která je obzvlášť nebezpečná pro seniory. Tato hypotéza – nebo chcete-li  konspirační teorie – počítá s tím, že virus má eliminovat počty seniorů a občanů s podlomeným zdravím tak, aby se “ulevilo” státním kasám, kdy v mnoha zemích už se vše jevilo tak, že brzy nebude na penze.

Ale nejde pouze o penzijní systém. V tomto článku bych ráda připomněla to, co se odehrávalo v Německu (ale nejen tam) po roce 2015, kdy došlo k první vlně nezvladatelné masové muslimské invaze. Bylo to právě Německo, kde docházelo velmi často k vystěhovávání seniorů z jejich bytů, ve kterých žili mnohdy celý svůj život. Do jejich příbytků pak stěhovali přicházející vetřelce. Senioři, kteří celý život odváděli Německu daně, nakonec museli uvolnit své byty vetřelcům, kteří Německu nikdy nic nedali.

Nyní si připomeňme některé konkrétní případy:

První případ bychom mohli nazvat oním obligátním “kdo s čím zachází, tím také schází”. Klaus Roth, čtyřiasedmdesátiletý vedoucí sociální pracovník, který v roce 2015 pomáhal s přijímáním vetřelců do Německa, se musel vystěhovat z bytu, ve kterém žil 24 let, aby udělal místo pro blízkovýchodní migranty. Do vesnice Esslingen, kde žije, bylo přiděleno šest nových přistěhovalců, kromě 40 migrantů již ubytovaných ve vesnici. Místní rada se údajně rozhodla migranty ubytovat v Rothově bytě, jak řekl starosta Gerhard Gertitschke.

Roth se tak musel nejpozději do devíti měsíců přestěhovat. Starší Němec údajně požadavkům obce nerozumí. „Dal jsem do bytu spoustu peněz a práce. Zrenovoval jsem to od nuly úplně sám“, řekl. Roth má také problémy s pohybem po dvou operacích zad. Rozhodnutí okresního soudu v Göttingenu z počátku 90. let říká, že obec může vypovědět nájemní smlouvu s nájemníkem, aby uprchlíkům vyhověla, pokud se vyčerpají další možnosti. “Jsme pod tlakem, abychom vzali více uprchlíků,” tvrdí starosta. I přes svůj věk Roth stále pracuje jako řidič v místním ošetřovatelském spolku a pomáhá se starat o další seniory. Video onoho seniora zde (AJ):

Gabrielu Kellerovou a její sousedy v německém Eschbachu místní rada vyhodila ze svých nemovitostí, protože potřebovali bydlení pro hromadně přibývající vetřelce. Rada prozradila, že dům, v němž žena vychovala své dva syny, využije k poskytnutí dodatečného ubytování migrantům, protože tři jiné městské byty jsou příliš plné. Německá vláda přebírá celé budovy, většinou vystěhuje všechny obyvatele, takže do nich mohou umístit muslimské vetřelce.

Při vyhazování z bytů se v Německu nezaměřují jen na důchodce. Například 51letou zdravotní sestru Bettinu Halbeyovou kvůli migrantům vystěhovali z jejího domu v severoněmeckém Nieheimu. O jejím případě ve videu níže (v AJ):

Koronavirus zcela jistě uvolní nemálo bytů, které zůstanou  po zesnulých seniorech. O to více místa budou mít Němci pro invazisty, jejichž nápor se dá očekávat ihned poté, co pandemie odezní. Zde je tedy jedna z odpovědí na otázku CUI BONO? Komu se bude ve finále koronavirus hodit???

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 136,00 Kč
Vybráno 6.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 674 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
loading...
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.