antifa1-850x550
3.5.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Z blogu Vox Populi: V Berlíně řádila Antifa, protestovali za vpuštění vetřelců do Evropy (video)

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Jak možná víte, tak Antifa je běžně využívána coby dlažebními kostkami ozbrojená pěst současného režimu. V Německu (ale i u nás) tuto bojůvku velmi často využívají coby nástroj proti demonstrantům, kteří protestují proti migraci a islamizaci, členové Antify jsou také pravidelnými narušiteli demonstrací německé Pegidy. Přesně to je také důvod, proč jejich násilné protesty zůstávají zpravidla nepotrestány. Přitom poklidné a nikoho neobtěžující demonstrace Pegidy narušuje násilná Antifa vrháním dlažebních kostek, lahví, či za využití fyzického násilí vůči pokojně protestujícím občanům.

Nicméně v pátek na 1. máje došlo k obratu a policie byla nucena v Berlíně zasáhnout právě proti vládnoucím politickým establishmentem podporované  Antifě. V Berlíně pak bylo po střetu násilných radikálů s policií v pátek zatčeno nejméně 350 lidí. Na 1. máje vyšli do ulic Berlína radikální levičáci s cílem protestovat proti kapitalismu a především pak projevit solidaritu s nelegálními invazisty, kteří se pokoušejí vstoupit na území Evropské unie. Právě podpora vetřelců z turecko-řeckých hranic, z řeckých táborů či těch, co putují z Afriky, byla hlavním důvodem demonstrace. Demonstranti žádali okamžité otevření hranic a vpuštění invazistů dál do Evropy.

Německá vláda odhaduje, že se v berlínské čtvrti Kreuzberg shromáždilo kolem 1000 demonstrantů, menší protesty probíhaly po celém městě. Zajímavé je, že sdělovací prostředky věnovaly protestům Antify mnohem menší pozornost, než  protestům, organizovaným právě Pegidou či dalšími protimigračními uskupeními.  Extremisté z Antify uspořádali demonstraci, která měla podnítit otevření hranic pro migranty přesto, že v Německu stále platí zákaz demonstrací a shromažďování velkého počtu lidí.

 

Berlín nasadil v reakci na protesty Antify přes pět tisíc policistů,  přesto policie do značné míry odmítla davy protestujících rozeštvat. Večer začalo stoupat napětí mezi policií a členy Antify, demonstranti házeli na strážníky lahve a kameny, dokonce došlo ke zranění příslušníků  záchranné služby. Členové štábu německého veřejnoprávního televizního kanálu ZDF Camera Crew byli během protestů napadeni skupinou 15 demonstrantů, po útoku pak museli být čtyři zaměstnanci ZDF dokonce hospitalizováni. Pět mužů a jedna žena byli kvůli násilnému útoku zatčeni.

Co k tomu dodat? V případě Německa jedině – “kdo s čím zachází, tím také schází”. Legitimně a dlouhodobě využívali Antifu proti demonstrantům z Pegidy a jiným protimigračním demonstracím, nyní se jim to vrátilo, včetně veřejnoprávní televize, která je také vždy na straně Antify, proti antimigračním a protiislámským demonstrantům. Jen by mne zajímalo, zda někdy příště, až znovu začnou demonstrace Pegidy, opět využijí služeb Antify k jejich narušení.

A na závěr připomínám, že k radikálům z Antify patřil také šéf Pirátů Bartoš, i když on sám tvrdí, že v jejich řadách, obalený vlajkou Antify, stál pod transparentem “Uprchlíci vítejte” pouhou náhodou. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavol Hloška 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč

Celkem za měsíc: 6 011,00 Kč
Vybráno 17.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 441 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.