svedskomigr
4.8.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Z blogu Vox Populi: Švédský sociální pracovník – jedno z nejrizikovějších povolání

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Zajímavé je, že tomuto tématu se v poslední době věnovala mnohá švédská média a to jak mainstreamová, tak alternativní. Ani jedno z nich se však neodvážilo jít k jádru celé věci, tedy k tomu, kdo konkrétně pracovníky sociálek v jistých lokalitách nejvíce ohrožuje. Kdopak jim hází do kanceláří Molotovovy koktejly?

Jen za letošní rok, tedy za pouhých sedm měsíců, bylo provedeno padesát útoků na sociálky v různých koutech Švédska. Mimo “drobnějších incidentů” jako fyzické napadání či výhružky zaměstnancům došlo i ke žhářským útokům a to dokonce i za provozu daných úřadů.

Zápalná bomba byla vhozena do kanceláře úřadu sociálních služeb v Malmö dne 21.7. během odpoledne. Policie incident popsala jako žhářství.

Myslím, že netřeba připomínat, že právě Malmö je nejvíce islamizovaným švédským městem. Muslimská populace tam v nejmladší generaci již předčí populaci původních Švédů. A o tom, kdo je tam hlavním pobíračem sociálních dávek snad také netřeba spekulovat.

To však není za poslední dobu jediný případ. Minulý týden byl proveden také útok na kancelář sociálních služeb v Stenungsundu, také ta byla napadena Molotovovým koktejlem.

Ale tyto zápalné bomby nebyly jedinými takovými incidenty za poslední dobu. V posledních letech se počty útoků na pracovníky sociálky výrazně zvýšily. V letošním roce se zatím stalo kolem 50 různých útoků proti sociálním službám. Vyplývá to z interního šetření Sydsvenskan.

“Mohu potvrdit, že se jedná o útoky, které se staly častějšími v posledních letech,” prohlásil Rikard Vroland, vedoucí oddělení pro finanční pomoc a bydlení.

A kohopak to Švédsko v posledních letech přijímá s otevřenou náručí? Kdopak tam soustavně vysává jejich sociální systém, přičemž dávky odtud čerpané považuje za povinnou daň bezvěrců (tzv. džizja)? Pravděpodobně občas někomu dávky poněkud “zkrouhnou”, poté tak nastoupí “spravedlivý” trest. Džizja se přece musí platit pravidelně a v plné výši!!

Tak si myslím, že by si zaměstnanci švédské sociálky měli přečíst v koránu nebo v knize o politickém islámu, jaké jsou hlavní povinnosti podřadného káfira na území ovládaném nadřazenými služebníky Alláha. Alespoň – až zase některému ze svých “hostů” sníží nebo dokonce zamítnou sociální dávky – budou vědět, proč následoval “trest”.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 550,00 Kč
Vybráno 35.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 835 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
politicon.cz
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.