burkajohn
16.8.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Z blogu Vox Populi: Rakousko: Čečenští vetřelci vyhrožují nezahaleným ženám, v mešitách vyvěšují jejich fotografie

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Možná jste už někdy slyšeli o mravnostní policii, která  působí v mnohých muslimských zemích. Ta dohlíží třeba na to, aby náhodou nějaká žena neodhalila kotník, vlasy či třeba holou paži. A – nedej Alláh – především pak je zcela nepřípustné chodit v tzv. “západním” oblečení. Tedy v oblečení, které je u nás v Evropě u žen zcela běžné. Muslimům, žijícím na území Rakouska, kteří již v řádu pár desítek let počítají s převzetím země, se samozřejmě to, že Rakušanky nosí běžné evropské oblečení, pořádně zajídá. Ovšem o to víc jim totéž vadí u muslimek.

Protože se podle jejich názoru některé muslimské ženy chovaly příliš “západně”,  tak je Čečenci – pět mužů a jedna žena –  systematicky pronásledovali, udávali, vyhrožovali nebo dokonce zraňovali. Šest samozvaných strážců morálky bylo zatčeno a pravděpodobně patří k hierarchicky strukturované skupině, která chce  „připomenout“ ženám z Čečenska (a v některých případech i jejich partnerům či rodinám), žijícím ve Vídni a Linci, že by se měly chovat podle svých hodnot . Policie předpokládá, že je mnohem více obětí, ale i více pachatelů.

Případ začal poté, co se postižená žena obrátila na policii. V důsledku toho se přihlásilo více žen a policie zahájila vyšetřování. Oběti – do dnešního dne je jich známo deset – uvedly, že fotografie v plavkách nebo vztah s osobou, která není čečenského původu, stačily k tomu, aby se na ně skupina zaměřila. Pokud k tomu došlo, pachatelé postupovali systematicky, uvedl ve čtvrtek policejní mluvčí.

Nejprve členové skupiny prý prohledali okruh svých známých, ale také sociální média. Pokud existovaly náznaky „urážky“, byl vyslán jeden z bandy Čečenců, aby si s dotyčnou ženou promluvil. Pokud by to nefungovalo, do výhrůžek měli být zahrnuti i rodinní příslušníci, jak uvedla policie. Fotografie žen byly navíc pověšeny v mešitách, aby je ostatní muslimové odsoudili. Pokud se ženy nevzdaly, následovaly další výhrůžky a násilí, ať už doma nebo v práci. Podle policie bylo pravděpodobnější, že činy iniciovali starší členové skupiny.

Policii už dobře známým „opatrovníkům morálky“ je mezi 19 a 37 lety a od začátku roku se prý dopustili zastrašování, ale také ublížení na zdraví nejméně v deseti případech. Po intenzivním vyšetřování bylo všech šest Čečenců zatčeno už 17. června v rámci koordinovaných, souběžných razií na adresách podezřelých.

Policisté ze Státního úřadu kriminální policie ve Vídni, podporovaní Cobrou a Pracovní skupinou pro boj s pouliční kriminalitou v Linci, zabavili mobilní telefony, které byly pravděpodobně používány pro komunikaci v některých kurýrních službách, různé plynové a poplašné zbraně, nože a 5000 eur v hotovosti. Policie ve čtvrtek nedokázala říci, zda byly zbraně použity při výhrůžkách ženám. Podezřelí s nimi prý pózovali na sociálních sítích.

Toto vše bylo nalezeno v domovech Čečenců. Myslím, že v případě razií v mešitách by byly “nálezy” mnohem zajímavější…

Pachatelé byli obviněni z četných trestných činů, především pro podezření z mnohonásobného ublížení na zdraví, nátlaku a zločinného spolčení. Policie předpokládá, že je více obětí a více pachatelů. Vyšetřování nadále probíhá.

Jak je vidět, tak “mravnostní policie” už funguje i u našich sousedů. Zatím jen ve vztahu k poněkud “neposlušným” muslimkám, nicméně lze předpokládat, že se podobně budou časem chovat i k ostatním ženám, bez ohledu na vyznání. Ostatně, v některých vídeňských čtvrtích se už mladé dívky často na ulicích zahalují i tehdy, kdy jsou nemuslimky. Jen tak se totiž mohou v těchto ulicích cítit alespoň trošku bezpečně.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Anonym 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 9 050,- Kč
Vybráno 25.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 108 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,59 out of 5)
Loading...
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)