policie nemecko
26.6.2020
Kategorie: Společnost

Z blogu Vox Populi: Policista, který referoval o násilnostech ve Stuttgartu, bude zřejmě obviněn z rasismu

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Pamatujete si na tento článek, ve kterém jsem upozornila na video z nedávných nepokojů ve Stuttgartu, na němž bylo možno slyšet výpověď policisty, který byl svědkem zásahu? Jak se dalo očekávat, tak nadřízené orgány nenechala nahrávka v klidu. Nejprve byla  zcenzurována na youtube a posléze se začalo zjišťovat, kdo je jejím původcem. Co vadilo nejvíc? Podle všeho to, že policista prozradil ne zrovna “jemným” výrazivem fakt, že nepokojů se účastnili především černoši a Arabové.

Policista nenechal posluchače na pochybách o tom, kdo se nepokojů účastnil tím, že vykřikl “Nur kanacken!!”, což je v němčině výraz, který se používá třeba pro tureckou nebo arabskou menšinu či černochy. Samozřejmě jde o výraz poněkud expresivní, asi jako kdyby zde policista vykřikl: “samí čmoudi!!”.

Stuttgarter Nachrichten uvedl pod titulkem „Policie vyšetřována pro rasistické nahrávky ve svých řadách“, že do této záležitosti je nyní zapojen státní zástupce a zkoumá její trestní relevanci. Oddělení pro úřední trestné činy policie ve Stuttgartu se zabývá možným porušením pracovních povinností. V současné době se předpokládá, že úředník poslal hlasovou zprávu kolegovi přes WhatsApp. Jako autor zprávy byl již označen důstojník policejního ředitelství ve Stuttgartu. 

Co se teď s policistou stane?

V současné době se o tom samozřejmě dá jen spekulovat. Každý státní úředník je povinen zachovávat mlčenlivost a nesmí informovat třetí strany o úředních záležitostech. Podle názoru autora se důvěrnost vztahuje také na ty kolegy státního zaměstnance, kteří nemají nic společného s danou akcí.

Odesláním hlasové zprávy by tedy mohlo dojít k porušení předpisů státní správy. Toto údajné provinění podléhá disciplinárnímu právu. Je velmi pravděpodobné, že policista bude brzy vyslán do na jiné pracoviště a bude tam pokračovat, dokud nebude konečně rozhodnuto o jeho osudu. Na to, aby byl zcela propuštěn od policie, by musely být prokázány konkrétní trestné činy.

I když to nikdo nepřizná, v takovém postupu by neměl být podceňován politický a mediální tlak. Je totiž celkem jasné, že politici i média si na policistovi, který se nebál pojmenovat věci pravými jmény, budou chtít přihřát svoji “polívčičku”. Tedy pustí se do honu na “xenofoba a rasistu”, což je obzvlášť nyní, v době protestů BLM, velmi aktuální téma. Navíc, příjemcem zprávy byl kolega tohoto policisty a ten ji pustil dále. To by v konečném důsledku mohlo znamenat i jeho stíhání.

Případ je teprve na začátku a je jisté, že policista potrestán bude. A stejně tak je jisté, že jak bude potrestán policista, nebude potrestána drtivá většina účastníků rabování, ničení a fyzických útoků vůči zasahujícím policistům. Ze zhruba 500 účastníků pouličních nepokojů zatkli pouhých 24 a je velmi nepravděpodobné, že by dohledávali tu zbývající většinu.

Jaký bude konečný trestní verdikt se teprve dozvíme. Za sebe tipuji, že policista bude proprán médii coby rasista a nakonec nejspíš i propuštěn ze služby jako exemplární případ, aby náhodou v budoucnu opět některého jiného policistu nenapadlo upozorňovat na etnicitu pachatelů.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Zbyněk Procházka 250,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 6 550,00 Kč
Vybráno 18.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 347 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
55 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.