lekaribezhranic
16.7.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Z blogu Vox Populi: Pašerácká neziskovka “Lékaři bez hranic” byla nařčena z rasismu

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Jak možná víte, tak právě tato podvratná neziskovka nejen provozovala některé lodě, převážející africké vetřelce do Evropy, ale dokonce dlouhodobě pomáhá organizovat invazi i v místě původu vetřelců, kde její zaměstnanci působí coby “humanitární pomoc”, zejména pak v Africe. Přesto nyní i tato neziskovka neušla útokům BLM aktivistů z vlastních řad.

Neziskovka Lékaři bez hranic (MSF) byla v dopise vedení neziskovky obviněna z posilování „kolonialismu a nadřazenosti bílých“ tisíci současnými i bývalými zaměstnanci. Signatáři požadují prošetření činnosti neziskovky, která poskytuje lékařské služby po celém světě a také se donedávna zabývala přepravou vetřelců přes Středozemní moře ze severní Afriky do Evropy.

Několik prominentních členů neziskovky hovořilo o domnělých chybách skupiny, včetně členů správní rady ve Velké Británii a v jižní Africe, kteří podepsali dopis vyzývající skupinu, aby se zbavila „desetiletí moci a paternalismu“. Další signatáři dopisu odsoudili takzvanou mentalitu „bílého spasitele“ mezi členy organizace. Dopis přišel v reakci na prohlášení italské pobočky MSF, v němž se uvádí, že členové skupiny by měli hovořit o tom, jak „na všech životech záleží“, přičemž někteří považují tuto frázi za konfliktní s hnutím Black Lives Matter.

Claudia Lodesani, Italská předsedkyně MSF se později omluvila za prohlášení, že záleží na všech životech s tím, že ona i italská pobočka „plně podporují a stojí při hnutí BLM a že stejně jako celé MSF odsuzují rasismus a veškerou diskriminaci“. Dr. Christos Christou, mezinárodní prezident MSF uvedl, že dopis vítá. Doktor Christou řekl: „Naší prioritou je posunout rozhodování blíže k tomu, kde jsou potřeby, a zapojit pacienty a komunitu do navrhování strategií intervence. Zmenšit rozhodovací pravomoc Evropy a přerozdělit ji zbytku světa.“

MSF v dubnu pozastavilo partnerství s francouzskou neziskovkou pro přepravu vetřelců SOS Méditerranée. Tato neziskovka a její loď Ocean Viking však v posledních týdnech obnovily činnost. Počátkem tohoto měsíce převážel Ocean Viking  kolem 180 vetřelců, ale zpočátku mu byl odepřen přístup do přístavů v Itálii a na Maltě. Lodi byl později umožněn přístup do přístavu v Itálii poté, co byly hlášeny nepokoje mezi vetřelci na palubě, včetně několika hrozeb posádce a pokusů o sebevraždu ze strany vetřelců. Neziskovka pak nadále ve své podvratné činnosti pokračuje.

Zajímavá je zejména pasáž o nutnosti odsoudit mentalitu “bílého spasitele”. Takže oni by chtěli, aby jako spasitelé černochů byli zase jen černoši. To by ostatně mohlo nakonec vyřešit přílišnou populační explozi Afriky. Pokud tam budou výhradně černí “spasitelé”, pak jistě nehrozí přemnožení vlivem dostupné kvalitní zdravotní péče.

Takže Lékaři bez hranic by mohli vyzvat všechny ty přínosné kardiochirurgy, neurochirurgy, ortopedy či gynekology, kteří v posledních letech dorazili z Afriky a o něž se celá Evropa doslova pere, aby se vrátili domů a ukázali, jak bude vypadat Afrika s “černými spasiteli”. A zároveň by samozřejmě měli stáhnout veškerý bílý personál.

Černí jen s černými. Myslím, že tímto krokem by si populačně přetížená Afrika možná pomohla nejlépe. V tom nelze než s Lékaři bez hranic souhlasit…

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 13 261,00 Kč
Vybráno 37.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 551 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...
politicon.cz
56 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.