openarmsmigr
1.7.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Z blogu Vox Populi: Obyvatelé italského ostrova Lampedusa odmítají být dál terčem africké invaze

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Drtivá většina lodí neziskovek, brázdících břehy Libye za účelem naložení dalších invazistů a jejich dovozu do Evropy, svůj náklad posléze vyloží velmi často právě na italském ostrově Lampedusa. Tam také končí některé z člunů, v nichž vetřelci sami moře zdolávají a náhodou se stane, že cestou nenarazí na některou neziskovkářskou loď. Ostrov je tak už roky sužován přílivem afrických invazistů a je tudíž v podobné pozici, v jaké se nachází i řecký ostrov Lesbos, který je zase první “na ráně” ve směru od Turecka.

Místní obyvatelé italského ostrova Lampedusa se proto zúčastnili referenda vyzývajícího k ukončení nových nelegálních vykládek afrických vetřelců. Referendum bylo svoláno před dvěma týdny a většina účastníků, přibližně 988 lidí, hlasovala pro uzavření migračního centra, přičemž pouze čtyři lidé hlasovali pro jeho zachování.

Výbor místních občanů vydal prohlášení, v němž uvádí:

„Po dobu 30 let, tváří v tvář neustálému porušování nejzákladnějších práv obyvatelstva a přistěhovalců, byla Lampedusa využívána jako vojenská řídící platforma pro migraci. To vše se spoluúčastí místních správ a prostřednictvím morální a ekonomické vyděračské strategie, ke škodě místního obyvatelstva”.

Výsledky referenda přicházejí ve chvíli, kdy bylo  o víkendu přepraveno na ostrov dalších 43 nelegálních vetřelců neziskovkou Mediterranea Saving Humans. Německá neziskovka Sea-Watch také vypustila z Lampedusy nový průzkumný letoun s názvem Seabird, aby pátrala po člunech s invazisty ve Středozemním moři.

„Nemáme v úmyslu ignorovat závažnost problému migrace. Domníváme se však, že počínaje nárokem na právo a klid pro Lampedusany a Lampedusu můžeme zahájit proces zpochybňování celého řízení migrace”, prohlásili Lampedusané.

Vzhledem k tomu, že se v Itálii zmírňují koronavirová opatření, země zaznamenala prudký nárůst počtu nových invazistů jak od Středozemního moře, tak z balkánské trasy přes hranici se Slovinskem.

Podle zprávy Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC), která byla zveřejněna minulý měsíc, v současnosti v Libyi čeká až 650 000 vetřelců na příležitost přeplout moře do Evropy. 

Myslíte, že někdo Lampedusany vyslechne? Že jim přestanou ve velkém přivážet invazisty na kdysi poklidný ostrov? Prohlášení v podobném stylu vydali před časem i obyvatelé ostrova Lesbos, avšak nezaznamenali nějaké výrazné změny, třeba v podobě poklesu počtu invazistů v tamním táboře Moria.

Zajímavá je také skutečnost, která opět jasně potvrdila, že finanční zdroje podvratných promigračních neziskovek jsou prakticky neomezené. Tou je fakt, že si mohla pašerácká německá neziskovka, jíž bylo dokázáno, že z Afriky přiváží ty nejtěžší kriminálníky, dovolit zakoupit průzkumný letoun. Spolu s provozem lodě, brázdící dnes a denně vody Středozemního moře a mzdou personálu neziskovky, musí vyjít její náklady na přinejmenším statisíce eur měsíčně. Je nutno si také uvědomit, že loď musí být velmi dobře vybavena i pro dočasné přijetí většího počtu vetřelců.

Invaze je plánovaná a řízená, financovaná ze zcela zřejmě neomezených zdrojů. Pak je nasnadě, že jediným způsobem, jak si mohou občané Lampedusy zajistit klid a pořádek, je odstěhovat se. Neziskovky spolu se svými mecenáši i vítačskou italskou vládou jen kvůli zoufalým obyvatelům jednoho italského ostrova plány na zničení Evropy nezastaví.

Lampedusa tak bude i nadále doplácet na svoji zeměpisnou polohu coby hlavní cíl podvratných neziskovek a jejich “klientů”.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 911,00 Kč
Vybráno 48.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 530 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
politicon.cz
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.