PALENIKNIH
6.12.2019
Kategorie: Společnost

Z blogu Vox populi: Novodobí Koniášové

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Není možné si nepovšimnout, jak se nám v posledních letech stále silněji množí snahy o potlačení jiných, než mainstreamem prosazovaných názorů. Eurosoudruzi tedy řeší poměrně zásadní problém: jak cenzurovat, když máme ústavou zaručenou svobodu slova?

Podobně se zřejmě zamýšlí i jinde v Evropě, eurosoudruzi nám přece ukázali tu jedinou možnou pravdu o skvělém životě ve světě multikulti, ekošílenství, islamizace, LGBTQ…P ideologie a především pak budování lepších zítřků v EU. A jakýkoli nesouhlasný hlas musí být umlčen.

Co to jsou – dle eurosoudruhů – ty dezinformace? Ne, to nejsou třeba ty informace, které nám v roce 2015 sděloval unisono celý mainstream v čele s ČT – tedy o tom, že do Evropy putují z Blízkého východu samí kardiochirurgové, raketoví inženýři, jaderní fyzikové a špičkoví IT specialisté. Tedy samá smetánka, vysoce vzdělaná a pro Evropu přínosná. To za dezinformaci mainstream stále nepovažuje, i když se tato mainstreamová informace už dávno ukázala být těžkým hoaxem. Nicméně, i přesto se mainstream nijak za dezinformování veřejnosti neomluvil, naopak, mnohdy si stále za názory o přínosné muslimské migraci stojí.

A takových mainstreamových dezinformací bychom našli spoustu. K tomu lze přičíst například pofiderní zdroje typu “Ústav nezávislé žurnalistiky”, což je “ústav” sídlící v jakési zahradní chatce a mající jednoho zaměstnance, pravděpodobně hlavního ideologa ČT.

O tom, jak moc vadí jiné, než mainstreamové informace a to i přesto, že se většinou nejedná o dezinformace, svědčí především fakt, že v posledních letech dochází k stále většímu utužování cenzury pod pláštíkem “boje proti dezinformacím”.

Nejsme v tom samozřejmě sami, podobné “problémy” řeší eurosoudruzi všude v Evropě. Tedy politický establishment vymýšlí, jak nejefektivněji odříznout občany od informací jiných, než mainstreamových.

U nás už za minulého volebního období vzniklo tzv. CTHH neboli “ministerstvo pravdy”, což je úřad při MV. A ministerstvo se činí stíháním autorů některých výroků na sociálních sítích. Jde především o výroky, které se navážely do masové migrace, islamizace a multikulturalismu. Nejste-li tedy zastáncem uvedeného, nesmíte o tom na sociálních sítích psát, nijak se navenek projevovat, neboť pak jste extremista. Nelíbí se vám, že se náš kontinent zapleveluje lidmi s nekompatibilní kulturou a nenávistným islámem v hlavě? Pak jste rasista a xenofob. A především – vaše názory musí být cenzurovány, mazány, trestány. A navrch si na vás ještě vymyslí zákon o předsudečné nenávisti.

Jaké další “cenzorské” počiny předvádí současní eurosoudruzi? Jedná se například o činnost Jourové (ANO) v EK. Tato horlivá cenzorka byla jedním z těch, kdo stáli za cenzurou sociálních sítí, kdy pod pohrůžkou likvidačních pokut jejich provozovatelům přikázali mazat příspěvky, které se nehodí do mantinelů tzv. “liberální demokracie”, což ve skutečnosti není žádná demokracie, ale fašismus jak vyšitý. Pak se jistě nikdo nediví, že dcera Jourové je horlivou udavačkou v řadách tzv. “elfů”, což jsou jacísi novodobí estébáci, tedy udavači, kteří pisatele příspěvků udávají.

S Al Hamajdovým ministerstvem té jediné pravdy pak spolupracují i tzv. Evropské hodnoty, zaštítěné morální ikonou pražské kavárny Jakubem Jandou, což je bývalý homo pornoherec. Právě on u nás šířil seznam dezinformačních webů, který vytvořili slovenští práskači z webu konspiratori.sk.  Tento seznam měl sloužit k omezení reklamy na daných webech, k čemuž nakonec skutečně došlo.

Ale cenzury není nikdy dost, proto s dalším počinem přišli jen nedávno poslanci, kteří byli už dřív sdruženi v parlamentní platformě pro “boj proti dezinformacím a kremelské propagandě”. V té se sdružuje 7 parlamentních stran – ANO, TOP, ODS, KDU, STAN, ČSSD a Piráti. A zástupci těchto stran pak svorně, pod vedením eurosoudružky Landgšádlové, poslali jakýsi “zvací dopis” do kongresu USA. V něm upozornili na nutnost prohloubení cenzury sociálních sítí a dalších internetových platforem, vlastněných právě US občany.

V téže době, kdy tato agilní parlamentní úderka požaduje další utužení cenzury sociálních sítí (které jsou už beztak mazány jako o život) přijde s dalším počinem pan Nevím Drahoš. Jen tak mimochodem – někdy uvažuji o tom, jak to musí mít v Senátu těžké, když jedinými volitelnými tlačítky je tam ANO nebo NE. Bez třetího tlačítka NEVÍM musí být tento točící se derviš poněkud zmaten.  Drahoš je sice vlastního názoru prost, nicméně jakmile došlo na cenzuru, ihned se k výše uvedené úderce přidal. A když už tato úderka řeší sociální sítě, on se vypořádá s weby. Takže ve spolupráci s dalšími Senátory hodlá zajistit ještě hlubší omezení všech nepohodlných webů tím, že jim už tak omezenou možnost reklamy ještě sníží.   Přitom tyto weby jsou závislé výhradně na příjmech z reklamy či drobných dárcích z řad čtenářů. Nejsou dotovány z EU, OSF, Norských fondů či  státního rozpočtu jako weby mainstreamové s tím “správným” názorem. A ani jim neplatíme povinné výpalné jako dezinformační ČT.

Samozřejmě, cenzura je protiústavní a věřte, že kdyby nebyla, tak ji už dávno novodobí Koniášové využijí. Všechny alternativní weby by dávno zakázali.  Jenže to nemohou, protože ústava je brzdí. Proto hledají způsoby, jak umlčet lidi na sociálních sítích a jak umlčet alternativní weby třeba tím, že je zničí finančně.

Jedná se tedy o bezprecedentní způsob, jak prosadit to, aby byl slyšet jen jeden jediný povolený názor. A aby byla slyšet jen jedna “pravda” a to i tehdy, kdy jde pouze o vhodně podanou lež, protože stokrát opakovaná lež se stává pravdou.

Ale to znamená jediné – orwellovské vize se naplňují. 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 650,00 Kč
Vybráno 30.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 726 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.