antimuezzin-850x550
28.7.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Z blogu Vox Populi: Němec, který protestuje proti vyřvávání muezzina ve své obci, byl vzat do vazby (video)

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Pamatujete si na článek, ve kterém jsem psala o Němci, který chodil každý pátek rušit řvaní muezzina z místního islámského centra, které je využíváno coby mešita? Tehdy jsem slíbila, že budu případ sledovat. Jen pro připomenutí: Němec nejprve rušil křik muezzina kravským zvoncem a když mu jej policie vzala, použil k tomu plechový hrnec a lžíci. Policie ho opět vyvedla a on slíbil, že bude takto rušit vyřvávání muezzina, které je znakem islamizovaného území, každý pátek. To také dodržel.

Protože už čtyři týdny protestuje proti muezzinově výzvě k vytvoření chalífátu u mešity v hanzovním městě Herford, ve Východním Vestfálsku, vyzbrojený hrncem a lžící, byl nyní Marcel Bauersfeld  vzat do policejní vazby. Média hlavního proudu se zatím podílejí nanejvýš na pomluvách odvážného protestujícího. Nyní, když stále více obecních zastupitelstev v Německu schvaluje muezzinovo vyřvávání, právník Ralf Hacker radí, jak se bránit tomu, aby tomu tak nebylo. Předně je třeba vůbec halekání nepovolit, či je možné si na rušivý hluk stěžovat.

Poté, co mu byl zabaven zvonec, si vzal 37letý Marcel Bauersfeld lžíci a hrnec na protest proti muezzinovu skřehotání v mešitě opakovaně. Starosta Herfordu, sociální demokrat Tim Kähler, dal v tichosti a tajně islámské komunitě svolení k pravidelnému vyřvávání muezzina. Podle mluvčího státního zastupitelství v Bielefeldu byl 37letý muž obviněn z narušení náboženské svobody. Státní zastupitelství chce v příštích několika týdnech rozhodnout, zda budou vznesena obvinění nebo zda bude vyšetřování proti obviněnému zastaveno a bude mu pouze udělena peněžní pokuta. Zatím je  Marcel Bauersfeld vyšetřován vazebně.

Při jeho posledním narušování jekotu muezzina ho podporovalo v místě asi dvacet členů AfD, kteří byli zároveň přítomni jeho zatčení.  Na video, které v den zatčení natočili, se můžete podívat níže. Mimochodem, nedivím se, že někdo proti takovému příšernému “uširvoucímu” jekotu protestuje….

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 13 261,00 Kč
Vybráno 37.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 674 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (45 votes, average: 4,22 out of 5)
Loading...
politicon.cz
89 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.