Kandidáti-850x550
24.7.2020
Kategorie: Politika

Z blogu Vox Populi: Najde se soupeř možným prezidentským kandidátům probruselského panoptika?

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Druhý mandát prezidenta Zemana je zhruba v polovině a jak jsem zaznamenala, tak mezi kandidáty na jeho nástupce se zatím objevují jen představitelé současného neoliberalizmu, vlezdobruselismu, globalizace, islamizace a cenzury. Dosud jsem nezaznamenala jména žádných kandidátů protistrany. Není tam nikdo, kdo by veřejně potvrdil, že se o tento post hodlá ucházet, či o tom vážně uvažuje a zároveň by zastával přesně opačné hodnoty, než ti, o nichž se již na nějaké úrovni uvažovalo a zároveň oni sami svoji případnou kandidaturu zásadně neodepřeli či ji dokonce potvrdili.

Prezident je sice v naší zemi spíše reprezentativní funkce, neboť zde máme parlamentní systém. Nicméně přesto má prezident i jisté kompetence, které nejsou zcela zanedbatelné. Každopádně by kupříkladu nepokrytě vítačská vláda třeba s účastí Pirátů v kombinaci se stejně vítačským prezidentem typu Drahoše bylo hotové neštěstí.

Kdo sleduje jména, která jsou nadnesena třeba i v mainstreamu, tomu nemohlo uniknout, že se k možnosti kandidatury již průběžně hlásil kdekdo. O prezidentském postu uvažoval například Dominik Hašek, který měl nejspíš zůstat jen u sportu, neboť jeho “motání se od politiky” je stejně trapné, jako u některých dalších sportovců či umělců. Ten si to nejspíš uvědomil, takže si nakonec případnou kandidaturu naštěstí rozmyslel.

Dalším jménem, které se v souvislosti s prezidentskou volbou objevilo, je Michael Kocáb. Dokonce i on potvrdil, že by se do prezidentského klání mohl pustit, nicméně nepředpokládám, že by měl sebemenší šanci. Dnes totiž i ti, kdo se o politiku vůbec nezajímají ví, jakým byl právě on horlivým ochráncem naší protěžované menšiny, nicméně na výzvy k tomu, aby se na nějaký čas nastěhoval třeba do nechvalně známého sídliště Chánov, nijak nereagoval.

Tedy tohoto pokryteckého “cikánomila” by snad nevolili ani ti cikáni, kteří pochopili, že je i jeho aktivismus jen “odtud – potud”. Stejně tak většina lidí ví, že právě Kocáb patří k největším zastáncům neomezené muslimské invaze, což by každopádně při kampani vyšlo napovrch, takže kdo o jeho “vítání” neví, brzy by se o něm dozvěděl. Dříve narozeným pak stačí připomenout kauzu vytunelovaného investičního fondu Trend, což by mu mohlo ubrat body i u nadšených multikulturallistů. Proto si myslím, že i Kocáb je předem ze hry a v řadě kandidátů bude jen do počtu.

A nyní už se vrhneme na ty, kteří mají při vhodné mediální masáži šanci. Drahoše, který už o opětovné kandidatuře uvažuje, myslím netřeba komentovat. Nebezpečné je, že minule měl poměrně hodně hlasů, pak i stahovači králíků tedy jakési šance na finále dávám, přece jen je u nás stále hodně občanů, na něž dokáže zapůsobit brutální mediální masáž.

Další, již víceméně potvrzenou kandidátkou je proslulá zlodějka rohlíků a dlouholetá členka ODS Miroslava Němcová. Ta se sama k případné kandidatuře vyslovila kladně a je jasné, že ji podpoří i její domovská strana. Obávám se, že šance docela má, neboť pro liberálně laděné voliče je přijatelná, jistě ji tak budou volit voliči demobloku a Pirátů a může zaujmout i hodně lidí, co se o politiku nezajímají vůbec, dost by záleželo na tom, jak se bude profilovat v médiích. Tedy zde vidím reálnou hrozbu, neboť může zaujmout třeba ženy, které politika vůbec nezajímá a mohou ji tak volit třeba proto, že se jim líbí, že mají Slováci prezidentku. Je nasnadě, že mediální masáž v její prospěch bude obrovská.

Tím, kdo již naplno rozproudil mediální kampaň je pak generál Petr Pavel, který má už k tomuto účelu založeny i fanouškovské FB stránky. Ten je již teď adorován mnoha mainstreamovými médii, nicméně u jeho vlastních podporovatelů, což jsou mnohdy zarytí antikomunisté, ho může srazit právě jeho bývalé členství v KSČ. Tento kandidát ve stylu “kam vítr tam plášť” tedy dle mého názoru nemá přílišnou šanci na finále, neboť právě tato sorta voličů, volících jinak přednostně kandidáty z jeho ranku, raději sáhne v prvním kole právě třeba po Němcové, Drahošovi či Kocábovi nebo někom dalším. Pavel má tedy šanci oslovit jen část Drahošových voličů, což může být na finále málo. Na druhou stranu nikdo netuší, jakým směrem bude vedena kampaň a na jaké voliče především zacílí. S vhodnou mediální propagandou a slabými soupeři by pak šanci měl.

Mezi možnými kandidáty se pak objevilo třeba jméno šéfa parazitní neziskovky Člověk v plísni Šimona Pánka, jenže ten zatím nijak kandidaturu nepotvrdil. Možná si sám uvědomil, že jen velmi málo našich občanů by chtělo za prezidenta celoživotního neziskového parazita a navíc velmi nadšeného vítače muslimských vetřelců. Pánek by byl bez šance. 

Posledním kandidátem, jehož jméno jsem již dvakrát zaznamenala coby jméno možného kandidáta, je Věra Jourová. Asi si mnozí říkáte, že ta by neprošla. jenže ona je vlastně ideální kandidátka pro  strany demobloku i Piráty. Před časem jsem četla nějaký rozhovor s kýmsi ze stran demobloku (rozhovor proběhl tak dva roky nazpět, takže jméno dotazovaného si již nepamatuji) a tam právě mimo jiné i jméno Věry Jourové padlo.

Jenže Jourovou by zcela jistě podpořil u voleb i Babiš, což ostatně sám před časem prozradil a netajil se tím, že by se mu na postu prezidentky jejich cenzorská bruselská hvězda líbila. Ona sama se ke kandidatuře nepostavila zcela odmítavě. Navíc, v EK končí v roce 2024, prezidentské volby proběhnou v lednu 2023. Zde se naskýtá otázka, zda by byla ochotná tento post opustit o rok dřív. Pořád je tedy nějaká šance, že ona sama nakonec o kandidaturu mít zájem nebude. Pokud by totiž zájem projevila, pak by měla volby vyhrané.

Myslíte, že ne? Chyba! Byla by zcela jistě mediální hvězdou a protlačoval by ji jak demoblok, ČSSD a Piráti, tak samozřejmě její domovské ANO, jehož voličská základna je rozsáhlá, přičemž většina voličů ANO se moc o politiku nezajímá. Tedy pokud by se Jourová dostala do finále (jakožto, že by se tam s tak velkou podporou dostala), měla by volby vyhrané. Děsivá představa, že? 

Právě proto, že aktuálně neexistuje žádný protikandidát k výše uvedenému šílenému panoptiku, je myslím nutné někoho takového nejpozději do příštího roku vygenerovat. Musí se jednat o někoho, kdo je konzervativně založeným odpůrcem EU i muslimské invaze, musí jít o absolutní protiklad všech výše uvedených, kteří jsou všichni z jednoho ranku. 

Tristní je, že momentálně zde žádná taková osobnost vidět není. Taková osobnost musí být známa širokým masám – tedy i těm, kdo se jinak vůbec o politiku nezajímají – musí jít o osobnost výraznou a především schopnou projít si kláním předvolebních debat a především pak mediální štvanicí, která bude zahájena proti jakémukoli podobně smýšlejícímu kandidátovi.

Najde se někdo takový nebo obsadí Pražský hrad někdo z výše uvedeného panoptika jen proto, že podobnou osobnost coby jejich silnou protiváhu zde nemáme?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 549,00 Kč
Vybráno 52.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 961 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (42 votes, average: 4,14 out of 5)
Loading...
76 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)