white-african-farmers
9.7.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Z blogu Vox Populi: Na 80 tisících bílých, zavražděných za posledních 30 let v JAR, nezáleží?

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Jak nám poslední dobou neustále ukazují aktivističtí sluníčkáři, tak i přes všechny důkazy rasistické podstaty BLM si myslí, že hesla “All Lives Matter”, stejně jako “White Lives Matter”, jsou rasistická. Nedávno mi nešlo nereagovat na jeden takový článek zcela zřejmě zarytého sluníčkáře, který tvrdil totéž. “Black Lives Matter” je prý zcela v pořádku, jiné varianty jsou údajně rasismus. Takže pro tyto zastánce “jediné BLM pravdy” bude nejlepší uvést syrová fakta.

Právě proto je třeba se podívat do JAR. Popravdě řečeno se poapartheidová éra – tedy období po roce 1994 –  ukázala jako noční můra zejména pro bílou menšinu, která tvoří asi 9 procent z téměř 58 milionů obyvatel JAR. V posledních třech desetiletích bylo zavražděno téměř 80 000 bílých lidí, zejména Búrů a potomků britských imigrantů. Od roku 1994 také velmi výrazně stoupla zločinnost v této zemi.

V Jižní Africe každý den zabijí zločinci v průměru 58 lidí. To je šestkrát více než ve Spojených státech. 40 procent obětí jsou bílí lidé, z nichž většina je zabita černými pachateli. Takže bílí tvoří v JAR sice pouze 9% obyvatel, ale 40% obětí vražd!!! 

V neposlední řadě je násilí zaměřeno na bílé farmáře. Bílí jsou cílem černých rasistů všeobecně, ale zejména v posledních letech jsou tím hlavním cílem právě bílí farmáři.

Podle Transvaal Farmers Union bylo od roku 1990 až do května 2020 provedeno celkem 5437 útoků na farmy, při nichž bylo zabito 2067 bílých farmářů. Toto číslo zřejmě nezahrnuje všechny zabité farmáře. Jiné zdroje totiž hovoří dokonce o 3 600 obětech. Jen v první polovině tohoto roku došlo k nejméně 156 útokům na farmy a 24 vraždám farmářů, navzdory přísným omezením v souvislosti s opatřeními kvůli koronaviru.

Několik nedávných příkladů ilustruje brutalitu, s níž pachatelé jednají proti jejich převážně bílým obětem:

1. června – místní lékař Dr. Roelof Botha, který žil na farmě ve vinařské vesnici Tulbagh nedaleko Kapského Města, byl bodnut nůžkami na ovce. Podezřelý z vraždy je 27letý černoch Aiden Abels.

6. června – Schalk a Lana Coetzovi, starší pár ve věku 64 a 63 let, byli brutálně napadeni třemi černochy na jejich farmě za městečkem Reivilo (severozápadní provincie). Útočníci Schalka Coetze polili vroucí vodou a vážně zranili. Lana Coetzeová byla pachateli zbita do obličeje, utrpěla modřiny a zlomeniny. Oběti jsou stále v nemocnici.

Three arrested after brutal attack on elderly couple

Lana Coetzeová

• 12. června – Oom Piet Pieters byl napaden, okraden a zraněn mačetou dvěma černochy.  Na své farmě Koedoesdraai v Leeudoringstadu v severozápadní části Jihoafrické republiky choval kalamáry.  Oom Piet musel být hospitalizován s hlubokými řeznými ranami na hlavě.

18. června – 73-letý Koos Janse van Rensburg z Haakdoringboomu severně od Pretorie byl na svých pozemcích napaden dvěma černochy a brutálně zbit. Do týdne pak policie zaregistrovala deset takových zločinů v této oblasti. Ve stejný den zaútočil gang černých útočníků na farmu poblíž města Polokwane v provincii Limpopo na severovýchodě země. Dvě děti ve věku 9 a 14 let byly zraněny poté, co zločinci stříleli do rodinného domu. Bílí majitelé a jejich zemědělští dělníci byli vetřelci okradeni. V Onderstepoort v sousední provincii Gauteng bylo zaznamenáno sedm útoků na farmy během pouhých 24 hodin.

Koos Janse van Rensburg

Výše uvedený seznam je jen malým výběrem v poslední době nahlášených útoků černých pachatelů na bílé farmáře v Jižní Africe. Skutečnost, že počet a intenzita takových útoků se v posledních letech zvýšila, by mohla být způsobena rozhodnutím jihoafrického parlamentu vyvlastnit bílé vlastníky půdy bez kompenzace. V současné době se zkoumá, jak lze toto rozhodnutí provést podle ústavního práva. Intenzivnější politická debata ještě více podnítila náladu proti bílým v Jihoafrické republice a zdá se, že pro některé černochy slouží jako ospravedlnění, aby použili sílu k tomu, co dělají.

Na brutálních vraždách v Jihoafrické republice je tak spoluúčastná i vláda. Policie je zkorumpovaná a mediální propaganda proti bílým podporuje klima „systémového rasismu“, ve kterém jsou útoky na farmy systémem tolerovány nebo dokonce podporovány.

Dále by se nemělo zapomínat na to, že nyní vládnoucí ANC si už během éry apartheidu vybrala bílé farmáře jako “třídního” nepřítele, což bylo také vyjádřeno v bojovém volání při jejich volební kampani:  „Zabij farmáře, zabij Búra“.

Radikální černí politici jako Julius Malema a lídři levicové extremistické strany Ekonomičtí bojovníci za svobodu (EFF) neustále nalévají olej do ohně a podněcují rasistické útoky proti bílé menšině. Na otázku, zda se podílel na plánování vražd bílých farmářů, Malema v roce 2018 odpověděl: „Možná ano, možná ne.“ S 10,79 procenty byla EFF třetí nejsilnější parlamentní silou v Jihoafrické republice.

Sdružení „Black First Land First“ (BLF) je také otevřeně rasistické. Považují se za revolucionáře a socialisty. Členy BLF mohou být jedině černoši, Indové a jiní barevní, ne však bílí. Hlavním cílem BLF je vyvlastnění bílých vlastníků půdy v Jižní Africe bez náhrady. Mngxitama v minulosti opakovaně vedl kampaň proti bílé menšině a nepopulárním novinářům.

Kromě toho BLF veřejně vyzvala černochy, aby okupovali farmy ve vlastnictví bílých majitelů, aby si mohli nárokovat svou půdu.

Protibělošský rasismus v Jižní Africe se neomezuje pouze na radikální skupiny, ale vztahuje se i na vládu. Rasistou je také prezident Ramaphosa, který předsedá ANC od roku 2017 a je považován za jednoho z nejbohatších mužů v Jihoafrické republice s odhadovaným majetkem ve výši 450 milionů USD.

Zatímco kolem jednoho zabitého černocha – kriminálníka – je humbuk po celém světě, na jeho počest klekají různí sportovci a jiné rádoby celebrity, tisíce bílých, zavražděných rasistickými černochy v JAR, nikoho nezajímají. Všichni uctívači BLM, kteří tvrdí, že WLM či ALM jsou rasistické, pak jen ukazují, že jim na životech těchto bělochů, zabitých černochy, nezáleží. Tím ale oni sami potvrzují, že jsou rasisté…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 13 377,- Kč
Vybráno 38.22%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 813 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,48 out of 5)
Loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)