svedskomigr
31.3.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Z blogu Vox Populi: Muslimští migranti mají mít ve švédských nemocnicích přednost

Sdílejte článek:

SLOVANKA

V jednom z předchozích článků jste si mohli přečíst o tom, že jedním z hlavních zdrojů nákazy COVID-19 ve Švédsku jsou Somálci. Celkově tam muslimští migranti příliš nedodržují pravidla, která by nějak omezila další šíření choroby. Podobně, jako jinde v Evropě, jsou samozřejmě i ve Švédsku do jisté míry omezené kapacity zdravotnických zařízení.

Podle nových pokynů vypracovaných k řešení pandemie COVID-19 by tak ilegální migranti ve Švédsku měli mít v poskytování zdravotní péče přednost před seniory z původní švédské populace. Národní zdravotní a sociální rada vydala lékařským pracovníkům pokyny, v nichž konkrétně uvádí, že pacienti by měli být léčeni na základě svého zdravotního stavu – a tedy šancí na uzdravení – spíše než podle toho, zda se jedná o švédské občany nebo o jejich právní postavení. Mladý nelegální migrant musí mít tedy přednost před starším švédským občanem.

V praxi to znamená, že senioři nebo i mladí Švédové, kteří mají již nějaké další zdravotní problémy, mají při ošetření nižší prioritu, než ilegální vetřelci. Mluvčí zdravotní rady tvrdil, že tyto pokyny jsou údajně nezbytné k zastavení šíření viru.

 Pokud bude švédské zdravotnictví epidemií příliš zahlceno, budou tyto pokyny skutečně uvedeny do praxe – s potenciálně fatálními důsledky pro některé Švédy. Specialista na infekční nemoci Staffan Sylvan minulý měsíc řekl, že švédský zdravotnický systém je na propuknutí velké epidemie zcela nepřipraven. Švédskou přistěhovaleckou komunitu už virus neúměrně postihuje, v somálské komunitě se nachází vysoký počet hlášených případů. Migranti také kýchají a kašlou na lidi jen tak, pro “legraci”, ve snaze je vyděsit a potenciálně virus šířit dál. V kombinaci s tím, že Švédsko – na rozdíl od zbytku Evropy – nezavádí nějak významná omezení, ale vydává pouze doporučení, je možné, že k nezvladatelnému šíření nemoci záhy dojde.

Myslím, že tomu, že mají ve Švédsku v nemocnicích přednost migranti, se už nikdo nediví. Ostatně, i nyní, kdy se celá Evropa potýká s pandemií, přijímají Švédové i Němci další vetřelce z Řecka, ale chystají se přijímat i další, které budou v nejbližší době nabírat lodě u břehů Libye.

Selekce pacientů, kteří mají menší šanci na uzdravení, je dnes běžná v mnoha zemích Evropy, především pak v těch, kde je nápor pacientů nebývalý. Pak zemřou i senioři či zdravotně postižení, kteří by za jiných okolností a poskytnutí adekvátní pomoci měli šanci přežít a nějakou dobu pak ještě žít.

Pak se naskýtá otázka, zda tento druh pandemie, kdy je nemoc u mladých a zdravých fatální jen velmi zřídka, není cílen záměrně. Zajímavé totiž je i to, že se v mnoha zemích (včetně ČR) dostala nákaza i do domovů důchodců, kde doslova kosí jejich osazenstvo. Proč nedošlo k jejich přísné izolaci a zavedení velmi přísných podmínek i pro personál už v době, kdy se v Evropě začaly objevovat první případy? Z čínských statistik už přece bylo známo, že je úmrtnost nejvyšší právě u starších a nemocných lidí, přesto nebyli chráněni.

Nemá jít o jistý druh “penzijní reformy”, víme-li, že se už dlouho říká, že mnohé Evropské země nebudou mít časem na důchody? Mimochodem, pamatujete si na to, jak před časem stěhovali právě ve Švédsku mladé migranty do domovů důchodců? Právě ti jsou tam nyní hlavními přenašeči nemoci.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 721,00 Kč
Vybráno 36.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 286 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
loading...
86 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.