svedskomigr
31.3.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Z blogu Vox Populi: Muslimští migranti mají mít ve švédských nemocnicích přednost

Sdílejte článek:

SLOVANKA

V jednom z předchozích článků jste si mohli přečíst o tom, že jedním z hlavních zdrojů nákazy COVID-19 ve Švédsku jsou Somálci. Celkově tam muslimští migranti příliš nedodržují pravidla, která by nějak omezila další šíření choroby. Podobně, jako jinde v Evropě, jsou samozřejmě i ve Švédsku do jisté míry omezené kapacity zdravotnických zařízení.

Podle nových pokynů vypracovaných k řešení pandemie COVID-19 by tak ilegální migranti ve Švédsku měli mít v poskytování zdravotní péče přednost před seniory z původní švédské populace. Národní zdravotní a sociální rada vydala lékařským pracovníkům pokyny, v nichž konkrétně uvádí, že pacienti by měli být léčeni na základě svého zdravotního stavu – a tedy šancí na uzdravení – spíše než podle toho, zda se jedná o švédské občany nebo o jejich právní postavení. Mladý nelegální migrant musí mít tedy přednost před starším švédským občanem.

V praxi to znamená, že senioři nebo i mladí Švédové, kteří mají již nějaké další zdravotní problémy, mají při ošetření nižší prioritu, než ilegální vetřelci. Mluvčí zdravotní rady tvrdil, že tyto pokyny jsou údajně nezbytné k zastavení šíření viru.

 Pokud bude švédské zdravotnictví epidemií příliš zahlceno, budou tyto pokyny skutečně uvedeny do praxe – s potenciálně fatálními důsledky pro některé Švédy. Specialista na infekční nemoci Staffan Sylvan minulý měsíc řekl, že švédský zdravotnický systém je na propuknutí velké epidemie zcela nepřipraven. Švédskou přistěhovaleckou komunitu už virus neúměrně postihuje, v somálské komunitě se nachází vysoký počet hlášených případů. Migranti také kýchají a kašlou na lidi jen tak, pro “legraci”, ve snaze je vyděsit a potenciálně virus šířit dál. V kombinaci s tím, že Švédsko – na rozdíl od zbytku Evropy – nezavádí nějak významná omezení, ale vydává pouze doporučení, je možné, že k nezvladatelnému šíření nemoci záhy dojde.

Myslím, že tomu, že mají ve Švédsku v nemocnicích přednost migranti, se už nikdo nediví. Ostatně, i nyní, kdy se celá Evropa potýká s pandemií, přijímají Švédové i Němci další vetřelce z Řecka, ale chystají se přijímat i další, které budou v nejbližší době nabírat lodě u břehů Libye.

Selekce pacientů, kteří mají menší šanci na uzdravení, je dnes běžná v mnoha zemích Evropy, především pak v těch, kde je nápor pacientů nebývalý. Pak zemřou i senioři či zdravotně postižení, kteří by za jiných okolností a poskytnutí adekvátní pomoci měli šanci přežít a nějakou dobu pak ještě žít.

Pak se naskýtá otázka, zda tento druh pandemie, kdy je nemoc u mladých a zdravých fatální jen velmi zřídka, není cílen záměrně. Zajímavé totiž je i to, že se v mnoha zemích (včetně ČR) dostala nákaza i do domovů důchodců, kde doslova kosí jejich osazenstvo. Proč nedošlo k jejich přísné izolaci a zavedení velmi přísných podmínek i pro personál už v době, kdy se v Evropě začaly objevovat první případy? Z čínských statistik už přece bylo známo, že je úmrtnost nejvyšší právě u starších a nemocných lidí, přesto nebyli chráněni.

Nemá jít o jistý druh “penzijní reformy”, víme-li, že se už dlouho říká, že mnohé Evropské země nebudou mít časem na důchody? Mimochodem, pamatujete si na to, jak před časem stěhovali právě ve Švédsku mladé migranty do domovů důchodců? Právě ti jsou tam nyní hlavními přenašeči nemoci.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 271,00 Kč
Vybráno 46.65%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 451 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
politicon.cz
86 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.