integracnicentracr-850x5502
15.8.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Z blogu Vox Populi: Komu mohou sloužit další integrační centra pro mimoevropské cizince?

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Nevím proč právě nyní tato otázka rozvířila vášnivou debatu, když se tu tato centra staví už nějakou dobu. Snad proto, že se mají stavět další čtyři integrační centra pro mimoevropské cizince. To k těm, která zde již dávno jsou. Protože panují kolem těchto center různé spekulace, zkusme si trošku rozebrat nač by být mohla a nač zcela jistě ne. Tedy spíše komu sloužit mohou a komu nejspíš ne.

Než začnu s úvahami nad tím, nač tato centra jsou, tak již poněkolikáté zde připomínám, že těchto integračních center u nás máme již celkem dost, přičemž jsou to jen dva roky, co se jich hned několik otevřelo ve SČ kraji. V té době už byla nějaká ta centra v krajích ostatních a podle všeho právě pouze tento kraj žádné neměl.

integracnicentracr-850x550

Jak můžete zjistit v článku, který před dvěma lety o centrech informoval, tak tehdy vznikla integrační centra pro mimoevropské  cizince v Mladé Boleslavi, Benešově, Kladně, Příbrami a Kutné Hoře. Ale tato centra byla pouhým dodatkem těch stávajících!!

Porůznu v diskuzích se objevil první zcela mylný názor, že má jít o centra třeba pro Ukrajince nebo pracovníky z Balkánu. Jenže to vše jsou Evropané!! Ukrajinec ani Rumun nebo Bulhar se nepotřebují integrovat v nějakém podobném centru, které je navíc určeno výhradně pro cizince z mimoevropských zemí. Setkala jsem se v této souvislosti i s dosti bizarním názorem, že mohou být třeba pro Američany, kteří sem jdou učit angličtinu, ale to je přece také nesmysl, proč by pak měla být centra integrační??  Copak je Američan z nějaké zcela odlišné kultury, aby se zde musel ještě speciálně integrovat? Nepatří snad také k tzv. “západní kultuře”?

Jako nesmysl mi připadá i názor, že by se mělo jednat o integrační centrum pro Vietnamce, kterých je tu již tolik, že od svých soukmenovců mohou získat dostatek informací o tom, jak to u nás chodí, o zdejších zvyklostech apod. Pokud se tedy podíváte už jen na název těchto center tak musí být výslovně pro cizince, pro něž je naše kultura zcela cizí, proto se do ní nemohou tak lehce integrovat a navíc jde o cizince ze zemí mimo Evropu.

Nechci  podněcovat k dalším spekulacím, ale myslím, že máte vlastní rozum a vylučovací metodou musíte přijít na to, nač asi budou další 4 centra v různých krajích. Už to, že je mezi nimi třeba kraj Jihomoravský, tedy vstupní kraj pro invazisty od jihu a třeba kraj Ústecký, který sousedí s Německem, odkud k nám poslední dobou vrátili od hranic pěkných pár tisíc vetřelců, je docela k zamyšlení.

Pokud si pak připomeneme, že naše vláda podepsala, Agendu 2030, Marakéšskou deklaraci, Globální kompakt o uprchlících a v europarlamentu prošla tzv. “Africká deklarace”, podporující invazi z Afriky, máme zde další indicie.

Mainstream samozřejmě o integračních centrech zcela zarytě mlčí, nicméně to plně zapadá do jejich mlčení stran většiny výše uvedených promigračních pamfletů, s nimiž se naše vláda ztotožnila.

Takže než začnete  k tomuto tématu  kdekoli diskutovat, zkuste se zamyslet nad tím, kdo je to “mimoevropský cizinec” a kdo by asi potřeboval integraci do naší společnosti. Zkuste se podívat do zahraničí, stačí aktuální videa z ulic Itálie, Francie, Německa a dalších zemí. Pak zjistíte, kdo je ten neintegrovaný mimoevropský cizinec…

Pozn.: … mapka integračních center z titulku je dva roky stará, ještě před dokončením již vyznačených center v SČ kraji, otevřených v roce 2018 …

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Anonym 400,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč

Celkem za měsíc: 16 071,54 Kč
Vybráno 45.91%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 730 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
politicon.cz
64 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.