migrantibosna-850x550
28.6.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Z blogu Vox Populi: Jsou afghánští vetřelci využíváni coby pašeráci drog do Evropy?

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Všichni jistě víte, že Afghánistán je největším světovým producentem opiového máku, z něhož se vyrábí heroin. Pěstební plocha této plodiny za poslední desetiletí velmi výrazně stoupla, přičemž většina produkce by měla zamířit právě do Evropy a USA. Afghánci tvoří největší procento z těch, kdo v posledním roce do Evropy právě přes Řecko dorazili, takže poslat drogu právě po těchto invazistech by mělo být celkem snadné. Navíc, jak uvádí statistiky, tak 12,6% dospělé populace v Afghánistánu bylo v roce 2015 závislých na heroinu.

Pak je jasné, že i v táboře muselo docházet k čilé distribuci této drogy. Šestnáctiletý vetřelec, který se svou rodinou nelegálně vstoupil do Řecka, zemřel na předávkování heroinem. V pátek ho našli mrtvého jeho rodiče ve stanu, kde společně žili v táboře  Moria na ostrově Lesbos. Tělo Afghánce bylo přepraveno k pitvě do nemocnice v Mytilene.

K předávkování Afghánce došlo během formální inspekce nechvalně známého  tábora Moria. Jeden z nelegálních invazistů pobývajících v táboře byl zatčen policií, když u něj byl nalezen nůž a heroin. Při prohlídce, která proběhla v táboře v Morii, bylo zjištěno, že vetřelec má v držení třígramový balíček heroinu, elektronickou váhu a devíticentimetrový nůž. Okamžitě vše zabavili.

Na nelegálního invazistu byla podána žaloba pro držení drog a obchodování s nimi a porušení zákona o zbraních. Na ostrově Lesbos došlo letos k mnoha dalším šokujícím událostem, včetně bitky dvou gangů afghánských krimigrantů, bojujících proti sobě.  Nepokoje nastaly i ze strany afrických invazistů, další vetřelci ničili olivové sady, rabovali domy místních obyvatel i kostely, kradli domácí zvířata a napadali místní obyvatele.

Smrt Afghánce a nález drog u dalšího jeho krajana jen potvrzují fakt, že jsou to právě Afghánci, kdo do Řecka heroin vozí. Očividně je část z nich pašeráky a někteří jsou pouze závislí narkomani, zřejmě pak zákazníci těchto pašeráků. Přítomnost drog v táboře také názorně ukazuje, že invazisté nejsou na cestě do Evropy nijak zvlášť kontrolováni. Pak není divu, že se do Evropy dostávají nejen drogy, ale třeba i zbraně.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 972 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.