migrantibosna-850x550
28.6.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Z blogu Vox Populi: Jsou afghánští vetřelci využíváni coby pašeráci drog do Evropy?

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Všichni jistě víte, že Afghánistán je největším světovým producentem opiového máku, z něhož se vyrábí heroin. Pěstební plocha této plodiny za poslední desetiletí velmi výrazně stoupla, přičemž většina produkce by měla zamířit právě do Evropy a USA. Afghánci tvoří největší procento z těch, kdo v posledním roce do Evropy právě přes Řecko dorazili, takže poslat drogu právě po těchto invazistech by mělo být celkem snadné. Navíc, jak uvádí statistiky, tak 12,6% dospělé populace v Afghánistánu bylo v roce 2015 závislých na heroinu.

Pak je jasné, že i v táboře muselo docházet k čilé distribuci této drogy. Šestnáctiletý vetřelec, který se svou rodinou nelegálně vstoupil do Řecka, zemřel na předávkování heroinem. V pátek ho našli mrtvého jeho rodiče ve stanu, kde společně žili v táboře  Moria na ostrově Lesbos. Tělo Afghánce bylo přepraveno k pitvě do nemocnice v Mytilene.

K předávkování Afghánce došlo během formální inspekce nechvalně známého  tábora Moria. Jeden z nelegálních invazistů pobývajících v táboře byl zatčen policií, když u něj byl nalezen nůž a heroin. Při prohlídce, která proběhla v táboře v Morii, bylo zjištěno, že vetřelec má v držení třígramový balíček heroinu, elektronickou váhu a devíticentimetrový nůž. Okamžitě vše zabavili.

Na nelegálního invazistu byla podána žaloba pro držení drog a obchodování s nimi a porušení zákona o zbraních. Na ostrově Lesbos došlo letos k mnoha dalším šokujícím událostem, včetně bitky dvou gangů afghánských krimigrantů, bojujících proti sobě.  Nepokoje nastaly i ze strany afrických invazistů, další vetřelci ničili olivové sady, rabovali domy místních obyvatel i kostely, kradli domácí zvířata a napadali místní obyvatele.

Smrt Afghánce a nález drog u dalšího jeho krajana jen potvrzují fakt, že jsou to právě Afghánci, kdo do Řecka heroin vozí. Očividně je část z nich pašeráky a někteří jsou pouze závislí narkomani, zřejmě pak zákazníci těchto pašeráků. Přítomnost drog v táboře také názorně ukazuje, že invazisté nejsou na cestě do Evropy nijak zvlášť kontrolováni. Pak není divu, že se do Evropy dostávají nejen drogy, ale třeba i zbraně.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 333,00 Kč
Vybráno 38.04%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 994 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
politicon.cz
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.