jourovaEU
3.6.2020
Kategorie: Politika

Z blogu Vox Populi: Jourová opět podpořila cenzuru sociálních sítí, tentokrát jde i proti Trumpovi

Sdílejte článek:

SLOVANKA

To, že je Jourová hlavní bruselskou cenzorkou je známé každému, kdo se alespoň trošku zajímá  o dění v Bruselu. Už v minulém volebním období, kdy měla zcela jiné portfolio, zabývající se ochranou spotřebitele, na toto téma kašlala a raději, než řešení problému dvojí kvality potravin se vrhla na řešení cenzury sociálních sítí. Upozorňuji, že to byla právě ona, kdo jako první pohrozil provozovatelům sociálních sítí a dalších webových platforem tím, že v případě, že nebudou jisté druhy příspěvků mazat, pocítí to na takřka likvidačních pokutách.

To, že hlavní hvězdu ANO Jourovou vyšle Babiš do EK znovu, se dalo očekávat. Někdo – mimo europoslanců – přece musí skutečnou politiku ANO prezentovat alespoň v Bruselu, kde se postupně likviduje suverenita jednotlivých národů. Tentokrát už dostala Jourová o něco vhodnější portfolio, které mnohem lépe vystihuje její zájmy a konečně se může coby místopředsedkyně EK plně věnovat cenzuře, neboť je jakousi dohlížitelkou nad dodržováním tzv. “evropských hodnot”. K těm samozřejmě prosazování toho jediného správného názoru patří.

Pak se jistě nikdo nedivil, když opakovaně vyhrožovala Maďarsku i Polsku ze to, že si dělají vlastní politiku, nezávisle na nařízeních a regulích EU, což je přesně taková politika, jakou si v daných zemích přejí voliči vítězných stran. Politika, která se sice ve všem neshoduje s oněmi “bruselsko-evropskými hodnotami”, avšak politika, kterou si žádají voliči. To je nepřípustné a skandální, když někdo plní volební program, že, Jourová???

Nicméně to Jourové nestačí, takže nyní se rozhodla razantně postavit proti Trumpovi. Tedy proti americkému prezidentovi a to přesto, že USA není součástí EU a dokonce neleží ani na stejném kontinentě. Konkrétně Jourová podpořila ve sporu Trump – Twitter právě sociální platformu, která podobně, jako Facebook cenzuruje nepohodlné názory. Tedy výhradně ty názory, které nezapadají do škatulky těch “správných” hodnot, které jsou ovšem prosazovány nejen EU, ale také tzv. US deep statem, prezentovaným demokraty. Oni tomu říkají “liberální demokracie”, i když na takové politice není nic liberálního, ani demokratického.

Trumpovi se konkrétně nelíbilo, že Twitter přidává k jeho příspěvkům jakési vysvětlující odkazy, které měly nepohodlné názory korigovat. Za to Twitteru pohrozil regulacemi s tím, že cenzura je nepřípustná. Navíc by chtěl jakoukoli cenzuru, zavedenou za Obamy, zakázat. Nicméně Jourová se právě v tomto sporu plně postavila za cenzuru, tedy za Twitter s tím, že je prý třeba “bojovat proti dezinformacím”. 

Jourová také hodlá za EK zahájit veřejnou konzultaci k chystanému návrhu nařízení o digitálních službách, které by mimo jiné mohlo v budoucnu stanovit přímou odpovědnost internetových platforem za jejich obsah. To by samozřejmě znamenalo už úplný konec svobody slova. Provozovatelé internetových platforem totiž nebudou chtít riskovat, že na nich zveřejněný obsah bude cenzory seznán za škodlivý a provozovateli daného serveru pak uloží třeba i likvidační pokutu.

To by tedy znamenalo také konec jakýchkoli politických diskuzí, případně by nastoupila jejich cenzura podobná třeba cenzuře diskuze na novinkách, kde často vidíme desítky zcenzurovaných příspěvků. O článcích, kritických k EU, migraci, multikulturalismu, islámu, LGBT, různým menšinám apod. nemluvě, ty už by byly zcela tabu.

Marně přemýšlím, zda byl kdy v  naší politice za posledních třicet let někdo, kdo by byl ještě větším škůdcem, než fanatická cenzorka Jourová, avšak marně. Ostatní předčí minimálně tím, že její zákroky postihnou celou EU. Jen nechápu, jak může mít tato osoba podporu tak velké část občanů, kteří ji vlastně nepřímo zvolili tím, že dali svůj hlas straně, jejíž je nejvýše postavenou členkou.

A na závěr – pro osvěžení paměti – proč to Jourová všechno dělá:

  • 31 000 eur měsíčně po celých 5 let (6 let už má za sebou, další 4 před sebou)
  • po ukončení mandátu bude brát 60% z platu eurokomisaře a to po dobu dvou let
  • 4500 eur pak bude měsíční důchod, který bude brát doživotně, plus důchod, který jí bude vyměřen v ČR
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 13 377,- Kč
Vybráno 38.22%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 414 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,61 out of 5)
Loading...
81 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)