HAIGASOFIA
12.7.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Z blogu Vox Populi: Hagia Sofia jako mešita – symbol islamizace Evropy a návratu velké Osmanské říše

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Přeměna původně byzantského křesťanského chrámu na mešitu má mnohem hlubší význam, než si většina Evropanů uvědomuje. Kdo už dlouhodobě sleduje politiku sultána Erdogana, ten musel dávno pochopit, že každý jeho politický krok směřuje ke stejnému cíli – obnovení a dokonce rozšíření Osmanské říše. Do té samozřejmě nezahrnuje pouze země, které již v područí Turků v minulosti byly, ale i další evropské (avšak i mimoevropské) země, kde žije velmi početná turecká menšina.

Týká se to samozřejmě především Německa a Rakouska, ale i v jiných zemích jsou počty Turků nezanedbatelné. Německo se navíc Erdoganovi zcela dobrovolně odevzdává, podporuje jeho imperiální choutky i tím, že ho ponechává stavět mešity po celém Německu, včetně největší německé mešity, kterou slavnostně otevíral spolu s Merkelovou, další islamizátorkou nejen Německa, ale celé Evropy.

Turkish President Erdogan is greeted by Chancellor Merkel

Germanistán, Kolín nad Rýnem – dva vůdčí zakladatelé chalífátu otevírají největší mešitu v zemi

Turecký sultán si ale zcela zřejmě dělá nárok nejen na Evropu. Mešity otevírá i v jiných (zatím) nemuslimských zemích, včetně USA, kde v roce 2016 otevíral největší mešitu v zemi. Ta se nachází ve státě Maryland a zároveň má být pojímána coby jakési turecké “kulturní centrum”.

Video Turkish President Erdogan opens the largest mosque complex ...

Slavnostní otevření největší mešity v USA před 4 lety a opět Erdogan

Imperiální choutky Turecka se za Erdogana dostávají do podobných intencí, jako v 15. století, kdy byla právě Hagia Sofia změněna z tehdy ortodoxního křesťanského chrámu na mešitu. A tou byla až do nástupu Atatürka, který změnil mešitu na muzeum. A nyní, v roce 2020, se vracíme o století nazpět a Hagia Sofia je opět mešitou. Nebo by bylo asi příhodnější říci, že se vracíme o 6 století nazpět, tedy do doby, kdy byl tisíciletý křesťanský svatostánek proměněn na několik století na mešitu.

Tedy přeměna původně byzantského chrámu Hagia Sofia na mešitu je v současném, velmi rychle islamizovaném světě více než symbolická. Podle většiny čelních imámů z různých islámských, ale i (zatím) neislámských zemí má být toto desetiletí pro světovou islamizaci a dominanci islámu zásadní.

V přeměně muzea Hagia Sofia na mešitu šel sultán Erdogan dokonce dál, než jeho osmanští předchůdci, kteří se při přeměně křesťanského chrámu na mešitu nijak nesnažili zničit či zakrýt křesťanské pravoslavné ikony a nástěnné fresky. Erdogan si samozřejmě nedovolí je zničit, protože jde minimálně o cennou historickou památku. Ale přikázal tyto křesťanské symboly zakrýt tak, aby nijak “nerušily” modlící se muslimy.

V reakci na páteční přeměnu muzea v mešitu již deklarovalo Řecko, že na Turecko uvaluje sankce. Konkrétní podobu sankcí zatím neuvádí, nicméně hodlá do sankcí zapojit i UNESCO a EU. Ovšem co se týká EU, tak velmi silně pochybuji, že se proti Turecku postaví, zatím vždy v každém konfliktu stála EU za Tureckem a to dokonce i v době, kdy Turci letos zjara násilně  posílali invazní muslimské vojsko do Řecka. EU se zde naopak postavila proti Řecku na stranu Turecka s tím, že údajně bylo povinností Řecka muslimské vetřelce přijmout.

Přeměna původně křesťanského chrámu Hagia Sofia na mešitu tak, jako jí byl tento chrám za dob Osmanské říše, je jen zářnou ukázkou faktu, na který už dlouhodobě upozorňuji. Evropa se islamizuje a v současné době neexistují žádné relevantní síly, které by byly schopny nebo by dokonce chtěly tento trend zvrátit. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 111,00 Kč
Vybráno 48.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 581 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,14 out of 5)
Loading...
politicon.cz
74 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.