značkahomo
29.1.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Z blogu Vox Populi: Genderoví šílenci požadují změnu dopravních značek

Sdílejte článek:

SLOVANKA

V Evropě jsou prakticky takřka totožné dopravní značky, což je záležitost, která možná velmi brzy dozná změn. Genderoví aktivisté ze Švýcarska se totiž pozastavili nad tím, že dopravní značky, znázorňující lidskou postavu, jsou genderově nevyvážené a diskriminují zejména LGBT komunitu a ženy.

Genderová nevyváženost, kdy je na většině značek znázorněn panáček, tudíž musí doznat změn. Starostka Ženevy tento apel genderových aktivistů vyslyšela a rozhodla se, že podobné značky v Ženevě zavedou.

Brzy tudíž na dopravních značkách v Ženevě – tedy na těch, na kterých je běžně vyobrazena postava – uvidíte různé, genderově vyvážené postavičky. Budou tam proto nejen muži a ženy, ale i těhotná žena, důchodkyně nebo homosexuální  páry.

Předpokládám, že co nevidět se tohoto pokrokového nápadu ujmou i další evropská velkoměsta, obzvlášť pak ta, která jsou vedena různými ultraliberály. K takovýmto městům samozřejmě patří i Piráty ovládaná Praha, proto se Pražáci nedivte, pokud se třeba ještě letos na piktogramu značky, značící přechod pro chodce, objeví namísto genderově nevyváženého panáčka dva zamilovaní gayové či lesby. Ostatně, před několika lety se přece skupinka liberálních aktivistů 100hoven (mimochodem jde o tytéž, co zničili prezidentskou standartu a vyvěsili trenýrky) pokusila genderově vyvážit semafory na přechodech pro chodce. Sice za to byli pokutováni, nicméně jak vidno, byli vlastně nadčasoví a předběhli tím své švýcarské soukmenovce.

Genderové vyvažování ovšem zdaleka není pouze záležitostí dopravních značek či genderových kvót v politice či ve veřejných institucích.  Zrovna nedávno zakázali třeba ve Velké Británii reklamu jen proto, že v ní nebyla ani jedna žena a byla tedy genderově nevyvážená. Reklamy tedy již musí být genderově vyvážené a musí v nich být zastoupena různá pohlaví (a to i tehdy, kdy to příliš nedává smysl). Ostatně, také u nás máme jakousi neziskovku, která bojuje proti genderovému násilí v reklamách, čímž mají na mysli, že je třeba odstranit vnadné mladé modelky například v reklamě na pivo nebo na auta. To je ovšem  trend, který sem ještě před kampaní mee too před pár lety přišel ze Západu.

Po rasovém vyvažování filmů, kdy se i do historických filmů ze středověké Evropy nacpe polovina černochů, kteří ve středověké Evropě neměli co dělat, se bude pokračovat také s protlačováním LGBT a genderových kvót kamkoli. Nejen do filmů či reklam, ale jak se zdá, tak i na dopravní značky.

Myslíte, že u dopravních značek se to genderové šílenství zastaví? Nebo se brzy budou pokutovat třeba porodnice za to, že v řadách rodiček nemají muže a jen velmi zřídka tam rodí transky či třeba 45. pohlaví? A co třeba vojáci, zaměstnanci na stavbách či v dolech – není i tam poněkud křiklavá genderová nevyváženost?

A pokud by se na ty posty nenašel dostatek žen – dobrovolnic, co tak umožnit jít příkladem oněm genderovým aktivistkám, které tu vyváženost tak vehementně prosazují? Myslím, že v neziskovkách se jich najde dostatek a především – konečně by byly k něčemu užitečné. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 214 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)