JOUROVACENZ
11.6.2020
Kategorie: Společnost

Z blogu Vox Populi: EK v čele s vrchní cenzorkou Jourovou se opět činí

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Dnes jsem opět narazila na článek, který zmiňuje další utužování cenzury zejména sociálních sítí, ovšem nejen těch. Naše horlivá cenzorka Jourová, hlavní hvězda hnutí ANO, hodlá nasadit mnohem víc fízlů a bonzáků, kteří by vyhledávali cokoli, co zavání odklonem od jediné pravdy, hlásané EU a jejími nohsledy.  Jourové se zdá, že je cenzura příliš laxní a to tedy nejen u nás, ale i jinde v EU, dokonce i v Německu. Tentokrát se zaměřila především na informace kolem koronaviru a očkování.

Jourová samozřejmě nazývá cenzuru “bojem proti dezinformacím”, protože – jak známo – to, co se nehodí EU do krámu jsou dezinformace, byť by to i byla pravda. Je zajímavé, že třeba mainstreamem – konkrétně Bakalovým Respektem – šířený obrovský hoax o ruském špionovi s ricinem, toužícím otrávit některé modly dnešních tzv. liberálů, byl od začátku považován za pravdu jen proto, že informaci podalo médium, které má automaticky jakýsi “patent na pravdu”. Přitom každý normálně uvažující člověk musel ihned vědět, že se jedná o jednu velkou lež. Ale tato lež vyšla v prorežimním plátku, tudíž byla prezentována coby takřka nezpochybnitelná pravda.

Podle článku se nyní míní Jourová a její kolegové o něco víc zaměřit na informace, které se týkají koronaviru, konkrétně na cokoli, co jde mimo oficiální propagandu. Obzvlášť jim pak “leze krkem” fakt, že se najde stále méně lidí, kteří by byli ochotni se nechat proti koronaviru očkovat. Tudíž zřejmě právě informace, kde se kdokoli vyhrazuje proti podobnému očkování či před ním varuje, budou bez milosti cenzurovány. Pak lze předpokládat, že se cenzuře nevyhne i kritika Gatese či WHO. A velmi pravděpodobně zcenzurují i molekulární genetičku Soňu Pekovou, která v této debatě dokonce prohlásila, že kdyby bylo očkování povinné, tak raději emigruje. Jenže to neodpovídá oficiální propagandě, kterou nám tlučou do hlavy ti, kdo jsou placeni Gatesem plně ovládanou WHO. Přesně tím Gatesem, který má v plánu naočkovat sedm miliard lidí.

Připomínám, že nedávno se Jourová dokonce postavila i proti Trumpovi, který prohlásil, že Twitter je aktivistickou platformou poté, co mu tato sociální platforma označila několik příspěvků za zavádějící.  Jourová naopak prohlásila, že by se takto měly označovat všechny příspěvky u všech sociálních sítí a plně se za cenzuru Twitteru postavila. Jourová také často vystupuje proti Maďarsku a Polsku, které kritizuje za to, že dělají takovou politiku, za jakou byly vítězné strany v těchto zemích zvoleny. Údajně však tato politika neodpovídá tzv. “evropským hodnotám”.

A pro ty, kdo zde budou prohlašovat, že sociální internetové platformy si mohou cenzurovat koho chtějí, protože jsou soukromé, bych ráda poznamenala, že k cenzuře dochází především na základě předchozích výhružek EK v čele právě s Jourovou, kdy provozovatelé jednotlivých globálních platforem dostali příkaz cenzurovat zejména negativní názory na EU, migraci, muslimy, různé menšiny (rasové, LGBT) apod. Za údajně příliš laxní přístup k “boji proti dezinformacím” před časem Jourová dokonce Facebook pokárala a požadovala, aby v tomto směru poněkud přitvrdili. V podobném duchu se činí i náš Parlament, vzpomeňte na “zvací dopis”, který zaslali zástupci 7 parlamentních stran do US kongresu, kde požadovali, aby kongres zasáhl proti internetovým platformám se sídlem v USA, které cenzurovat odmítají či je jejich cenzura příliš laxní.

Nyní tedy k cenzuře příspěvků, které se týkají výše uvedeného, se začne cenzurovat i vše, co by mělo sebemenší spojitost s koronavirem a čímkoli s tím souvisejícím, včetně odmítání očkování. Tedy vše, co nezapadá do oficiální propagandy. Ovšem podobná cenzura by měla být dle všeho zaměřena celosvětově, neboť provozovatelé těchto povinně cenzurovaných platforem mají zpravidla sídlo mimo EU.

Na závěr bych ráda upozornila na to nejhorší, co EK v čele s Jourovou chystá. V prosinci  by měl být schválen návrh závazné normy o digitálních službách. Ten již – na rozdíl od současných nezávazných doporučení – bude striktně určovat, co se smí a nesmí psát, přičemž veškerý nepohodlný obsah bude mazán. To už se ovšem nebude vztahovat výhradně na sociální sítě, ale na veškeré internetové platformy.

Tedy v praxi nebude postihován jen autor příspěvku, ale zodpovědnost za obsah ponese provozovatel dané internetové platformy. S tím samozřejmě zmizí jak různé články, které budou ideologicky nepřípustné, tak i veškeré svobodné diskuze, případně budou diskuze velmi přísně monitorovány a cenzurovány. Pak budou vypadat podobně, jako některé diskuze na Novinkách.

Jourová je v EK už druhé volební období, přičemž k cenzuře inklinovala od samého začátku. Tedy dokonce i v době, kdy měla v gesci ochranu spotřebitele ji mnohem víc zajímala cenzura pod pláštíkem “boje proti dezinformacím”. Jourová opakovaně apelovala na mladé, aby hlídali svoje prarodiče, zda nečtou něco závadného, případně je nabádala aby “závadné” weby svým starším příbuzným blokovali tak, aby se na ně nemohli dostat. Tato osoba se neštítila rozdat z fondů EU 5,1 mil. eur médiím té jediné přípustné pravdy, médiím, která jedou propagandu Bruselu a to v době, kdy všechny evropské země potřebují především podpořit svoje hospodářství, zruinované opatřeními, která byla zavedena v souvislosti s koronavirem. Propaganda je ovšem nyní důležitější a to i tehdy, kdy nám tluče do hlav nesmysly o jakémsi “ricinovém špionovi”. Nepochybuji, že i média z Bakalova impéria byla mezi podpořenými.

Právě pro vše výše uvedené a mnoho dalšího je pro mne nepochopitelné, jakou velkou podporu má strana, která něco podobného jako Jourová dokázala ve svých řadách vygenerovat a dvakrát poslat do EK. A co je tím úplně největším paradoxem?? Že nemálo těch, na koho již dopadla cenzura, zavedená právě Jourovou, ji vlastně svojí volbou často i opakovaně podpořilo.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Zbyněk Procházka 250,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 6 550,00 Kč
Vybráno 18.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 391 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.