MuslimsInAus
25.7.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Z blogu Vox Populi: Britové už oficiálně přiznávají, že muslimové vůči nim využívají takíju (muslimská přetvářka)

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Takíja – neboli přetvářka je jednou z nejdůležitějších součástí džihádu. Pravidlo takíji hovoří o tom, že se muslim musí v zatím neislamizované zemi v zájmu džihádu přetvařovat. Muslim, který si hraje na plně integrovaného a zcela “přizpůsobivého”, je ve skutečnosti mistrem takíji. Od přetvářky se ustupuje až v momentě, kdy je na daném území převaha muslimů nebo alespoň v momentě, kdy už mají jistotu, že je dané území “jejich”.

Dokonce i v roce 2015, kdy došlo k výzvám mnoha imámů k ovládnutí a převzetí Evropy – tedy k džihádu našeho kontinentu – mnozí připomínali, jak je takíja v současné Evropě důležitá. Jeden z imámů prohlásil, že v zájmu džihádu je možné nosit po nějakou dobu viditelně i kříž, čímž naznačili, že mistři takíji mohou zdánlivě konvertovat ke křesťanství, aby si získali důvěru káfirů. Tuto výzvu si vzal za svoji například džihádista z LIbye, který za pokřiku “Alláhu Akbar” nedávno ubodal v parku v Readingu tři homosexuály. I on předtím předstíral, že hodlá konvertovat ke křesťanství a dokonce chodil vypomáhat do kostela. 

Britští džihádisté předstírají integraci a používají islámský koncept „takíja“ i proto, aby si usnadnili předčasné propuštění z vězení. Mezinárodní centrum pro studium radikalizace (ICSR) při Kings College London zjistilo, že se tato praktika nebývale rozmohla mezi vězni – džihádisty. To může být hlavním problémem v souvislosti s posuzováním rizik jejich propuštění.

Zpráva jmenovala několik islamistů, kteří se před propuštěním a během něj prezentovali jako reformovaní, než se dopustili teroristických zvěrstev páchaných na veřejnosti. ICSR uvedla příklad Usmana Khana (viz titulní obrázek), islamisty, který zabil dva lidi a tři další zranil pobodáním na London Bridge v listopadu 2019, než byl smrtelně postřelen policií. Khan byl uvězněn za svůj podíl na bombovém útoku na londýnské burze. Byl brzy propuštěn s elektronickým náramkem a povinně se účastnil deradikalizačního programu Oxfordské univerzity. Dva z lidí, které Khan zabil, byli koordinátory deradikalizace, které se účastnil v den útoku. Londýnská zpráva Kings College poznamenala, že Khan „byl považován za úspěšný případ extremisty, který obrátil svůj život naruby“. Dokonce i Usmanův právník připustil, že byl džihádistou oklamán.

Přetvářka není fenoménem jen ve Spojeném království. Adel Kermiche a jeho komplic Abdel Malik Petitjean sťali v roce 2016  85letého katolického kněze Jacquese Hamela v kostele Saint-tienne-du-Rouvray ve Francii. Kermiche byl dvakrát zastaven na cestě do Sýrie, kam se vydal sloužit jako zahraniční bojovník a strávil nějaký čas ve vězení. Zpráva ICSR konstatuje, že v roce 2016 byl propuštěn z vazby poté, co soudci řekl: „Jsem muslim, který věří v milosrdenství, v konání dobra, Nejsem extremista… Chci zpátky svůj život, vidět své přátele, oženit se.“ Současní vězni, kteří se snaží prolhat ze svého trestu, se spojí s dalšími džihádisty, kterým se podařilo už dřív oklamat úřady.  Součástí toho je vědět, co říct, zaškrtnout správné kolonky.

Autoři zprávy uvedli, že tento proces „přetvářky“ je používání konceptu takíji, který se využívá proto, aby se skryly skutečné záměry.

Po návratu do Francie autoři zaznamenali, že většina ze 40 vězeňkyň ve věznici Fleury-Mérogis v Paříži vtipkovala o tom, jak oklamaly soudce například tím, že jedly vepřové maso, což je v islámu zakázáno, aby dostaly mírnější tresty. „Takové chování naznačuje, že skutečný rozsah takíji může být větší, než se běžně chápe.“ Nedávný výzkum francouzského Střediska pro analýzu terorismu zjistil, že 60 procent islamistů, kteří opustili Francii během dvou desetiletí po roce 1986, se dopustilo dalších teroristických trestných činů.

Zpráva ICSR dodala, že nyní bude problém zjistit, zda je či není terorista deradikalizován. „I když se dá očekávat, že se zločinci dopustí podvodu, zdá se, že toto chování často odporuje očekáváním úřadů ohledně údajně „náboženských“ vězňů. Očekávat něco takového je zjevně chyba”.  Pro bývalého teroristu al-Káidy, z něhož se stal agent MI6 Aimen Dean, neexistuje nic jako rehabilitovaný džihádista.

„Jediný způsob, jak může džihádista prokázat, že se zřekl násilného extremismu je, když bude zpívat jako kanárek a poskytovat informace o sítích, které ho rekrutovaly,” řekl Dean.

Zpráva Kings College přichází ve chvíli, kdy ministr obrany Ben Wallace prohlásil, že z 900 britských občanů, kteří cestovali do válečné zóny bojovat za ISIS,  se jich 40 procent vrátilo do Spojeného království, kde byli prošetřeni a většina z nich byla nyní posouzena tak, že nepředstavují žádné bezpečnostní riziko.

Tento měsíc byl Mohiussunnath Chowdhury uvězněn za islamistické teroristické spiknutí, kdy chtěl útočit na londýnských turistických cílech a na průvod gayů. V roce 2018 porota Chowdhuryho zprostila obžaloby z teroristických trestných činů, poté co se v srpnu 2017 pokusil seknout hlídkující policisty před Buckinghamským palácem mečem, zatímco křičel „Allahu Akbar“.  Nicméně Chowdhurymu se podařilo přesvědčit porotu, že jeho záměrem nebylo spáchat teroristický čin, ale spáchat „sebevraždu policistou“.

Poté se dostal pod dohled bezpečnostních služeb, které ho zatkly, když se zformovalo jeho druhé teroristické spiknutí. Před druhým zatčením řekl tajnému agentovi: „Řekl jsem jim, proč jsem to udělal. Řekl jsem jim, že jsou špinaví, dokonce i u svých soudů, a přesto po tom všem, je Alláh donutil k verdiktu “nevinen”.

Až vám někdo bude vyprávět pohádku o plně integrovaných muslimech, vzpomeňte si na jediné slovo – takíja….

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiřina Infnerová 400,- Kč

Celkem za měsíc: 5 000,00 Kč
Vybráno 14.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 184 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
politicon.cz
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.