merkel_migranti1-850x540
3.8.2020
Kategorie: Politika

Z blogu Vox Populi: Angela Merkel by prý byla skvělou českou prezidentkou

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Tak toto skutečně někdo napsal. Ale nejedná se o nějaký humoristický magazín ani o politickou satiru, ale o zcela vážně míněnou úvahu, či – chcete-li – zbožné přání pisatele. Tento “výrok roku” byl myšlen skutečně vážně. Nejspíš bych na něj zřejmě vůbec nenarazila, neboť běžně Bakaloviny nečtu, ale Seznam mi občas podobné “perly” nabídne. Musím kvitovat, že jsem se dlouho tak nezasmála. Lepší, než Dikobraz…

Tak jako nikdy nedoporučuji číst si něco na podobných dezinformačních serverech, které jsou schopny třeba vyvolat jakousi pofiderní kauzu “ricin v kufříku”, na kterou mohlo naletět snad jen pětileté dítě, nicméně humbuk z toho byl pořádný, tak tentokrát doporučuji si onen “klenot žurnalistiky” přečíst. Vážně, stojí to zato. Je vidět, že finanční injekce od Jourové podnítila Bakalovy pisálky ke skutečně hvězdným výkonům.

V současné době, kdy dospěl mandát prezidenta Zemana do poloviny, uvažuje o budoucím prezidentovi kdekdo. Ostatně, já jsem také nedávno  vedla takovou úvahu nad tím, že nám jaksi chybí vhodný euroskeptický kandidát. A v mnoha jiných článcích na mainstreamu jsem už zaznamenala různé možné kandidáty z řad eurohujerů, jak si ostatně můžete přečíst v mém nedávném článku.

Perla, na níž jsem ovšem narazila dnes, mne zaujala hned z několika důvodů. Bakalův novinář tam uvažuje nad tím, že v tom výběru kandidátů nevidí nikoho skutečně hvězdných kvalit, tak se rozhodl sáhnout po někom ze zahraničí. A ihned ho napadla Angela Merkelová. To se samozřejmě dá od Bakalova mainstreamového pisálka očekávat. Nikdo nepochybuje, že by se on sám rád před führerin klaněl až k zemi.

Úvaha začíná výčtem jejích údajných “kvalit”, mezi něž počítá, že cituji:

“Má zkušenosti, kontakty na světové lídry, umí jazyky, mluví slušně, ctí zákony i ústavu, zná historii, váží si spojenců. A má k nám vztah. Vyrůstala ve východním Německu, coby vědkyně chvíli pracovala v Praze….”

Na závěr už padají úvahy o tom, že si je autor jist, že by byla Angela Merkelová zvolena, ale že by – bohužel – neměla o ten post u nás zájem. Zde je patrné, že se jedná o sarkasmus – autorovo zbožné přání je nesplnitelné, neboť v závorce uvádí důvody proč si myslí, že by byla zvolena, cituji:

“žena, původem Němka, pomáhala uprchlíkům”

To jsou samozřejmě důvody, proč by zvolena nebyla, zejména pak ten poslední. Zaplevelení Evropy muslimskými vetřelci by bylo tím hlavním důvodem, pro který by zcela jistě zvolena nikdy nebyla a to ani tehdy, když by byla Češka.

Vlhké sny sluníčkářských novinářů tedy zůstanou naštěstí i nadále jejich sny. Tedy alespoň do doby, než nám zde odroste podobně indoktrinovaná generace. Nicméně po přečtení onoho článku, kde se autor rozplývá nad Merkelovou, už je mi zase o něco jasnější, nač dala Jourová těch 5,1 mil. eur.

Nyní zkusím – podobně jako autor – zabrousit do zahraničních vod a podívat se na to, kdo by mohl být ideálním protikandidátem k Merkelové. Koho ze zahraničních politiků bychom mohli postavit jako protiváhu Angele Merkelové? Co tak třeba toho, kdo jde nyní kvůli odmítání invazistů, které si ona zve, před soud? Tedy takový pravý opak Merkelové, ničitelky Evropy?

Můj zahraniční tip už všichni nejspíš tušíte – je jím Matteo Salvini. Kdo myslíte, že by v naší republice v souboji Merkelová – Salvini vyhrál??

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 550,00 Kč
Vybráno 35.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 173 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...
politicon.cz
140 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.