1646320_h
23.3.2016
Kategorie: Společnost

Z Babišova hnízda odlétají velcí ptáci

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR PAULCZYNSKI 23|03|2016

Aféra Čapí hnízdo si žije svým životem. Vypadá to tak, že vládní koalice se bude držet svých postů jak lejno trenek, takže po smradu který se kolem toho rozhostil to celé zapadne a pojede se dál močálem temným kolem bílých skal.

 • K tomu poznamenává Miroslav Macek: Kdybych byl poradcem ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, poradil bych mu následovně: Vykašlete se na lítostivou ublíženost, když se koaliční partneři před blížícími se volbami začínají projevovat jako opozice a udělejte rázně totéž. Příležitost se právě naskytla: prvoinstanční rozhodnutí o vině šéfky Energetického regulačního úřadu Aleny Vitáskové s podivným exemplárním nepodmíněným trestem totiž všem občanům připomenulo „zločin století“, který se dotkl a ještě silně dotkne jejich kapes – ty desítky miliard na podporu solárních elektráren a hlavně jejich majitelů se jinde nevezmou. Nyní máte skvělou příležitost začít objasňovat a objasnit prvotní roli Špidly, Sobotky, Urbana a dalších politiků ČSSD (a nejen ČSSD) na této šílenosti. A neříkejte, že to nejde: kde je vůle (a patřičné odbory ministerstva financí), tam se cesta vždy najde! Pokud na to ovšem máte koule…
 • Výbor regionální rady regionu soudržnosti Babišovu Čapímu hnízdu prominul 99 % z téměř šestimilionové pokuty (včetně penále). Mimochodem, jedná se o ten samý výbor, který Čapímu hnízdu dotaci v roce 2009 přidělil, přestože žádnou podle platných regulí dostat neměl. V roce 2012, kdy ROP Střední Čechy prominul 99% pokuty za Čapí hnízdo, byl ředitelem této organizace JUDr. Ing. Tomáš Novotný Ph.D. z ČSSD, nyní náměstek ministra průmyslu a obchodu. Radí i Sobotkovi… Že se vám to také stává dnes a denně, že jsou vám odpuštěny pokuty nebo všelijaké poplatky a daně? Teď by měli číst především hlupáci, co Babiše volí, a vychcánkové, třeba Martin Komárek, kteří se s ním vezou, pročež kolem něho vytvářejí kruhovou obranu.
 • Nazývejme věci pravými jmény. Babiš ukradl 50 milionů dotačních korun, které byly určeny někomu jinému. Ponechme pro tuto chvíli stranou, že evropské dotace jsou čiročiré zlo, které jen plodí další zlo, ať už v podobě podvodů a korupce nebo rozvracení svobodné tržní soutěže. Každopádně platí, že oněch 50 milionů dotačních korun bylo určeno malým či středním podnikatelům. Nepochybuji, že se shodneme, že druhý nejbohatší člověk v České republice mezi ně dozajista nepatří. Lakotný Babiš ovšem, aby dotaci na Čapí hnízdo získal, nastrčil své příbuzné. Takhle jednoduché to je.
  Připomínám, že na začátku konce politické kariéry Stanislava Grosse byl jeden, zdůrazňuji JEDEN, milion korun, za který si někdejší premiér pořídil byt a neuměl vysvětlit, kde k němu přišel. Problém Andreje Babiše je padesátkrát větší. A stále se nic neděje!
 • Novináři, policie i státní zástupci evidentně trpí vážnou selektivní poruchou vnímání, neboť neměří všem stejně. V některých případech – a ten Babišův mezi ně patří na prvním místě – jsou excelentně slepí, hluší a němí. Jen by se pak neměli divit, až lidem dojde trpělivost a vezmou do rukou pomyslné vidle, cepy a sudlice.
 • Nejsou to ani dva týdny, co jsem napsal, že se Andrej Babiš dopustil první osudné chyby a že pošramotil svůj obraz v očích voličů. A následuje další hrubka – Čapí hnízdo. Nejde ani tak o to, že oligarcha ukradl nějaké peníze, ale o neschopnost reagovat. Mohl všechno hodit na své podřízené, demonstrativně propustit manažera (a vzápětí ho v tichosti přijmout na jinou pozici), doplatit chybějících 50 milionů (a obratem si je vzít zpátky z jiného dotačního titulu) a byl by vítězem celé situace. Jenže místo toho se trapně vymlouvá jako malý kluk. Usedlost je jeho a přitom není jeho. Skutečného majitele zná, ale neprozradí, ale možná naznačí, ale možná… Prostě trapas. Takhle nejedná chlap ani státník, takhle jedná šejdíř druhé kategorie. Tohle nespraví koblihy ani tisíce billboardů.

A na Fejsbůku napsali:

 • Čtyři nejčastější lži. 1. Miluju Tě 2.Platbu už jsme poslali 3.Zrovna jsem ti chtěl volat 4.Až mě zvolíte, udělám pořádek
 • Všetci tuná kradnú, iba ja čerpám!
 • Integrace muslimů jde podle plánu. Krádeže, napadání, znásilňování a výbuchy jsou běžnou praxí při džihádu a obsazování států. Merkelová danke!
 • Abdeslamovi prostřelili při zatýkání koleno. Břídilové. Obě mu měli prostřelit.
 • Co je to za svět v němž ti co bráni svůj prostor a chovají se slušně jsou označováni za fašisty a ti co jsou skuteční fašouni si hrají na dobrosery.
 • Tak jsem si přečetl životní příběh Savčenkové, když se o ni i naše Ozubená pleš tak moc zajímá a musím napsat, že rozhodně nesouhlasím s novinářem Martinem Fendrychem, který Savčenkovou přirovnal k Miladě Horákové. Tímto srovnáním ho definitivně zařazuji mezi naprosto duševně vyšinuté jedince. Savčenková je normální stroj na zabíjení, což se o paní Horákové zcela určitě říct nedá.
 • O vítězství Trumpa: Jako bych to viděl: chvilka napětí a už lezou exit polly a: udavačskej kripl Čulík z Blicích listů, Patočka z Denikrefrendum, komplet redakce A2larmu v objetí se zastupitelama za Žít Brno, ministr pro zvýhodňování menšin Dienstbier, al-Šab-bába a další se v jeden epickej okamžík strašně poserou
 • Dotaz: Myslíte, že soudružka Marksová zvládne uzákonit právo na štěstí ještě v tomto volebním období?
  Odpověď: To sice ne, ale zvládne uzákonit, že když máte víc štěstí než ostatní, musíte se s nimi rozdělit.
 • ČT24: ČR je připravena na migranty s TBC. Už vím co je to to obohacení. Welcome refugees jak říkají hejtfrí.
 • Co je to palestinský velvyslanec? Ona je Palestina stát?
 • ČT právě vysílá proti-izraelskou reportáž na obhajobu Palestiny. Je vidět ten posun, kam toto médium došlo. Už zastupuje čistě EU-zelený proud, reprezentovaný lidmi jako je třeba náš slavný americký velvyslanec, který nedávno podpořil české islamisty. Ale děláte to zbytečně, na západě by to fungovalo, ale v Česku antiizraelské nálady opravdu nevyvoláte. Proč se paní Tvarůžková nezeptala velvyslance neexistujícího státu na toto?
 • Je mně upřímně líto obětí v Bruselu. Toto ale nejsou oběti teroristů, ale nýbrž oběti stupidní politiky a to především EU.
 • Ta duševní masturbace politiků EU a eurohujerů, že se nesmíme nechat zastrašit, že jenom v jednotě je síla, tak ta nás žene do záhuby. Potřebujeme politiky, kteří budou konat! Nevíte někdo o nějakém novém Churchillovi nebo nové Thacherové?
 • Integrace muslimů jde podle plánu,krádeže,napadání,znásilňování a výbuchy jsou běžnou praxí při džihádu a obsazování států. Merkelová danke!
 • To Zaorálkovo sdělení, že imigranty vozí do Evropy Putin letecky muselo vzniknout v rauši. Jenom by mne zajímalo co bere. To musí být matroš
 • “Děti vypijí jednu minerálku denně, to je 25 kg cukru za měsíc!” děsí se expert v TV. Je tedy otázka, jestli je v té minerálce vůbec voda.
bloger_605
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
4 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.