WHORyan
16.10.2020
Kategorie: Ekonomika

WHO mění kurz, nyní radí nezavádět lockdowny jako v trestnici

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Už i WHO naléhá na země, aby se zdržely uvalování lockdownů, kdy mnoho vlád nadále tuto strategii používá.

Celé měsíce byla převážná většina obyvatelstva planety podrobena krutým a nervy drásajícím lockdownům: obchody zavřené, cestování omezené a sociální shromažďování drženo na minimu.

Dopady pandemie COVID-19 nám potopily ekonomiky, ponechaly milované opuštěné, rozvrátily pohřby a z naší osobní a ekonomické svobody stejně jako ze zdraví se staly zdrcené oběti. Jedna zprávy uvádí, že globálně by nás to během pěti let mohlo stát 82 bilionů $, což je skoro to samé jako roční globální HDP.

Řada těchto původní lockdownů byla ospravedlněna doporučeními Světové zdravotnické organizace (WHO).

Generální ředitel WHO Dr. Tedros Adhanom Ghebryesus v dubnu v dokumentu aktualizované strategie země vyzýval, aby pokračovaly v lockdownech, dokud nebude choroba pod kontrolou.

Ale teď více než šest měsíců poté, co se lockdowny staly upřednostňovaným politickým nástrojem globálních vlád, vyzývá WHO k jejich rychlému ukončení.

Dr. David Nabarro, speciální vyslanec WHO ke COVID-19, řekl minulý týden Andrew Neilovi z britského Spectatoru, že když politici používají lockdowny jako „primární metodu kontroly“ k boji s COVID-19, tak je to chyba.

„Lockdowny mají jeden důsledek, který nesmíte nikdy zmenšovat a to, že z chudých a zubožených lidí, dělají ještě větší chudáky,“ řekl Nabarro.

Dr. Michael Ryan, ředitel Nouzového zdravotního programu WHO přišel s podobným viděním.

„To, čemu se pokoušíme vyhnout a co je občas nevyhnutelné, abychom přijali, čemu bychom se ale chtěli pokusit vyhnout, jsou mohutné lockdowny, které trestají komunity, společnosti a všechny ostatní,“ řekl Dr. Ryan při promluvě na briefingu v Ženevě.

To jsou ohromující prohlášení od organizace, která byla klíčovou autoritou a morálním hlasem odpovědným za globální reakci při boji s touto pandemií.

Výzvy od WHO všem národům zdůrazňují, že lockdowny v různých zemích a místních správách do konce roku doženou 150 milionů lidí k chudobě.

Jak konstatoval Nabarro, velké většině lidí postižených tímto lockdownem se vede hůře.

Všichni známe lidi, kteří přišli o své podniky, ztratili práci a spatřili, jak se jim rozplynuly celoživotní úspory. Zvláště to platí pro ty, kdo pracují ve službách a v pohostinství, které politiky lockdownu zdecimovaly.

Ale i když WHO národy vyzývá, aby se zdržely uvalování lockdownů, tak mnoho vlád v této strategii pokračuje. Školy v mnoha státech USA zůstávají zavřené, bary a restaurace jsou zakázané a velká shromáždění kromě protestů za sociální spravedlnost jsou odsouzena a násilně zrušena.

Účinky vleklých lockdownů na mládež se už začínají ukazovat. Nedávná studie od Edinburgh University říká, že udržování škol zavřených teď zvyšuje počet mrtvých kvůli COVID-19. Dodávají, že ta studie říká, že lockdowny „tu epidemii prodlužují, což v některých případech vede v delším výhledu k více úmrtím.“

Chceme-li se vyhnout dalším škodám, měli bychom okamžitě s těmito katastrofálními politikami skončit. A na všechna volání po uvalení lockdownů by se teď mělo pohlížet s maximální skepsí.

Nastal čas s tím šílenstvím skoncovat. Ne jen, protože to říká Světová zdravotnická organizace, ale také protože na tom závisí samotný život.

Jak prohlásili doktoři a vědci v Deklaraci z Grand Barrington podepsané tento měsíc v Massachusetts, tak „dopad převažujících politik COVID-19 na fyzické a duševní zdraví“ způsobil ničivý efekt na zdraví z krátkodobého i dlouhodobého hlediska.

Nemůžeme už dále riskovat své zdraví a blahobyt v dlouhodobém výhledu zavíráním svých ekonomik a krátkodobým zavíráním svých lidí. Taková je jediná cesta vpřed, chceme-li se zotavit z ničivých dopadů politiky našich vlád týkající se COVID-19.

  • Yaël Ossowski

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 917 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,15 out of 5)
Loading...
politicon.cz
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.