templars_by_david_saavedra
15.10.2016
Kategorie: Historie

Vzpoura bílého muže

Sdílejte článek:

IGNÁC MILAN KRAJNIAK

Jeden můj přítel roky se roky setkává se snoubenci a radí jim, jak se připravit na manželství.   Včera mi řekl, v čem spočívá rozdíl mezi muži a ženami v představách o ideálním životním partnerovi. Muž si ideální ženu představuje jako kombinaci pěkných křivek a charakterových vlastností. Žena si ideálního muže představuje jako svoji nejlepší kamarádku, která bude mít na ni vždy čas, bude ji trpělivě naslouchat a debatovat s ní tak dlouho, dokud neproberou všechna témata do nejmenších podrobností.

Všimli jste si, jak moc se dnes liší postavení muže v evropské, africké nebo asijské společnosti? Jaké rozdílné nároky jsou na něj kladeny, za co je respektován a veřejně oceňován? Za posledních sto let byl ideál bílého muže vykastrovaný hlasateli nových “pokrokových” představ o společnosti. Z bojovníka a ochránce se pod vlivem těchto představ stal pouze jakýsi kamarád.

Jaký je ideál muže v dnešní Evropě? Co ode mne jako muže požadují hlasatelé nových mravů? Abych byl mírný a zdrženlivý. Abych nerozvíjel své přednosti, svou sílu a odvahu. Abych nedával najevo svou autoritu. Abych nedal svému dítěti po zadku, ani když dělá opravdu velkou neplechu.

Chtějí ode mne, abych byl citlivý, něžný, zbabělý, trpělivý, tolerantní, ohleduplný, chápavý a přizpůsobivý. Abych nepoužíval ostřejší výrazy. Abych nešel do velkých sporů. Abych věci nepolarizoval a nevyhrocoval. Abych se choval údajně civilizovaně. Ve skutečnosti se po mně chce, abych se choval jako žena. Abych se choval v rozporu s nejlepšími tradicemi naší civilizace.

Měl bych se prý stydět a cítit vinu za útlak žen, za křížové výpravy, za otrokářství, za kolonizaci Afriky, za diskriminaci homosexuálů, za ebolu, nebo za hlad vv Africe. A víte co? Já se za to nestydím. Necítím za to vinu. Nemyslím si, že někomu něco dlužím jen proto, že muži udělali v minulosti i mnoho chyb.

Naopak, jsem hrdý na to, že Evropané rozšířili víru v Boha do celého světa, že naučili číst a psát miliardy lidí po celé zeměkouli, že přinesli ideu svobody a lidské důstojnosti i tam, kde se dříve lidé navzájem jedli. Jsem hrdý na to, že naše civilizace poskytuje nejlepší kombinaci svobody, bezpečnosti a životní úrovně v dějinách lidstva.

To neznamená, že chci chyby z minulosti opakovat. Neznamená to, že mi není líto, pokud moji předkové někomu ublížili. Ale nebudu otrokem neomarxistické ideologie viny pouze proto, abych poslušně plnil to, co mi předepisují dnešní eurojakobíni jako pokání.

Ano, jsou i věci, na které nejsem hrdý. Jsem smutný z toho, že naše civilizace slábne a upadá. Jsem smutný z toho, že Evropa se stala zženštilým kontinentem komických postaviček, které na rozdíl od bruselského chlapečka nečurá vodu do fontány, ale chrlí kolem sebe tytéž nic neznamenající fráze. Jaký je vlastně rozdíl mezi Junckerem, Schulzem, Hollandem nebo Sobotkou? Žvaní jako baby na trhu a myslí si, že všechny problémy světa stačí pouze okecat.

Finanční krize v roce 2008? Okecali, nacpali peníze, lidé zchudli a bankéři zbohatli. Řecké dluhy? Okecali, nacpali peníze, lidé zchudli a bankéři zase zbohatli. Deutsche Bank dnes? Okecávají, Draghi v ECB se chystá natisknout peníze, lidé opět zchudnou a bankéři opět zbohatnou. Česko dnes? Babiš opět zvedne lidem výběr daně, lidé zchudnou a oligarchové či finanční skupiny budou mít zase z čeho krást. A Sobotka si myslí, že to opět okecá řečmi o destruktivní opozici a evropské integraci.

A víte proč si myslí, že to znovu okecá? Protože věří, že evropští muži se již stali jen poslušnými nosiči břemene údajné viny. A že toto břemeno jejich zbavilo vší síly. Věří, že budeme jen mluvit – jak ty baby na trhu – ale na více se nezmůžeme.

Inu, nevím jak jsou na tom muži v západní Evropě. Ani nevím, jak jsou na tom muži v Česku. Ale vím, jak jsem na tom já.

Vždycky jsem věděl, že jsem rebel. Bouřím se vůči realitě a trendům, které se jiným zdají nevratné. Plavu proti proudu veřejného mínění. Říkám to, co si myslím. Bez ohledu na to, co si o tom myslí většina.

Mými vzory jsou Richard Lví srdce, Old Shatterhand či Jozef Gabčík. V hloubi duše toužím být hrdinou, a to se ve mně nevylučuje s tím, abych byl dobrým manželem a otcem. Víte, co mají moji hrdinové společného? Že byli ochotni nasadit svůj život za to, v co věřili.

Proč je tolik mužů v naší civilizaci smutných a frustrovaných? Protože pokud muž nemá nic, za co by mělo smysl zemřít, pak nemá smysl ani žít. Úkolem dnešního muže je objevit v sobě vlastní velikost.

PS: Co s těmi, kteří říkají, že se i tak nic nezmění? Kašlu na ně, jsou to baby, je to jejich cesta životem. Vždy se budu se bouřit proti nynější české a evropské realitě. Chci měnit svět k lepšímu. Raději prohraju a budu čelit posměškům těch, který se nikdy na nic nezmohli, než bych se měl smířit s tím, jak dnes svět funguje. A věřím, že v této vzpouře nejsem sám.

ZDROJ: Ignác Milan Krajniak

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 12 877,- Kč
Vybráno 36.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 187 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...