facebook23
8.11.2018
Kategorie: Společnost

Vzpomněla si na svobodu slova, tak jí byl příspěvek odstraněn

Loading...
Sdílejte článek:

IVANA BUREŠOVÁ MARKOVÁ

Cenzura facebooku a blokování uživatelů téměř za cokoliv se staly předmětem vtipů. Komu nebyl smazán příspěvek, jako by ani nebyl. Dnes došlo i na mě. Kdyby to nebylo smutné, musela bych se opravdu smát.

Trochu s nostalgií jsem si vzpomněla na dobu, kdy byla pro nás hrdost na to, čím jsme a z čeho jsme vyšli, takřka samozřejmostí. Malá země, která by podle všech předpokladů už ani neměla existovat. Přežili jsme my, přežil náš jazyk. Vzpomněla jsem si na dobu, kdy jsme si říkali vtipy takřka o všem. Ta doba trvala takřka třicet let. Před ní byly potichu říkané vtipy jen o politice. Současná politická korektnost ale udělala politiku naprosto ze všeho. Vtipy o jakékoliv menšině se staly jízdenkou k trestnímu oznámení, v lepším případě “jen” k udávání na facebooku a tvrdé cenzuře.

Dnes v noci jsem na svůj profil dala příspěvek, který ale nevydržel ani 8 hodin. A jak dopadne “kontrola”, na to jsem sama zvědavá. Možná jen robot vyhodnotil slova jako žid, cikán a homosexuál jako slova, která porušují komunitu, aniž by hodnotil, v jakém kontextu byla tato slova použita. Možná se živým lidem jen nelíbil můj názor. Posuďte sami, jak moc můj příspěvek porušuje zásady komunity ;) A zvláště v souvislosti s posledními větami je smazání příspěvku opravdu humorné.

Ta “vysněná centralizace” se Bruselu spolu s OSN nedaří tak snadno. Globální pakt o migraci už najednou není tak super a začali prskat i Němci. Maska ochrany žen Istanbulskou úmluvou nebyla schopná skrýt nenápadně vetkané potlačení přirozených principů, že ženská je prostě ženská a chlap je chlap. A veřejností je vcelku silně tato úmluva odmítána.

Pravice posiluje navzdory snaze ji zatlačit do nicoty a dvě třetiny Evropanů si myslí, že kdysi bylo líp.

Tak snad se dočkáme toho, že zase líp bude. Kdy na hrdost na předky, na svoji zem a její historii, na pocit identity k národu nebude nahlíženo jako na fašounství. Kdy si zase budeme moci beze strachu z udavačů dělat legraci ze všeho, budeme vyprávět i psát vtipy o židech, o blondýnách, o homosexuálech, o cikánech, o Skotech apod. A to jen proto, že je to prostě jen vtip a ne útok na jakoukoliv menšinu. Kdy ženská role mámy bude zase přirozená a nebude koulí u nohy, kterou je třeba odseknout. Kdy úspěch podnikatele bude měřen jeho prací a ne schopností vyplnit dostatek papírů pro dotaci. Kdy se zase dočkáme svobody slova. Okusili jsme, jak chutná. A chutná opravdu dobře. A budeme ji chtít zpět.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 390,11 Kč
Vybráno 26.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 43 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.