babiszemanvirrousky
23.5.2020
Kategorie: Společnost

Vzdáme-li svých práv ve prospěch vlády, bude za nás vláda s největší pravděpodobností rozhodovat v rozporu s našimi zájmy

Sdílejte článek:

MARTIN SEDLÁČEK

Má-li se jednotlivec rozhodnout, zda bude chodit k holiči, večeřet v restauracích bez roušky či navštěvovat koncerty oblíbených kapel, rozhoduje se s vědomím, že existuje pravděpodobnost např. 0,01%, že se nakazí koronavirem a zemře. Pravděpodobně se rozhodne riziko přijmout.

 


Život není jen fyzické přežití. Život má smysl jen tehdy, když ho můžeme prožít určitým způsobem. A proto stojí za to akceptovat rizika. Proto jezdíme autem a riskujeme smrt při dopravní nehodě. Proto pijeme alkohol a jíme tučná jídla, přestože tím zvyšujeme riziko předčasného úmrtí. Téměř všechno, co v životě děláme a co nám přináší radost, sebou nese nějaká rizika pro naše zdraví a život.
Ovšem pozor! Rozhoduje-li se za nás vláda, zda povolí chodit k holiči, restaurace bez roušek a masové koncerty, rozhoduje s vědomím, že těch 0,01% z 10.500.000 obyvatel znamená 1050 mrtvých. Jak se rozhodne?

Je svrchovaným právem každého jedince rozhodnout se, jak se bude chránit před infekční chorobou. Je-li podnikatelem, je to on, kdo má rozhodovat o opatřeních ve své provozovně. Zákazníci mají právo jeho provozovnu navštívit nebo nenavštívit. Zaměstnanci mají právo u něj pracovat či nepracovat.

Vzdáme-li svých práv ve prospěch vlády, bude za nás vláda s největší pravděpodobností rozhodovat v rozporu s našimi zájmy. Rozhodnutí svobodného jedince, jehož cílem je šťastné prožívání vlastního života a vlády, jejímž cílem je minimalizovat ztráty na životech, musí být z podstaty rozdílná.

Stejně tak, jako vláda nemá právo omezovat rizikové chování ve vztahu k infarktu nebo rakovině, tak nemá ani právo omezovat rizikové chování z hlediska COVIDu. Když vládě dovolíme omezit naše práva z důvodu ochrany našeho zdraví, nezbyde v našich životech nic, na co bychom nepotřebovali povolení a co by nám nemohlo být kdykoliv zakázáno. Budeme žít v chudé totalitní společnosti, proti které bude i socialismus druhé poloviny 20. století rájem.

  • Martin Sedláček, fb
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 600,00 Kč
Vybráno 7.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 649 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 3,92 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.