manipulacespolecnost
6.4.2020
Kategorie: Společnost

Vzácný okamžik

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Dneska si popovídáme o vzácném okamžiku, který už sto let nenastal a kdo ví, kdy na něj zase dojde. Nebudu chodit kolem horké kaše, řeknu to rovnou… Najednou ze dne na den není s kým kolaborovat.

Posledních sto let naší samostatné země jsme totiž vždycky za všech okolností museli být někomu vděční. Masaryk nedostal svobodné Československo za naši legionářskou krev i když si to sám takhle okecával. Dostal ji z vůle velmocí a tato vůle otevřela účet, který neměl žádný strop. Dělalo se podle Francie. Ministrem obrany byl nejprve francouzský maršál. Každý vejžblebt našich štábů se posuzoval v Paříži a všechny naše Malé Dohody velkomyslně schvaloval náš přítel největší, Francie Sladká a Hrdný Albion, které jsme slovy Františka Halase tak milovali. Účet u Francie byl tak vysoký, že jsme v Mnichově museli zaplatit územím a v březnu 39 pak i celou republikou. Němci si tu pak bačovali velmi přímočaře, ale také zde měli dostatek svých přívrženců, kteří se rádi a rychle učili Německy.

Gottwald pak zase musel být vděčný Stalinovi. Komunisti kolem Svobody pak zase Chruščovovi a Biĺakové zase Brežněvovi. Havel musel být vděčný kamarádu Bushovi a krvavé Madle a tak dále a tak dále. Každý protektor tady měl svojí rozsáhlou kliku špiclů i dobrovolných práskačů. Každá velmoc tu měla v politice i v médiích své lidi, které si vyškolila ve svých institucích. Lidi, kteří kolaborovali nikoliv s odporem a strachem, ale s kolaborovali s radostí.

Podívejte se třeba na práskače Piráty. Ti jsou na svojí práci hrdí, s chutí donášeli na Andreje a těšili se, až bude odejít, že zasednou z vůle velmoci na jeho místo.

Víte, já jsem demokrat. Pro mě za mě si každý může brát vzor kde chce. Mně nevadí, že někdo obdivuje USA a jejich světové působení. Kdo chce, může si klidně lézt soudruhům v Bruseli do zadnice do libovolné hloubky. Nevadí mi, že někdo zpívá ódy na Evropské hodnoty a už vůbec mi nevadí, že tyto hodnoty uvádí do praxe bývalý pornoherec. Kdysi tu zase milovali SSSR a také to mysleli zcela upřímně a vážně.

Mně vadila mnohem víc ta krytá záda. Že většina keců o USA, Bruseli i Německu byla vyfutrována zahraničními penězi a všichni ti hlasatelé za to nenesli žádnou odpovědnost. Většinou ani tu politickou. V celé Evropě se to dělalo stejně. Kdo kolaboroval s bratrstvem, jedno jaký idiot to byl, ten pak dostal korýtko v ojroparlamentu za těžké love. Bez ohledu na to, jak ve své propagandě uspěl či neuspěl. Stačilo, že patřil k těm správným hochům.

Špidla, Telička, Jourová, Leyenová, Juncker…. mám pokračovat?

Všichni tihle si vůbec nemuseli dělat hlavu, že by mohli špatně dopadnout. I když se svými kecy a činy projevovali jako idioti, stejně za to dostali dost peněz. To platí i pro Jandu, Šafra, Kartouze, Šimona Pánka i Mináře. (Panebože, zase jsem použil klíčová slova, Scallop tu bude co nevidět). Tihle nikdy nedostávali peníze od drobných dárců i když si n to vždycky hráli. Jejich náklad platil vždycky nějaký ten protektor přes nějakou spřátelenou organizaci, nejlépe ne jednu, ale mnoho. Jejich činnost nikdy neplatili češi ze svého  a rozhodnutí českého občana je neplatit se na jejich finanční situaci nikdy neodrazilo.

Když se podívám na Jakuba Jandu, Kartouze, ale i Scallopa – oni opravdu věří tomu co hlásají. Ale jejich kecy i práce by se nikdy z českých zdrojů nezaplatila. Kdyby Šafr nedostával peníze od Bakaly, nikdy se svými filipikami proti Andrejovi neuživil. To platí i pro ty ostatní. Kolaborace totiž vždycky musí být placená zvenčí.

Díky Koroňáku nastává vzácná chvíle. Všechny velmoci kolem dokola budou mít svých starostí dost. Všechny budou mít rozvrácené ekonomiky, všechny budou mít naštvané obyvatelstvo, všechny budou mít recesi a brutální nedostatek peněz. A žádná nebude mít obvyklé velmocenské nástroje. Největší armádu v okolí má Polsko… a to se bojí hlavně Rusů.

Merkelová nemůže zavolat do Volkswagenu, aby někde začal mluvit o uzavření továren. Macron nemůže mluvit o omezení nákupů z Česka, protože tohle všechno se už stalo. Silou si teď nemají co vynutit a peníze budou potřebovat na jiné věci než na šíření demokratických myšlenek. Nota bene, když si teď v zápase o tenkou skývu vzpomenou spíš na ty silové nástroje.

Opět pravím… ať si tu kolaboruje kdo chce s kým chce. Ať si tu šíří jakékoliv myšlenky o skvělém Západě, americké demokracii a úžasném Německu. Ať tu klidně mluví o čínském a ruském nebezpečí. Ale bude to muset dělat zdarma nebo se ucházet o podporu značně zchudlé české veřejnosti.  Tak jako Vlk dělá Kosu, jako já dělám Kydy. Vlk má plné právo nenávidět Zemana s Babišem klidně až na půdu. Dává do toho svůj čas a svoje peníze. Já si také mohu povídat co chci o kom chci… mě to neživí a dělám to proto, že mě to baví.

Ať si herci nadávají na koho chtějí, ať si přemlouvají bábu, ať se těší na vychcípání důchodců, ať bojují za veřejnoprávní média proti zlému oligarchovi. Ale mám pro ně vzkaz… odteď je to práce ve jménu idealismu. Teď už to peníze neponese. I Norsko teď bude potřebovat svoje Norské fondy pro sebe.

Poprvé po sto letech bude muset být kolaborace dobrovolná a neplacená. Případně bude placená bídně ze skromných prostředků českého občana. A pokud to kolaborant přežene, nemá kam utéct. Nemůže se prostě z odpovědnosti vyvléknout, zmizet a vynořit se někde v USA na nějaké univerzitě a tam přednášet bláboly. Navíc když tam teď každý uvidí, jak to jejich zdravotnictví doopravdy funguje.

Nikdo nemá krytá záda. Není žádná krásná bohatá a bezpečná zemička, ka0606m byste se mohli uchýlit na zasloužený důchod po mnoha letech práce proti své vlasti. Tedy odejít můžete… ale nic si sebou nevezmete. Do auta ani letadla se toho moc nevejde.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 721,00 Kč
Vybráno 36.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 599 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,45 out of 5)
Loading...
loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.