19.8.2015
Kategorie: Společnost

“Výzva vědců” trochu jinak aneb “Výzva pro lidi”

Sdílejte článek:

LUDĚK MAZUREK 19|08|2015

Naši vědci vydali a v současnosti podepisují svou výzvu. Možná by neškodilo, aby obdobnou, skoro stejnou, jen poněkud pozměněnou výzvu vydali a podepisovali i samotní obyčejní občané. Mohla by vypadat třeba takto:

Lidé proti strachu a ignoraci

Jsme lidé všech profesí a různého vzdělání, jejichž základní tužbou je zachování bezpečnosti a zdravého prostředí v naší České republice a celé Evropě pro nás i pro život našich potomků. Snažíme se nazírat na problémy nezaujatě, pracovat s informacemi, rozeznávat fakta od hypotéz a používat kritické myšlení. Jsme znepokojeni prudkým nárůstem dezinformací ve spojitosti se současnou uprchlickou krizí a jejím bagatelizováním. Máme strach o bezpečí našich dětí a jakoukoli případnou možnou radikalizaci společnosti chápeme pouze v kontextu s tím, že nevidíme a nemáme žádnou dostatečnou záruku v tom, že se žádoucího bezpečí našim dětem skutečně dostane. Toto téma musí být předmětem diskuze, ta však musí být vedena s chladnou hlavou a na základě faktů.

Cílem této výzvy je upozornit na skutečná existující rizika plynoucí z imigrace a jejího neřešení. Cílem této výzvy je agitovat za konkrétní kroky odpovědných lidí a politiků ve vztahu k uprchlíkům. Cílem této výzvy je důrazně se vymezit proti tomu, jakým způsobem je v naší zemi současná existující imigrantská hrozba doposud přehlížena a bagatelizována. Vadí nám, že politici a média, namísto toho aby prokázali charakter a zodpovědnost, často mlčí a dávají tak prostor šíření falešného uspokojení veřejnosti a mnohdy se ho dokonce aktivně účastní v honbě za vlastním prospěchem.

My, níže podepsaní občané České republiky, jsme velmi znepokojeni současným stavem ve spojitosti s nedostatečným řešením tzv. „imigrantské krize“. Mnozí politici a média užívají rétoriku bezproblémovosti a ignorace existujících hrozeb, dříve považovanou za nepřijatelnou. Cizinci žijící v Evropě jsou vykreslování jako bezproblémoví noví občané představující jen a pouze jednoznačný přínos, a to jak po stránce ekonomické tak i kulturní. Dennodenně se od politiků a médií dozvídáme, jak nám v této souvislosti nic nehrozí a jak je vše v naprostém pořádku. Nic z toho neodpovídá realitě a neodráží ani tak skutečnou migrační krizi, jako nemoc naší vlastní společnosti, která ztrácí schopnost pravdivého pojmenování skutečnosti a používání zdravého rozumu.

32540c2

Proto žádáme politiky, aby jednali jako odvážní státníci a nikoli malicherní obchodníci s mocí! Vyzýváme vás, politici, abyste ve věci přijímání uprchlíků vycházeli z reálných a pravdivých skutečností a svou nečinností nebo nedostatečným a falešným přístupem neohrozili naši bezpečnost. Všem, kdo v Evropě hledají útočiště by mělo být především řečeno, za jakých reálných podmínek se tak může stát, a to zejména s bezpodmínečným přijetím a respektováním našeho práva a kultury. Kdokoli jiný musí být navrácen do země původu, a to ihned, jakmile to bude z ohledem na mezinárodní právo a situaci možné.

Apelujeme na média, aby si uvědomila svou nesmírnou moc nad názory společnosti a informovala vždy pravdivě, vyváženě a s chladnou hlavou. Svoboda slova patří k tomu nejcenějšímu co máme!

Především ale prosíme veřejnost, aby se nebála kritického pohledu na svět. Své názory musíme stále znovu konfrontovat s fakty s vlastním svědomím i selským rozumem. Jen tak nepodlehneme falešnému přesvědčení, že se nic neděje a že se nám nikdy nemůže nic stát. Zůstaňme důstojnými bytostmi obdařenými svobodnou vůlí. Nenechme se manipulovat žádnými podvodníky, kteří do nás zasévají falešné důvody k uspokojení a sklízejí jen svůj vlastní užitek, ať již ve volbách či v médiích. Nevěřme všemu, co je nám předkládáno a zprávy z médiích si ověřujme i v dalších zdrojích, kterých je naštěstí dostatek. Je naivní a nebezpečné si myslet, že se nějak můžeme uzavřít před světem a ignorovat jeho problémy. Naopak, čím aktivněji pomůžeme s jejich řešením, tím méně na nás v budoucnu dopadnou. Zajímejme se o dění ve světě, snažme se porozumět skutečným příčinám zla a hledejme způsoby a reálná řešení, jak mu společně čelit.

 

(Děkuji vědcům za námět a koncept této alternativní výzvy).

ZDROJ: Luděk Mazurek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2020: *****

Václav Tykvart 200,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Ivan Domkář ml. 300,- Kč, Vladimír Rozinek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jana Skřenková 150,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Otakar Kohoutek 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Hruška 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libuše Polášková 500,- Kč, Stanislava Ekartová 100,- Kč, Oldřich Lhoták 1000,- Kč, MUDr. Eva Niemcová 100,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jiří Hejhálek 2000,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miroslav Meder 650,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milan Sobotka 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Jan Sabo 1000,- Kč, Martin Dřímal 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Jiří Linhart 300,- Kč, Miroslav Splítek 200,- Kč, Mgr. Luděk Tesatčík 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 18 831,00 Kč
Vybráno 53.80%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 45 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.