19.8.2015
Kategorie: Společnost

“Výzva vědců” trochu jinak aneb “Výzva pro lidi”

Sdílejte článek:

LUDĚK MAZUREK 19|08|2015

Naši vědci vydali a v současnosti podepisují svou výzvu. Možná by neškodilo, aby obdobnou, skoro stejnou, jen poněkud pozměněnou výzvu vydali a podepisovali i samotní obyčejní občané. Mohla by vypadat třeba takto:

Lidé proti strachu a ignoraci

Jsme lidé všech profesí a různého vzdělání, jejichž základní tužbou je zachování bezpečnosti a zdravého prostředí v naší České republice a celé Evropě pro nás i pro život našich potomků. Snažíme se nazírat na problémy nezaujatě, pracovat s informacemi, rozeznávat fakta od hypotéz a používat kritické myšlení. Jsme znepokojeni prudkým nárůstem dezinformací ve spojitosti se současnou uprchlickou krizí a jejím bagatelizováním. Máme strach o bezpečí našich dětí a jakoukoli případnou možnou radikalizaci společnosti chápeme pouze v kontextu s tím, že nevidíme a nemáme žádnou dostatečnou záruku v tom, že se žádoucího bezpečí našim dětem skutečně dostane. Toto téma musí být předmětem diskuze, ta však musí být vedena s chladnou hlavou a na základě faktů.

Cílem této výzvy je upozornit na skutečná existující rizika plynoucí z imigrace a jejího neřešení. Cílem této výzvy je agitovat za konkrétní kroky odpovědných lidí a politiků ve vztahu k uprchlíkům. Cílem této výzvy je důrazně se vymezit proti tomu, jakým způsobem je v naší zemi současná existující imigrantská hrozba doposud přehlížena a bagatelizována. Vadí nám, že politici a média, namísto toho aby prokázali charakter a zodpovědnost, často mlčí a dávají tak prostor šíření falešného uspokojení veřejnosti a mnohdy se ho dokonce aktivně účastní v honbě za vlastním prospěchem.

My, níže podepsaní občané České republiky, jsme velmi znepokojeni současným stavem ve spojitosti s nedostatečným řešením tzv. „imigrantské krize“. Mnozí politici a média užívají rétoriku bezproblémovosti a ignorace existujících hrozeb, dříve považovanou za nepřijatelnou. Cizinci žijící v Evropě jsou vykreslování jako bezproblémoví noví občané představující jen a pouze jednoznačný přínos, a to jak po stránce ekonomické tak i kulturní. Dennodenně se od politiků a médií dozvídáme, jak nám v této souvislosti nic nehrozí a jak je vše v naprostém pořádku. Nic z toho neodpovídá realitě a neodráží ani tak skutečnou migrační krizi, jako nemoc naší vlastní společnosti, která ztrácí schopnost pravdivého pojmenování skutečnosti a používání zdravého rozumu.

32540c2

Proto žádáme politiky, aby jednali jako odvážní státníci a nikoli malicherní obchodníci s mocí! Vyzýváme vás, politici, abyste ve věci přijímání uprchlíků vycházeli z reálných a pravdivých skutečností a svou nečinností nebo nedostatečným a falešným přístupem neohrozili naši bezpečnost. Všem, kdo v Evropě hledají útočiště by mělo být především řečeno, za jakých reálných podmínek se tak může stát, a to zejména s bezpodmínečným přijetím a respektováním našeho práva a kultury. Kdokoli jiný musí být navrácen do země původu, a to ihned, jakmile to bude z ohledem na mezinárodní právo a situaci možné.

Apelujeme na média, aby si uvědomila svou nesmírnou moc nad názory společnosti a informovala vždy pravdivě, vyváženě a s chladnou hlavou. Svoboda slova patří k tomu nejcenějšímu co máme!

Především ale prosíme veřejnost, aby se nebála kritického pohledu na svět. Své názory musíme stále znovu konfrontovat s fakty s vlastním svědomím i selským rozumem. Jen tak nepodlehneme falešnému přesvědčení, že se nic neděje a že se nám nikdy nemůže nic stát. Zůstaňme důstojnými bytostmi obdařenými svobodnou vůlí. Nenechme se manipulovat žádnými podvodníky, kteří do nás zasévají falešné důvody k uspokojení a sklízejí jen svůj vlastní užitek, ať již ve volbách či v médiích. Nevěřme všemu, co je nám předkládáno a zprávy z médiích si ověřujme i v dalších zdrojích, kterých je naštěstí dostatek. Je naivní a nebezpečné si myslet, že se nějak můžeme uzavřít před světem a ignorovat jeho problémy. Naopak, čím aktivněji pomůžeme s jejich řešením, tím méně na nás v budoucnu dopadnou. Zajímejme se o dění ve světě, snažme se porozumět skutečným příčinám zla a hledejme způsoby a reálná řešení, jak mu společně čelit.

 

(Děkuji vědcům za námět a koncept této alternativní výzvy).

ZDROJ: Luděk Mazurek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 80 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.