19.8.2015
Kategorie: Společnost

“Výzva vědců” trochu jinak aneb “Výzva pro lidi”

Sdílejte článek:

LUDĚK MAZUREK 19|08|2015

Naši vědci vydali a v současnosti podepisují svou výzvu. Možná by neškodilo, aby obdobnou, skoro stejnou, jen poněkud pozměněnou výzvu vydali a podepisovali i samotní obyčejní občané. Mohla by vypadat třeba takto:

Lidé proti strachu a ignoraci

Jsme lidé všech profesí a různého vzdělání, jejichž základní tužbou je zachování bezpečnosti a zdravého prostředí v naší České republice a celé Evropě pro nás i pro život našich potomků. Snažíme se nazírat na problémy nezaujatě, pracovat s informacemi, rozeznávat fakta od hypotéz a používat kritické myšlení. Jsme znepokojeni prudkým nárůstem dezinformací ve spojitosti se současnou uprchlickou krizí a jejím bagatelizováním. Máme strach o bezpečí našich dětí a jakoukoli případnou možnou radikalizaci společnosti chápeme pouze v kontextu s tím, že nevidíme a nemáme žádnou dostatečnou záruku v tom, že se žádoucího bezpečí našim dětem skutečně dostane. Toto téma musí být předmětem diskuze, ta však musí být vedena s chladnou hlavou a na základě faktů.

Cílem této výzvy je upozornit na skutečná existující rizika plynoucí z imigrace a jejího neřešení. Cílem této výzvy je agitovat za konkrétní kroky odpovědných lidí a politiků ve vztahu k uprchlíkům. Cílem této výzvy je důrazně se vymezit proti tomu, jakým způsobem je v naší zemi současná existující imigrantská hrozba doposud přehlížena a bagatelizována. Vadí nám, že politici a média, namísto toho aby prokázali charakter a zodpovědnost, často mlčí a dávají tak prostor šíření falešného uspokojení veřejnosti a mnohdy se ho dokonce aktivně účastní v honbě za vlastním prospěchem.

My, níže podepsaní občané České republiky, jsme velmi znepokojeni současným stavem ve spojitosti s nedostatečným řešením tzv. „imigrantské krize“. Mnozí politici a média užívají rétoriku bezproblémovosti a ignorace existujících hrozeb, dříve považovanou za nepřijatelnou. Cizinci žijící v Evropě jsou vykreslování jako bezproblémoví noví občané představující jen a pouze jednoznačný přínos, a to jak po stránce ekonomické tak i kulturní. Dennodenně se od politiků a médií dozvídáme, jak nám v této souvislosti nic nehrozí a jak je vše v naprostém pořádku. Nic z toho neodpovídá realitě a neodráží ani tak skutečnou migrační krizi, jako nemoc naší vlastní společnosti, která ztrácí schopnost pravdivého pojmenování skutečnosti a používání zdravého rozumu.

32540c2

Proto žádáme politiky, aby jednali jako odvážní státníci a nikoli malicherní obchodníci s mocí! Vyzýváme vás, politici, abyste ve věci přijímání uprchlíků vycházeli z reálných a pravdivých skutečností a svou nečinností nebo nedostatečným a falešným přístupem neohrozili naši bezpečnost. Všem, kdo v Evropě hledají útočiště by mělo být především řečeno, za jakých reálných podmínek se tak může stát, a to zejména s bezpodmínečným přijetím a respektováním našeho práva a kultury. Kdokoli jiný musí být navrácen do země původu, a to ihned, jakmile to bude z ohledem na mezinárodní právo a situaci možné.

Apelujeme na média, aby si uvědomila svou nesmírnou moc nad názory společnosti a informovala vždy pravdivě, vyváženě a s chladnou hlavou. Svoboda slova patří k tomu nejcenějšímu co máme!

Především ale prosíme veřejnost, aby se nebála kritického pohledu na svět. Své názory musíme stále znovu konfrontovat s fakty s vlastním svědomím i selským rozumem. Jen tak nepodlehneme falešnému přesvědčení, že se nic neděje a že se nám nikdy nemůže nic stát. Zůstaňme důstojnými bytostmi obdařenými svobodnou vůlí. Nenechme se manipulovat žádnými podvodníky, kteří do nás zasévají falešné důvody k uspokojení a sklízejí jen svůj vlastní užitek, ať již ve volbách či v médiích. Nevěřme všemu, co je nám předkládáno a zprávy z médiích si ověřujme i v dalších zdrojích, kterých je naštěstí dostatek. Je naivní a nebezpečné si myslet, že se nějak můžeme uzavřít před světem a ignorovat jeho problémy. Naopak, čím aktivněji pomůžeme s jejich řešením, tím méně na nás v budoucnu dopadnou. Zajímejme se o dění ve světě, snažme se porozumět skutečným příčinám zla a hledejme způsoby a reálná řešení, jak mu společně čelit.

 

(Děkuji vědcům za námět a koncept této alternativní výzvy).

ZDROJ: Luděk Mazurek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč

Celkem za měsíc: 8 084,00 Kč
Vybráno 23.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 26 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
53 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.