silnicekolona
26.4.2019
Kategorie: Společnost

Výzva: Jsme naštvaní čekáním v kolonách

Sdílejte článek:

VILÉM BARÁK

Práce na silnicích musí probíhat 7 dnů v týdnu a 24 hodin denně tak jak je běžné v civilizovaných zemích. Jestliže toto nebude cílem nového ministra dopravy, tak ať raději nenastupuje do funkce a je nalezen někdo schopnější.

My motoristé, uživatelé silnic a dálnic vidíme v nadcházející výměně ministra dopravy příležitost, aby výkonná moc reprezentovaná touto institucí se k nám přestala chovat jako k poskokům, s kterými si může dělat co chce.

Znakem civilizovanosti každého státu je to, že bere ohled na volný čas a nervy svých obyvatel. V Česku doposud převládá mocenský přístup hodný tzv. rozvojových zemí, který se dá vyjádřit následovně: „Za vaše daně to rozkopeme a vy držte hubu. Proč, za kolik, kdy to bude, zda to nejde rychleji a levněji, to vám nepřísluší hodnotit“.

Požadujeme, aby se uzavírky, omezení, stavební práce a odklízení havárií realizovalo i plánovalo právě s důrazem na co nejrychlejší zprůjezdnění takto postižených míst. Nikoliv naprosto ignorantským a k času občanů pohrdavým způsobem, jak je tomu dosud.

V této souvislosti požadujeme povinné, dálkově přístupné, z předstihem prováděné zveřejňování dopravních uzavírek a omezení a k nim podkladů, plánů a harmonogramů oprav (bez nichž by nebylo možná zahájit stavbu), tak aby nezávislí odborníci mohli posoudit délku trvání stavby, použité technologie i vznikající náklady.

Požadujeme co nejrychlejší dosažení stavu, kdy práce budou probíhat 7 dnů v týdnu a 24 hodin denně tak jak je běžné v civilizovaných zemích. Jestliže toto nebude cíl nového ministra dopravy, tak ať raději nenastupuje do funkce a je hledán někdo schopnější.

Stát má odpovědnost za použitelnost celé dopravní infrastruktury, a to nejen své vlastní, ale i všech obcí, měst, krajů. Žádáme, aby zákonnými prostředky (případě došlo ke změně příslušných zákonů) koordinoval a usměrňoval opravy komunikací bez ohledu na to, kdo je vlastní. Například do Prahy nebo Brna, aby se občan bál vjet automobilem. Není přípustné, aby souběh živelných oprav prováděných státem, kraji a městy vedl ke kolapsu dopravy, jedni byrokraté se vymlouvali na druhé a nikdo za nic nenesl odpovědnost. Zvláště, když na určitých místech současně kolabuje individuální i veřejná doprava, a současně na železnici probíhají výluky ve výlukách. Prostě někde se nedá cestovat ničím a nikam.

Požadujeme získat možnost hromadné žaloby na stát za ztrátu času způsobené dopravními omezeními, ať již v důsledku neschopnosti provádět včas a řádně opravy nebo laxním přístupem k obnovení průjezdnosti komunikace po dopravních nehodách.

Požadujeme získat možnost hromadné žaloby za ztrátu času vůči viníkovi určitých dopravní nehody.

Dále požaduje zřízení jednotné, veřejně dostupné databáze dopravních nehod, kde kromě jiného bude uvedeno vyhodnocení řešení nehod z hlediska obnovení průjezdnosti.

 


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč

Celkem za měsíc: 13 678,00 Kč
Vybráno 39.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 974 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.