15.10.2015
Kategorie: Společnost

Vyzní další kauza Ištvana a Šlachty do ztracena?

Sdílejte článek:

RED/SM 15|10|2015

ÚOOZ rozjel velké vyšetřování, zadrženo bylo několik osob, včetně Ivana Langera, nikdo ale zatím nebyl obviněn. Bude se jednat o další korupční aféru, která skončí jen mediálním humbukem?

Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) zasahoval na několika místech v Praze a Olomouci. Zadržen a vyslýchán byl mimo jiné bývalý ministr vnitra Ivan Langer (ODS). Olomoucký vrchní zástupce Ivo Ištvan však uvedl, že v kauze nebyl dosud nikdo obviněn.

“V tuto chvíli probíhají stále úkony trestního řízení. Dosud nebyl nikdo obviněn, pořád jsme v polovině lhůty, kterou policejní orgán má na to, aby zpracoval zajištěný materiál a vyhodnotil je. Na případu pracovali policisté z ÚOOZ a státní zástupci celou noc a budou pokračovat dnes celý den a celou noc,” řekl pro ČTK Ištvan.

Policie nicméně stále některé podezřelé zadržuje. Jejich počet není znám, ale údajně se jedná o několik osob. Langera policie již propustila, ale bývalý vysoký politik odmítnul celou věc komentovat. V kauze ho zastupuje známý advokát Ivan Sokol. Do práce také nenastoupil olomoucký hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), kterého také vyslýchali.

langer

Ve hře je podezření z trestného činu podplácení, zneužití pravomocí a z přijímání úplatku. Podle týdeníku Respekt se jedná o 100 milionů korun za výstavbu solární elektrárny Ševětín. Podle serveru Neovlivni.cz jde ale o mnohem širší souvislosti. Deník se prý dostal k jedenáctistránkovému povolení k prohlídce, ze kterého vyplývá, že Langer “vykroužkováním” z parlamentu zdaleka neztratil svůj vliv.

Angažoval se prý například ve výběru nového šéfa městské policie, kdy údajně sháněl “vhodného” protikandidáta, nebo předával policejní informace směrem k  hejtmanovi Rozbořilovi. ÚOOZ má podle Neovlivni.cz podezření, že bylo zmanipulované či ovlivněné vyšetřování údajných finančních machinací v extraligovém hokejovém klubu HC Olomouc, financování jednoho z regionálních aquaparků či výstavba jezdeckého klubu. Kriminalisté ve svých dokumentech odkazují na olomouckou kavárnu Cafe Delux, kde se policisté měli scházet a jednotlivé kauzy řešit.

To, zda bude Ivan Langer obviněn, není v tuto chvíli jisté. Ivo Ištvan a Robert Šlachta se ale už “proslavili” podobně monstrózně vypadajícími kauzami, které skončily fiaskem – jako v případě Jany Nagyové, dnes Nečasové nebo exposlanců Tluchoře, Šnajdra a Fuksy, kteří ještě vysoudili tučné odškodné.

Poznámka RED: V současném sytému, kde nadevše platí 11. přikázání “Neprokážeš!” by to nebylo jednoduché ani pro všechny světové elitní Ištvany i Šlachty, neboť mocenská klientelistická chobotnice má dokonale vybudované obranné prvky, navíc kryté spletitou džunglí zákonů a elitních právníků. V podstatě se ukazuje, že odsoudit můžete akorát vinaře, který je překvapený, že se mu v krabici přeměnil lahodný mok na sedm miliónů a ještě mu hotovost musíte odebrat přímo ze zlodějských pracek.

V normálním světě, kde by platila jednoduchá a osvědčená pravidla, by asi každý z kluků, co spolu mluví, měl malinko problém vysvětlit zázračně rostoucí bohatství jinak neprosperujících firem tetičky z druhého kolena, náhodně přidělené milionové dotace kámošovi z hospody či specifické rady ouřadům při obsazování klíčových mocenských postů.  Myslet si však můžeme co chceme, ale žijeme ve světě politické ctihodnosti, kde přeci Íčko, stejně jako Áčko, Béčko a ostatní, “je nevinej”, maximálně oběť tajemného politického spiknutí … Amen!

ZDROJ: securitymagazin.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 39 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 3,33 out of 5)
Loading...