ISLAMMOTLIDBA
23.10.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Vyvozené poučení z útoku v Kongsbergu

Sdílejte článek:

YNGVAR BRENNA

Teror jakožto běžný stav? „Ne, děkuji“ – tak skrze sociální sítě reaguje čím dál více Norů.Norská tajná policie PST přes svého mluvčího Arneho Christiana Haugstøya hodnotí přes masmédia jako nejpravděpodobnější scénář islamistický útok provedený jedním, či dvěma pachateli na náhodné osoby na veřejných, nezabezpečených místech. Což bylo přesně to, co se odehrálo ve čtvrtek.

Z nových informací o kongsberském útočníkovi je podle mnohých diskutujících nejvíce zarážející to, že policejní velitel sdělil, že první hlídka policistů zanechala ochranné pomůcky v policejních vozech a byli schopni lépe získat přehled o situaci až poté, co se na místo dostali další policisté již oblečení do pomůcek. Jenže než do supermarketu vnikli policisté, tak jim vrah unikl, pravděpodobně zadními dveřmi. Leccos to vypovídá o kultuře norské policie: nenaučila se angažovat bezprostředně, i kdyby měly být v sázce vlastní životy. Podle směrnice má policie při probíhající střelbě zasáhnout obratem, aniž musíčekat na něco či na někoho.

Jelikož násilník střílel po více osobách, jež měly strach o život, policie ohlásila rozšíření obvinění o další poškozené. Navíce se policie šířila o bodné zbrani. Ze strachu z ovlivnění svědků blíže neupřesnila, zda se jedná o meč, mačetu, či něco jiného. Kromě supermarketu se útočník dobýval k lidem do domů a bytů, což podle PST zapadá do vzoru provádění klasických islamistických útoků. Ve videu umístěn na YouTube pachatel sebe označuje za posla.

Odborníci na duševní zdraví promluvili o tom, že po naších komunitách chodí spoustu «načasovaných bomb» s vizí zabíjet. Avšak kdo před činem projeví chytrý tah, ten konvertuje k náboženské ideologii, o níž již dávno v slušné společnosti nemůžete hodit řeč.

Pojďme se zastavit u pachatelova světonázoru. Takže to byl konvertita od r. 2017, jenž se stal druhým největším masovým vrahem v novodobých dějinách Norska. Proč je labilní člověk přitahován totalitní ideologií islámu? Prý proto, že Korán zvěštuje poselství spočívající v zabití bezvěrců = dobrodiní v očích Alláha, zkratka na cestě do ráje po smrti.

Na webu www.psykologisk.no rozebírají Šahrám Šajgání, psychiatr, psychoanalytik a badatel Univerzity v Oslu a Farhan Šáh, filozof při Univerzitě v Oslu, jakou roli náboženství, a specificky Islám, může hrát pro násilí: osvojení si náboženství může probíhat v psychologicky nezdravém kontextu a hrůzostrašným způsobem např. tehdy, je-li exponovaná osoba duševně labilní, či v afektu a může u něj posílit psychické nezdraví.

Nicméně z proměny a změny úhlu pohledu, jak norská policie a masmédia t. č. pojednávají o útoku v Kongsbergu, lze vyvodit, že psychický labilní + pravicový extrémista = pouze pravicový extrémista. Zato psychický labilní + islamista = pouze potřebný léčby, pronásledovaný pacient, chudák hodný slitování a jedná-li se o migranta z mimoevropské země, tak naší neutuchající více práce, neboť naše dosavadní péče a úsilí nestačily, symbol toho, že jsme se dost nesnažili, a to i navzdory veškeré té naší dobrotě, toleranci, volání po ještě větší rozmanitosti atd.

Jak Anders Behring Breivik, tak Philip Manshaus byli po silném politickém nátlaku prohlášeni za příčetné. Kdyby bývali byli nepříčetní, tak by nemohli sloužit jako kladiva proti všem, jež nepodporují masovou migraci a multikulturní společnost. Jsou si dnešní politici s islámem zájmově zajedno?

Nyní jde norské byrokracii a většině masmédií převelice o to, aby bylo vytroubeno do celého světa, že Espen Andersen Bråthen, další masový vrah, je chorý, a to i tehdy, kdyby to medicínsky nebylo správně, jen politicky. Breivikem a Manshausem očerňovaly politické a ideologické oponenty, ovšem to bylo možné jen tehdy, dokud byli příčetní. A tak se i on takovým stal. Bråthen nemůže být vládci využíván stejným způsobem. Naopak je jakožto konvertita k islámu pro všechny politicky korektní nanejvýše problematický. Proto má být stůj co stůj klasifikován jako mentálně ne v pořádku a nemotivován islámskou ideologií, ta má být naopak ututlávána.

Jonas Gahr Støre, nastupující premiér, popsal atentát jako nesmyslný. Totéž slovo použila Erna Solbergová, předchůdce Støreho tehdy, když byly Maren Uelandová se svou kamarádkou Louisou Vesteragerovou Jespersenovou v r. 2018 během výletu v Maroku sťaty muslimy. Po dalších útocích na nemuslimy, kostelech atd. ať již v Londýně, Keni či na Srí Lance a jinde přišlo z úst norské premiérky odsouzení bez adresáta. Te dvojí metr je do nebe volající. Aby toho nebylo málo, má Jonas Gahr Støre založit výbor na prozkoumání údajné myšlenkové pochody za útoky v r. 2011. Zjevně se již rozhodl, že atentátu tohoto týdne nepředcházely žádné myšlenkové pochody…

Norsko stále ještě čeká na omluvu islámské komunity. Tehdy, když byl švédský karikaturista Lars Vilks před několika týdny zabit v autonehodě, tak dorazilo ke komentářům na sociálních sítích přes sto tisíc smajlíků a palců nahoru z řad islamistů i řadových muslimů. Nyní se třeba podle www.nettavisen.no ozývá čím dále více islamistů a chválí kongsbergského vraha za jeho čin a doufají v mnohem více ostrých operací.

Nacisté, Goebbels, hnědé košile. Není vůdčí postavy Třetí říše, s níž ještě nebyla porovnáváni ti, jež se staví na odpor. Věcné argumenty scházejí. Veškeré zlo přichází zprava a bránit svou zemi je extrémistické. V očích nemála Norů je extrémnější chtít, aby Norsko zůstalo Norskem, než ho kompletně od zdola nahoru změnit. Při té nesnesitelné lehkosti aktivismu všeho druhu ani nevíte, kdy se dobro přehouplo v totalitu. Globalistická ideologie hlásí xenofilii, tedy extrémní protipól xenofobie. Napínavé cizí myšlenkové pochody, jako např. těch, jež uctívají islám, ale naprosto rozporuje všemu, co skrze dějiny dělalo ze severských zemí některé z nejlepších pro život. Přesto tyto protichůdné hodnoty a pohledy na člověka a společnost tisknou k svým srdcím.

V Norsku i jinde zatím pokračují přírůstky islámu nezmenšenou silou, takže nic nenasvědčuje tomu, že další a větší tragédie nebudou následovat. Nejeden Nor by říkal, že je na vás, jakou si zvolíte budoucnost. Ta patří těm, jež dokážou jasně spatřit to, co se děje dnes. Ať uděláte, co uděláte, nechoďte v našich šlépějích!

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 640 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)