SmartWings,_OK-TSA,_Boeing_737-8S3_(16455541742)_(2)
5.6.2020
Kategorie: Ekonomika

Vyvětraná křídla

Sdílejte článek:

OTO KADĚRKA

kaderkaSmartwings v překladu pak chytrá křídla. Nevím, kde na tom názvu byli, ale asi si lhali do vlastního hnízda tak jak to ostatně ti kluci z podniků zahraničního obchodu mají skoro vždy.

Podnik zahraničního obchodu vulgo „pézetka“ za socialismu snové zaměstnaní nejednoho člověka, který byl ochotný se řádně ohnout. Ohnout v tom smyslu, že tam šli jen prověření a vybraní. Ti co se osvědčili na nižších postech a byli znalí řeči a v mnoha případech své ambice byli ochotni potvrdit spolupráci ze zahraniční rozvědkou Státní bezpečnosti tak byli vyslání na zahraniční mise pro dva zájemce, tedy obchodní firmu a Státní bezpečnost.

Takže, když si dnes člověk čte otázky na serverech jestli starý kamarád Andrej Babiš pomůže svému vrstevníku Jiřímu Šimáněmu, kdy oba byli součástí klientského socialistického systému, tak odpověď je nasnadě – ANO.

Oba nejsou, podle majetku žádná „ořezávátka“ byť ten známější svým přístupem k penězům, kdy dluží kam se podívá, asi způsobuje horší spaní nejednomu bankéři a tedy pomůže tomu chudšímu s vymyšlením způsobu, aby se vlk nažral a kozy zůstaly celý. Přeloženo, pomůže mu tak, aby mu to politicky neuškodilo, ale aby se Jiří Šimáně levně k penězům nás všech dostal. Ostatně Andrej Babiš je v tomto mistrem a již drahnou dobu pomáhá „nesvému“ Agrofertu přežít klinickou smrt, která stejně přijde.Proč ? No protože základní myšlenka kapitalismu není – já vás všechny zničím tím že budu sám (vyrábět rohlíky nebo mačkat olej z řepky), ale vydělej a nech vydělat, což lakomcům není vlastní.

Co je výše popsáno je již takový „evergreen“. Co mne na tom dnešním „českém tržním hospodářství“ (kapitalismus vypadá jinak) zaráží nejvíce je to, že dokud nějaká velká věc „ jede“ tak ti všichni velcí hoši, kteří jsou na předních stránkách prestižních časopisů nám všem sdělují jací jsou vizionáři, jak všechno ví a umí. Snaží se nám radit jak by jsme měli se chovat „tržně“ dokonce premiér nám chce předat um vedení firmy – věřím, že né jeho.Jsou to vlastně takové „vzory“ českého kapitalismu. Bez nějakého chlubeni však mají firmy kde všude, aby nedanili v Česku, tak když přijde nějaký negativní výkyv, tak je jim ten socialismus, dotací, pomoci, zaměstnanosti a dalších jeho vymožeností – blízký. A ten oni umějí z mládí velice dobře. Když má pan Šimáně majetek 11 mld, tak proč se jím nezaručí za úvěr ve výši 2 mld jak chce po České republice ? Nebo snad dluží tak jak premiérův nevlastní Agrofert víc jak celou svou hodnotu ? To je nemoc bohatých, peníze co už mám na svoje rizika nepoužívám. To není chytré, ale vychytralé.

Až mne rozesmálo, když jsem si četl, že by mohlo skončit letecké školství v Česku. Mám za to, že každý kdo se zajímá o letadla a pilotování nesní o tom, jak bude řídit autobus, ale sní o tom jak poletí stíhačkou, prostě mladý člověk chce adrenalin, který jak u armády zažije tak následně u aerolinek zúročí.

Je zajímavé, že Vláda otázku Smartwings vůbec projednává v tom co se kolem nás děje, kdy se dá očekávat pokles až o 20%, kdy s tím poklesem bude jistě spojené propouštění pro nedostatek zakázek. Kdy ne státem vlastněné nebo státem řízení firmy řeší existenční problémy, kdy Vláda se už líbivými kroky vydala z peněz, které měla a zcela nepokrytě to sdělila tím, že odpovědnost svých rozhodnutí chce předat na města a kraje, které pro svou líbivou socialistickou politiku už nemají rezervy, které vydali tu za bezpatný svoz odpadu, tu za levné cestování po městě, tu za participaci na různých festivalech a městských veselicích nebo vánoční výzdobu obce.

Ano je to tak jak to bylo u nás vždy. Pomůže se příbuzným a známým a nebo těm, kteří budou ochotni a vděčni se o budoucí pomoc podělit. A že se jich najde, tak jako se našlo těch, kteří pro vidinu peněz morálně selhali a svému okolí lhali . Ne nadarmo Česká republika vévodí žebříčkům korupce.

Je to o morálce celku a ta jak je vidno je zdevastována těmi nemorálními z minulosti, kteří nám teď dokonce vládnou.

Bylo by potřeba u těch bohatých vyvětrat od těch lakomých. Já se rád zřeknu své pohledávky 15 tis u Smartwings za neuskutečněnou Mallorku, když budu vědět, že se jako země budeme mít líp.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 935 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.