miscellaneous-beer-wide-hd-wallpaper-for-desktop-background-download-free
17.10.2017
Kategorie: Ekonomika

Výtoč piva v hospodách dramaticky klesá

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

J. FRANĚK

V pondělní ekonomické rubrice Lidových novin vyšel článek, z nějž vyplývá, že výtoč piva v hospodách od doby platnosti tzv. protikuřáckého zákona dramaticky klesá. Dosud o 4,2%, což je prý zhruba 51 miliónů (!!!) piv.

Abstinenti a nepřátelé piva radostně vyskakují ze židliček, zahajují oslavné tance…

Jenže, naproti tomu stejně, ne-li větší měrou, vzrostla spotřeba piv, nakoupených v obchodech, zvláště pak plechovkových.

Abstinenti přestávají tančit, zklamaně usedají zpět ke svým přeslazeným, chemikáliemi nadupaným limonádám…

Je však třeba dodat, že jde o údaje ZA LÉTO, tedy za dobu provozu „zahrádek“. Počkejme si na údaje za zimu, ty budou, milí zlatí, o mnoho zajímavější.

Co k tomu dodat? Jdu-li kolem některé z místních hospůdek, je to smutný pohled. Nikde nikdo, jen „zákonem chráněný“ hospodský smutně pokuřuje před vchodem. Zatím propustil personál a přežívá ze zednických obědů, které zvládne sám levou zadní. A čeká co bude dál.

No, co by bylo? Nic světoborného, jak už to tak chodí. Až se hospoda zavře, předjednáno je zřízení obecní klubovny v takto opuštěných prostorách.

Kdo na tom ztratí je rovněž jasné: za prvé náš milý stát. „Lahváče“ do klubovny se nakoupí u spřáteleného obchodníka, bez EET zato s odpovídající slevou. Popravdě, nedovedu si představt to ožralství, přijde-li pivko na 8,-Kč vč. příspěvku na topení, a panák … radši ani nemluvit.

A za druhé samozřejmě turisté, kteří si zde už své pivko nedají.

No a? Stát si za to může sám. Co si asi soudruzi z ČSSD mysleli že dokážou svými náckovskými buzeracemi? Bylo skutečně tak těžké prostě rozdělit hospody (byť třeba jen ony lidové, dříve tzv. „IV kategorie“), na kuřácké a nekuřácké, třeba dle toho zda majitel-výčepní sám kouří a tudíž není koho ochraňovat? A měl-li soudruh Ludvík XIV. skutečně natolik na srdci blaho přátel nekuřáků a nikoli jen své vlastní zviditelnění, mohlo jeho ministerstvo z dotací EU v každé obci zřídit státní nekuřáckou nálevnu, kde by za pultem mohli obsluhovat například neúspěšní političí kolegové, nezaměstnaní cikáni a podobně. Stačila by laciná buňka pro tři hosty, víc se jich nesejde. Utrácí se přece za větší nesmysly, nebo ne?

A nešťastní turisté? Inu, koho´s volil, moudrý Pražáku..?

Ale jak už říkal, o nic moc nejde. Pokud si snad kdo myslí, že Čechy skutečně nejsou USA s jejich hamburgrovou „kulturou“, a že jde o cílenou likvidaci staleté národní hospodské shromažďovací tradice, může to dotyčným soudruhům z ČSSD u voleb řádně osladit.

Nechce-li, pak stačí nakoupit plechovky, a pozvat kamarády domů. Místo se najde, například zcela dostačující obouchaný, již nepojízdný větší přívěs přijde na pár tisíc. Pár stolků, židlí… A „lahvoně“ vyjdou o mnoho levněji než bývalé pivko v knajpě.

franek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Šárka Vinklerová 500,- Kč, Oldřich Silný 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Pavel Kassl 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Pistorius AG 2207,43 Kč

Celkem za měsíc: 10 207,43 Kč
Vybráno 29.16%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
54 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.