manipulatori
27.2.2020
Kategorie: Společnost

Výstraha ohledně serveru manipulatori.cz

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK KUBÁSEK

Dobrý den, pane ministře,

dnes jsem četl na serveru iDNES.cz informaci, že jisté organizace Vám zaslaly výzvu, aby ministerstvo začalo více řešit mediální výchovu dětí na školách. Pod výzvu se podepsal i server Manipulatori.cz (zdroj 1).
 .
Rád bych Vás tímto jako občan varoval před tímto serverem. Nezáleží mi nyní na pohledu zaměstnanců organizace Člověk v tísni, ale na celkové objektivitě tvorby tohoto serveru. Dám Vám několik příkladů, které dokazují, že server je založen na dezinformacích, volání po senzaci a nálepkování.
 .

V článku (zdroj 2) například server manipuluje s fakty, když se zastává odebrání titulu jedné místní organizace MISS v USA. Ve čtenáři vyvolává pocit, že americká policie bezdůvodně střílí do lidí na základě barvy jejich pleti.
 .
V dalším článku (zdroj 3) zvolil autor nadpis, který vyvolává přesvědčení, že jméno zmíněné v nadpisu, nosí člověk, který popírá holokaust. Že to tak není, se dozvíte až na konci článku. Takových článků jsou na serveru skutečně desítky. S tímto odhadem nepřeháním.
 .
Ve velkém rozboru (zdroj 4) totiž autorka zjistila, že server Manipulatori.cz velmi často používá jednostranné články, kdy není vyslechnuta druhá strana, nálepkování, anonymitu autora a některé nálepky, které ve čtenáři vzbuzují pocit, že ten, o kterém se píše, představuje čisté zlo, server používá již v nadpise. Také ve čtenáři často vyvolává pocit strachu, například nálepkami jako “poloviční fašista” tak čtenáři velmi často zprostředkuje emoce místo jasných faktů.
 .
Tímto splňuje 4 ze 6 předpokladů, o kterých sám server píše jako o znacích, jak rozpoznat dezinformační web (zdroj 5).
 .
Server navíc sleduje pouze “jednu stranu” názorového spektra. Neboli. Pokud kritizujete fungování Evropské unie, migrační politiku, či například islám, na což máte v mezích slušného chování právo, jste v hledáčku autorů serveru. Pokud máte na taková témata názory opačné, server Manipulátoři.cz si ničeho nevšimne. Zde je tedy jasný důkaz (ne)objektivity serveru.
 .
Dalším nebezpečným aspektem je také práce stránky tohoto serveru na sociálních sítích. Správci okamžitě blokují každý nesouhlasný názor. Návštěvník facebookových stránek má tedy pocit, že tvorba Manipulatori.cz je naprosto bezchybná. Kdyby byla, tak by přeci někdo v diskusi vznesl pochybnosti.
 .
A poslední, co ohledně tohoto serveru zmíním, je fakt, že některé články serveru musel autor několikrát upravit, a to dokonce po upozornění od jeho odpůrců. Například o některých lidech, které autor Jan Cemper sleduje, mylně psal, že jsou členové určitého politického hnutí a tím jim mohla zadělat na problémy v jejich vlastní práci. Problémy mohli mít především ti, kteří v té době ve skutečnosti byli členové jiné politické organizace.
 .
Dále pak zmíním jediný důležitý fakt ohledně osoby Jana Cempera. Ten totiž figuruje ve Zprávě o extremismus z roku 2012 (2 čtvrtletí, vydalo ministerstvo vnitra) jako člen hnutí proti americkým radarům. Dále se však pohybuje mezi levicovými extremisty. Například v roce 2017 uspořádal uličku hanby pro příznivce a členy politického hnutí SPD. Jakkoliv nesouhlasím s politikou tohoto hnutí, podobné praktiky mi připomínají šikanu za projev voličské příslušnosti a za společensky naprosto nepřijatelný akt neúcty k opačným názorům.
 .
Jsem přesvědčen, že tento server, se stylem, který nyní aplikuje, s kvalitou tvorby a s tristní úrovní objektivity by neměl působit jako výchovná pomůcka pro mládež. Tak totiž postavíme školáky, místo různých Sputniků, před nový dezinformační server, který ale podporuje určité názory levice i drtivé většiny zaměstnanců organizace Člověk v tísni (proto ta podpora).
 .
Tímto Vás jako občan důrazně varuji před serverem Manipulatori.cz i před osobou Jana Cempera.
 .
S pozdravem František Kubásek
 .
Zdroje:

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Anonym 400,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Anonym 100,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 571,54 Kč
Vybráno 50.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 499 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
politicon.cz
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.