aktivisti
15.11.2018
Kategorie: Společnost

Vyšší stupeň drzosti neziskovek?

Loading...
Sdílejte článek:

IN

Již několik let jsme přesvědčováni politiky o tom, že na našem území prozatím nedochází k přijímání migrantů. Pár jich bylo zachyceno a umístěno do zařízení k tomu zřízených, ale zatím se nějakým zázrakem podařilo udržet jejich jinde tak rozsáhlou kriminalitu a agresivitu v mezích odpovídající jejich nižšímu počtu a neschopnosti se srocovat. Nicméně zahalených žen a mužů tmavé pleti a jižního vzhledu se u nás pohybuje daleko více. Není tím myšlena pouze spodní část pražského Václavského náměstí, proslulé místo, kde kvete prodej drog, prostituce a další nekalé činnosti. Problém je rozlišit běžné turisty od těch, kteří u nás utrácí peníze pocházející ze sociálních dávek poskytovaných například německým státem. Třetí skupinou jsou poté ti, kteří se u nás už nějak usadili a o kterých se tvrdí, že tu nejsou.

O existenci u nás žijících migrantů existují jisté indicie. Například po Praze se pohybuje daleko více původem Afričanů. Ti musí někde bydlet, být zaevidováni, musí někde získávat peníze na svou obživu.  Asiaté, kteří mají sice částečné problémy s pochopením jistých hygienických standardů v oblasti stravování a obchodu s potravinami, také s respektováním ochranných známek a smyslem daňových zákonů, jsou po ostatních stránkách součástí naší společnosti bez větších problémů. Asijské děti chodí s našimi do škol, sportují s nimi a ani náboženské rozdíly nejsou nijak vnímatelné. Proslulá je i pracovitost vietnamské a čínské komunity, jistá skromnost a schopnost učit se a respektovat místní zvyky. Dá se tedy říct, že z této strany zásadní nebezpečí naší společnosti nehrozí a děti pocházející z této části imigrantů nepotřebují žádnou výjimečnou péči a pozornost.   Další větší skupinou žijící u nás jsou Ukrajinci a Rusové. Byť jde momentálně o znesvářené národy, jejich historická příbuznost je zřejmá. Nicméně i jejich integrace, tedy pokud u nás zůstávají, je relativně schůdná a vzhledem ke kulturní vyspělosti a jazykové příbuznosti také nijak složitá. U přechodně zde přebývajících jsou jisté problémy s kriminalitou v podobě násilných činů, alkoholismu a krádeží, nicméně celkový přínos zahraničních pracovníků je pro naši ekonomiku pozitivní. Ani děti těchto lidí nejsou zásadním problémem pro náš stát.

Jistě přemýšlíte o tom, kam směřujeme. Tedy se ptáme, jak je možné při všech výše uvedených skutečnostech, že na základní škole na 1.stupni v Seifertově ulici na Praze 3 existuje spolupráce mezi tímto zařízením a neziskovou organizací nazvanou InBaze.cz, jejímž výsledkem je spuštění Interkulturního kroužku a dalšího nazvaného Ateliér, které jsou určeny dětem migrantů a jejich českým kamarádům, o čemž příchozí informuje plakát visící na dveřích uvnitř školy? Kde se tu vzaly děti migrantů, když tu oficiálně žádné nemáme a rozhodně nebudou myšleni malí Ukrajinci a Vietnamci ? Proč právě na této škole dochází k prezentaci podobných aktivit a kdo to povolil? Jde jen o další potvrzení toho, že nám odpovědní politici a média lžou o přítomnosti imigrantů? Jde o důkaz o tom, že neziskový sektor pronikl do všech sfér českého školství a stal se jeho součástí podobně, jako jí bývali političtí pracovníci a na vojně politruci? Přitom je všeobecně známé, jak úspěšnými příjemci státních dotací neziskovky podporující migraci jsou, jak snadno a s jakým záměrem s nabytými penězi hospodaří, k čemu je používají. Ví vůbec rodiče žáků školy v Seifertově ulici o podobných aktivitách? A souhlasí s tím, či mají li možnost vzepřít se chování neziskovky a vedení školy s ní spolupracujícímu?

Tolerance Čechů k cizím národům je proslulá. Vzhledem k poloze naší země se u nás od nepaměti křižovaly obchodní stezky, s výjimkou přemyslovských králů a husitů jsme nikdy nijak rázně nebojovali proti těm, kteří se u nás chtěli usadit. Prožili jsme dlouholetý útlak od německy hovořících národů, nějakou dobu jsme tu měli Sověty, drancovali nás Švédi. S výjimkou 2.světové války a nacistických vojsk jsme nikdy nebyli tak ohrožováni, jako nyní. Historické zkušenosti s islámem jsou celosvětově velmi podobné. Kde přesáhla populace muslimů 10%, tam islám vytlačil původní náboženství a podrobil si původní obyvatele. Nynější invaze do Evropy, kdy se Velká Británie, Švédsko, Francie a Belgie stávají odstrašujícím příkladem toho, jak se kdysi křesťanské země islamizují, se nám dosud většinou vyhýbala. Za přispění neziskového sektoru a politiků podporujících přijímání muslimů v naší zemi nám hrozí podobný scénář. Pokud někdo tvrdí, že jeden kroužek nic neznamená, mýlí se. Rozhodně totiž není jediný. Neziskovky si připravují půdu pro převzetí veškerých aktivit směřujících k převýchově našich dětí. Kdo to ještě nepochopil a není ochoten se tomu postavit, stává se de facto pouze dalším spolupodílníkem na nedobré budoucnosti Čechů, včetně svých dětí. Není to strašidelné? Na závěr ještě malá vsuvka. Všude tam, kde budou v nových koalicích zástupci Pirátů, STAN a Top 09 lze očekávat, že podpora podobných aktivit ve školách rapidně vzroste. Ale za to už mohou jen a pouze jejich voliči.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 7 511,11 Kč
Vybráno 21.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 104 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (42 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.