T4A9465_6_7-e1494326705230
18.3.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Vysokoškolský titul jako předpoklad k úspěchu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Není žádným tajemstvím, že na dosaženou úroveň vzdělání se v současné době klade stále více důrazu. A nejen při přijímacích pohovorech, jak by se mohlo na první pohled zdát. Vzdělání jako takové totiž obecně zvyšuje sociální status jedince.

Kvalitní vysoká škola je odrazovým můstkem k úspěchu

Výběr vysoké školy je skutečně důležitý. I když je české školství na vysoké úrovni, rozdíly mezi jednotlivými vzdělávacími ústavy existují. Zajímejte se proto například o prostředí výuky, o technické zázemí. Informujte se o uplatnění absolventů na trhu práce. Vyhledejte si, zda škola spolupracuje s jinými ústavy. I to je určitou zárukou kvality. Vysoká škola Praha se může pyšnit mimo jiné členstvím v Akademickém holdingu. Zjistěte si údaje o školném, o stipendiích.

Vyberte si vám blízký obor

Byla vaší oblíbenou zábavou už od malička hra na doktorku a pomáhat ostatním vás přivádí do euforie? Výborně, zkuste přijímací zkoušky na vámi vybranou fakultu medicíny. Nebo vás vždy nadzvedne ze židle nějaká nespravedlnost? Studium práva by mohlo být to pravé. Svět čísel a grafů je vám blízký? Zabředněte do tajů podnikání. Vysoká škola podnikání a práva vám umožní získat kvalitní základy pro vybudování úspěšné kariéry.

Studujte i pro zábavu

Třeba budete brzy finišovat na střední škole a rozhodujete se, co dál. Nebo jste už pěkných pár let do školy jako studenti nezavítali, ale zaměstnavatel vám dost jasně naznačil, že bez doplňujícího vzdělání se povýšení nedočkáte. Zkrátka, ať už máte důvody jakékoliv, všechny jsou výzvou. Postavte se své budoucnosti čelem a připravte si ji co nejúspěšnější. Vyberte si takovou vysokou školu, která je vám blízká svými nabízenými obory. Nestudujte jen proto, abyste měli před jménem titul. Věnujte se naplno tomu, co vás baví a naplňuje. Prohlubte své znalosti v oblastech, o které se skutečně zajímáte. Jen tak se totiž můžete stát opravdovými odborníky a vyhledávanými profesionály.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.