zemanrouska2
15.5.2020
Kategorie: Politika

Výsměch plebsu v podhradí

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

FLASKAPapalášství zase kvete. Ekonomika se zadrhává, informace jsou nám zamlžovány, nákupy jsou předražené, ale u toho všeho ještě mlaskat, tak to už je opravdu pro silné žaludky.

Celý ten soukromý podnikatelský sektor, který živí státní rozpočet a přes něj i státní zaměstnance, byl hodně zadušen. Dostává takové ty rady od stolu – nepropouštějte, vydržte, pomůžeme Vám (možná), dáme Vám půjčky (až naprší a uschne), podržíme Vás – tak leda kecama. A teď dotaz do pléna – slyšel někdo o nějakém státním zaměstnanci, kterému byl v době koronakrize zkrácen plat? Co třeba pošta? Zrušila soboty a všední dny omezila na 9-16 hodin. Zaměstnaný člověk si pro to doporučené psaní tedy určitě dojít nemůže. Propouštěla pošta? Krátila platy když už je kratší pracovní doba (že by poštovní úřednice měly homeoffice jsem opravdu nezaslechl)?

Ale to je vedlejší. Pojďme k těm nahoře. Ministryně spravedlnosti Benešová vzkázala soukromému sektoru, že nemá brečet, že si měl udělat rezervy. To je dokonalé. Podle slov našeho upřímného a poctivého pana premiéra je stát již několik let řízen jako firma. A kde má tedy ten stát ty rezervy? Jak je vytvořil? Jak šetří teď v době krize na svém aparátu. Redukuje? Snižuje mzdy? To vyjádření paní ministryně je šílený políček všem, kteří se mimo jiné skládají i na její plat.

Náš moudrý pan prezident na to jde ještě tvrději. Zalezl do své nory v Lánech a dobře udělal. Nikdo ho nepostrádá. A když ho na chvíli vynesou, tak prohodí svých pár jedovatých slin a zase ho odvezou a je chvíli klid. V jednom takovém projevu pronesl tu větu – uskrovnit se musí všichni! Tak to je v případě státu opravdu dokonalé.

Ale co on sám? Rozpočet kanceláře prezidenta republiky byl proti původním předpokladům na příští rok zvýšen o 20 milionů korun. K tomu předsedkyně sněmovního rozpočtového výboru Miloslava Vostrá (KSČM): „Do návrhu byl zapracován nárůst prostředků na platy zaměstnanců, …“

Není tohle už veřejný, hlasitý a přezíravý výsměch všem těm dole?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 828,00 Kč
Vybráno 28.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 232 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,35 out of 5)
Loading...
politicon.cz
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.