Beze jména
19.6.2016
Kategorie: Ekonomika

Výsledky zavedení EET v Rakousku: Některé horské hostince v létě už neotevřou

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

COM 19|06|2016

Nová povinnost registračních pokladen ohrožuje cestovní ruch v Rakousku. A to natolik, že na začátku letní turistické sezóny, mnoho firem nechce již otevřít své provozovny. Jen v regionu Hochkönig neotevře pět horských chat, oznámily ve středu noviny Salzburger Nachrichten.

Podnikatelé protestují v petici proti pokladnám ve svých provozovnách na pastvinách: “Jsou-li registrační pokladny povinné pro všechny z horských chat, bude to mít fatální následky pro odvětví pohostinství i pro celou letní turistiku a místní obyvatelstvo, neboť nejsme schopni splnit všechny podmínky a nemáme ani pro to potřebné technické možnosti.” Z technických důvodů jsou totiž pokladny na mnoha pastvinách nemožné. Chybí prý potřebné zdroje připojení na síť a kromě toho nejsou schopni zvládnout vysoce zvýšenou administrativní zátěž.
.
Alpští zemědělci tedy požadovali ve svém dopise zvýšení celkového limitu obratu od 15.000 do 30.000 eur. Předseda Salzburger Almwirtschaftsvereins, Silvester Gfrerer sdělil médiím: “Chceme pevné schéma. Současné limity nejsou aktuální. Náklady a byrokracie jsou příliš velké.” 
.
Všichni se tak mohou obávat velké ekonomické ztráty, protože pastviny jsou již kultivované a těží hlavně z turistického ruchu. Vláda totiž dříve zemědělcům tvrdila, že je potřeba, aby si vytvořili i tento druhý pilíř svého podnikání. Oni tedy poslechli, učinili tak, investovali do činností kolem cestovního ruchu a nyní za to dostali od vlády byrokratické klacky pod nohy.
.
V kontextu se situací v ČR snad jeden komentář k výše uvedenému ze sociální sítě: Tak v Rakousku má zavedení registračních pokladen první pozitivní výsledky. Někteří majitelé horských hostinců (většinou na statcích) se rozhodli, že letos neotevřou, protože “náklady a byrokracie jsou příliš vysoké. Nějak jim spadl hřebínek, keťasům. Ideální čas jim to zkonfiskovat, ať neohrožují příjmy země z turistického ruchu, a poslat jim tam Jirku Paroubka, ať opět zprovozní socialistický RaJ (Restaurace a jídelny). Co ty na to, Bureši? 
.
.
ZDROJ: kurier.at
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
38 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.