babisjermanova2
27.5.2020
Kategorie: Politika

Vyšetřována by měla být spíše paní hejtmanová …

Sdílejte článek:

LADISLAV NÁDVORNÍK

nadvornikZa posledních pár dnů mne zaujaly dva, svým konečným dopadem asi nepříliš významné, ale celkově zajímavé momenty v naší politické ohrádce.

První je z parlamentu, kde proběhla lítá bitva vlastně o nic. Vlastně jen o deklaraci nějakého záměru, a je smutné, že vláda nechce dát ani tu.

Paní ministrová přes finance naslibovala hory doly pro podporu malých podnikatelů, i když musela vědět, že na to ty prachy nemá. Ale slib byl vysloven a, kupodivu, podnikatelé by ty penízky rádi viděli. Kde je vzít?

No přece je tu další kupa zlatých, do které se dá sáhnout – podnikatelé působí v obcích, tak ať jim zaplatí obce ze svých rozpočtů. Problém je v tom že ty sumy nejsou nijak malé, rozpočty obcí už tak napjaté to asi nedají. Starostové, opozice a také senát proto chtěli nějaké záruky, že alespoň v budoucnu se jim to také nějak vrátí. To byla podstata návrhu poslance z řad ČSSD – chtěl jen, aby vláda byl povinna do pololetí položit na stůl plán, jak to obcím vynahradí. Nic víc nic méně.

Světe div se, v prvním hlasování to prošlo. V současném souspřeží anonistů a komunistů něco zaskřípalo a prošlo to. Nastala klasika, někdo ze sebe udělal vola, prohlásil, že neumí hlasovat, a že by se mělo hlasovat znova. Došlo dokonce na kontrolu kamerových záznamů, aby se zjistilo, jestli ten vůl není volem korunovaným, protože tím by se stal, kdyby se prokázalo, že v době hlasování nebyl v sále. Byl – a nové hlasování už se dělo, tak jak bylo původně nalajnované.

Co nebo kolik to koalici stálo, snad ani nechci vědět, jedno zjištění z toho je, že Babiš už má podporu jistou pouze a jedině od komunistů, druhé pak je posílení mého dávného dojmu, že mechanismus hlasování je (asi vědomě a cíleně) tak složitý, že se dá do nekonečna zpochybňovat, až se mezitím v zákulisí upeče nějaká špinavost, která umožní odhlasovat to co je třeba. Že na to nakonec mohou dojet jak obce, tak postižení podnikatelé, je ovšem politikům u vesla tak nějak šumák.

Druhá příhoda je drsnější. V začátku koronakrize byly problémy – s rouškami, respirátory – se vším. I ozvala se pracovnice záchranářka, že roušky a respirátory pro zdravotníky nejsou, přestože politici tvrdí opak. A výsledek se záhy dostavil – drzé zdravotnici byl šéfem vytknuto, že porušila pracovní kázeň a že (asi) dostane flastr. Leč není to konec, fraška pokračuje.

Prohlášením zdravotnice se cítila natolik dotčená paní hejtmanová kraje bez krajského města, že úřad (tedy instituce státní moci) podala trestní oznámení, a případu se ujala policie. A vyšetřuje – nejen drzou zdravotnici, ale také sever, který si ono drzé prohlášení dovolil zveřejnit.

Co je tom překvapivé, že se nevyšetřuje třeba jako „pomluva“, která by dle mne byla asi nejblíž pravdě (ale jen v případě že skutečně zdravotnická zařízení měla v té době celá vědra roušek na svých pracovištích), ale možnost šíření poplašné zprávy. A protože se inkriminovaná půtka odehrál již v době nouzového stavu tak to jako odpovědný orgán dostal na stůl odbor odboru extrémismu a terorismu. A to už zavání buď Kocourkovem, nebo Kim Ir Senem.

Můj názor je takový, že vyšetřována by měla být spíše paní hejtmanová, protože odmítá přiznat naprosto jasnou skutečnost, že stát ani kraje prostě na krizi připraveny nebyly (přičemž uznávám, že asi ani být nemohly), a vyšetření by mělo být zaměřené na zjištění, zda dotyčná netrpí chorobnou politickou arogancí, a mělo by proběhnout v zařízení vedené některým z následníků doktora Chocholouška.

Hezký den všem.

P.S. V době, kdy jsem to psal, jsem nevěděl, že paní záchranářka ze služeb kraje odchází. Politici asi mají v záloze dost dalších kandidátů.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 421 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...
politicon.cz
43 komentářů
    • Redakce

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.