babisjermanova2
27.5.2020
Kategorie: Politika

Vyšetřována by měla být spíše paní hejtmanová …

Sdílejte článek:

LADISLAV NÁDVORNÍK

nadvornikZa posledních pár dnů mne zaujaly dva, svým konečným dopadem asi nepříliš významné, ale celkově zajímavé momenty v naší politické ohrádce.

První je z parlamentu, kde proběhla lítá bitva vlastně o nic. Vlastně jen o deklaraci nějakého záměru, a je smutné, že vláda nechce dát ani tu.

Paní ministrová přes finance naslibovala hory doly pro podporu malých podnikatelů, i když musela vědět, že na to ty prachy nemá. Ale slib byl vysloven a, kupodivu, podnikatelé by ty penízky rádi viděli. Kde je vzít?

No přece je tu další kupa zlatých, do které se dá sáhnout – podnikatelé působí v obcích, tak ať jim zaplatí obce ze svých rozpočtů. Problém je v tom že ty sumy nejsou nijak malé, rozpočty obcí už tak napjaté to asi nedají. Starostové, opozice a také senát proto chtěli nějaké záruky, že alespoň v budoucnu se jim to také nějak vrátí. To byla podstata návrhu poslance z řad ČSSD – chtěl jen, aby vláda byl povinna do pololetí položit na stůl plán, jak to obcím vynahradí. Nic víc nic méně.

Světe div se, v prvním hlasování to prošlo. V současném souspřeží anonistů a komunistů něco zaskřípalo a prošlo to. Nastala klasika, někdo ze sebe udělal vola, prohlásil, že neumí hlasovat, a že by se mělo hlasovat znova. Došlo dokonce na kontrolu kamerových záznamů, aby se zjistilo, jestli ten vůl není volem korunovaným, protože tím by se stal, kdyby se prokázalo, že v době hlasování nebyl v sále. Byl – a nové hlasování už se dělo, tak jak bylo původně nalajnované.

Co nebo kolik to koalici stálo, snad ani nechci vědět, jedno zjištění z toho je, že Babiš už má podporu jistou pouze a jedině od komunistů, druhé pak je posílení mého dávného dojmu, že mechanismus hlasování je (asi vědomě a cíleně) tak složitý, že se dá do nekonečna zpochybňovat, až se mezitím v zákulisí upeče nějaká špinavost, která umožní odhlasovat to co je třeba. Že na to nakonec mohou dojet jak obce, tak postižení podnikatelé, je ovšem politikům u vesla tak nějak šumák.

Druhá příhoda je drsnější. V začátku koronakrize byly problémy – s rouškami, respirátory – se vším. I ozvala se pracovnice záchranářka, že roušky a respirátory pro zdravotníky nejsou, přestože politici tvrdí opak. A výsledek se záhy dostavil – drzé zdravotnici byl šéfem vytknuto, že porušila pracovní kázeň a že (asi) dostane flastr. Leč není to konec, fraška pokračuje.

Prohlášením zdravotnice se cítila natolik dotčená paní hejtmanová kraje bez krajského města, že úřad (tedy instituce státní moci) podala trestní oznámení, a případu se ujala policie. A vyšetřuje – nejen drzou zdravotnici, ale také sever, který si ono drzé prohlášení dovolil zveřejnit.

Co je tom překvapivé, že se nevyšetřuje třeba jako „pomluva“, která by dle mne byla asi nejblíž pravdě (ale jen v případě že skutečně zdravotnická zařízení měla v té době celá vědra roušek na svých pracovištích), ale možnost šíření poplašné zprávy. A protože se inkriminovaná půtka odehrál již v době nouzového stavu tak to jako odpovědný orgán dostal na stůl odbor odboru extrémismu a terorismu. A to už zavání buď Kocourkovem, nebo Kim Ir Senem.

Můj názor je takový, že vyšetřována by měla být spíše paní hejtmanová, protože odmítá přiznat naprosto jasnou skutečnost, že stát ani kraje prostě na krizi připraveny nebyly (přičemž uznávám, že asi ani být nemohly), a vyšetření by mělo být zaměřené na zjištění, zda dotyčná netrpí chorobnou politickou arogancí, a mělo by proběhnout v zařízení vedené některým z následníků doktora Chocholouška.

Hezký den všem.

P.S. V době, kdy jsem to psal, jsem nevěděl, že paní záchranářka ze služeb kraje odchází. Politici asi mají v záloze dost dalších kandidátů.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč

Celkem za měsíc: 5 550,00 Kč
Vybráno 15.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 388 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
43 komentářů
    • Redakce

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.