babis-orban
26.9.2021
Kategorie: Politika

Vysáté programy fakt všech

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Včera jsem sliboval, že si prokydáme Babišův projev z Budapešti. Protože takové výrazivo, jaké si náš premiér dovolil tam, to tady posledních třicet let nezaznělo. K tomu došlo na objímačky s Orbánem, hodně si toho pardi mezi sebou řekli, načasováno to bylo dokonale a ještě výmluvnější je to ticho všech pravdomluvných médií. Ovšem alternativní kanály už mají dostatečnou sílu, aby něco takového dokázaly dostat do veřejného prostoru i bez pomoci České televize.

Přečtěte si to, pak budeme pokračovat.  Zde odkaz:

Když jsem si premiérův projev přečetl, řekl jsem si že z toho plynou tři věci:

1. Česká média budou mlčet. Prostě musejí. Kdyby nemlčeli, začali to rozebírat, začali to dehonestovat a podobně, tak prostě mezi lidi vypustí mnohem větší bombu než celá Babišova onkologie. Český premiér jel do Maďarska, tam se přiznal k Orbánovskému stylu a celkem zřetelně řekl, že to samé bude prosazovat i u nás. Tohle nemůžete pustit, s tímhle se těsně před volbami nemůžete prát, protože by taky Andrejko mohl mít 40% hlasů.

2. I když bude snaha, aby se o tomto projevu česká veřejnost nedozvěděla, rozhodně se o ní dozví papaláši v EU.  Vzhledem k tomu, jak s Babiše zacházejí ohledně jedné malé marginální patálie Čapího hnízda a pobírání dotací, což v EU dělá každý a každý je někomu lobbystou a každý je někde zaangažován na dojení rozpočtů, jen Babišovi to otloukají o hlavu, myslíte, že je to jen hra? Že Babiš to má ve skutečnosti v EU dobrý, že tam mám mocné ochránce a všechny ty dopisy komise a soudního dvora jsou jen kamufláž? Já si to nemyslím. Já si myslím, že po Babišovi v EU doopravdy jdou. Babiš se sice svého času snažil naleštit pár klik a vlézt do správných zadnic, ale oni ho prostě nevzali. Miliardářský parvenu mezi ně nepatří.

Tímhle projevem Babiš EU v podstatě vyhlásil podobnou válku jako Orbán. S podobnými prostředky a podobnou taktikou. A Unie na to bude reagovat podobným způsobem. Po takovém projevu Babiš nemůže čekat, že by mu bylo v EU odpuštěno, že by se veškerá vyšetřování shodila pod stůl a on byl přijat mezi své.

3.  I česká veřejnost si na tuto situaci bude muset zvyknout. Především Babišovi odpůrci z řad alternativy. Ti, kteří mu vyčítají EET ba i ti, kteří mu vyčítají boj proti kovidu. Prostě český Orbán nevypadá tak, jak si ho vysnili. Českým Orbánem zřejmě nebude polojaponec, ale slovenský oligarcha. Prostě se nám to posouvá. Babiš říká věci, na které by si před třemi roky netroufl ani Tomio a nic… nikdo nekřičí, nikdo se s tím nesnaží bojovat. Protimigrační, protiunijní a protiLGBT rétorika se stala majnstrýmem. Už to není  “šokující xenofobie pošahaných jednotlivců”, ale normální běžná politika.

Ne vážně… je nejvyšší čas se vyrovnat s tou dialektikou, co často slýchám i v naší diskusi. Na  jedné straně Babiš přece podlejzá EU, něco jiného říká nám, něco jiného tam podepisuje… Ale na druhé straně po něm EU jde a za takový projev po něm půjdou ještě víc. A Babiš to samozřejmě ví. Měli bychom se také pomalu rozhodnout… Je to všechno jen důmyslná kamufláž a někde ve skrytu panuje mezi Babišem a EU dokonalá shoda? Nebo prostě připustíme, že Babiš měl svoje ojrohujerské období, ale postupně zjistil, že tam nemá šanci, zároveň jede na tygrovi a nezbývá mu nic jiného než zvítězit, k vítězství mu EU nepomůže, ba naopak, a tak musí zvítězit nikoliv s prounijním, ale protiunijním programem. Musí se postavit vedle Orbána, protože i když to tak neplánoval a nechtěl, byl tam zatlačen.

Mimochodem… možná byl Babiš do tohoto postoje zatlačen i z ekonomického hlediska  – on totiž Agrofert vyrábí hnojiva. To znamená potřebu metanu a oxidu uhličitého. Toho, co teď EU zcela fanaticky ničí. Leckde už hnoojivářské továrny zastavují výrobu, protože plyn i elektrika jsou tak drahé, že výsledné hnojivo se vyplatí přivézt přes půl planety odjinud, než ho vyrábět tady.  Z toho plyne, že je nedostatek CO2 třeba po porážky na jatkách. Jestli to takhle půjde dál, tak všechny ty Kostelecké uzeniny mohou poslat Mongoly domů, protože na jiný způsob zabíjení už nejsou zařízení a předělat linku porážející stovky prasat hodinově, to není žádná sranda. Tohle všechno jsem se nedozvěděl z oficiálních projevů, ale drbárna u oběda a kafe s kolegy z jiných provozů byla fakt výživná.

Moji výše postavení kolegové o Babišově protiunijní rétorice opravdu nepochybují, protože Ó Velký už před nějakou dobou zjistil, že ekonomické aktivity Agrofertu v Německu jsou sice ohrožené, ale pokud se dál bude k EU lísat, tak možná zachrání německou divizi, ale díky zelené dikatuře přijde o všechno… nejen o divizi v Dojčlandu. To je pak o dost jednodušší rozhodování. Možná se dočkáme i českého oficiálního vládního odporu z hlediska emisních povolenek, protože za současné situace je v podstatě všechen průmysl odsouzen ke krachu.  A ten  Babišův krachne jako jeden z prvních. Je tohle motivace? Podle mě docela slušná.  Kolegové z koncernu o tom nepochybují a vyhlížejí nové časy.

Pokud to tak je, tak bychom se brzy měli dočkat potvrzení – Babiš hladce urovná problémy s Polskem ohledně dolu Turow. Hned po volbách…  Domluví se na nějaké větší kompenzaci pro obce v regionu a naopak Poláci budou vesele těžit dál.  Protože Babiš bude potřebovat Polsko i Maďarsko proti EU. Nemůže si dovolit nějakou speciální českou kverulantskou pozici. A stejně tak i obráceně – pokud se Babiš v případě dolu Turow spíše schová za unijní legislativu a bude trvat na ukončení těžby, pak bych se spíš přikláněl k tomu, že celý ten projev v Maďarsku a vůbec všechno co Babiš dělá, je jen divadýlko pro lidi. Já osobně bych si ale myslel, že Babiš se rozhodl a v zájmu svého byznysu  chce z Unie co nejdál. I za cenu ztrát. Protože zůstat, to vypadá nejen na ztráty, ale rovnou na katastrofu.

A tak bych si Vidlácky myslel, že Babiš po ODS a ČSSD začal luxovat i program SPD. A budí při tom stejný dojem, jako předtím. Prostě ukazuje, že on Ó Velký Babiš prosadí Okamurův program mnohem lépe a efektivněji než celý Okamura. Tak jako snížil daně mnohem lépe a více než chtěla ODS a tak jako zvýšil důchody a přídavky na děti mnohem lépe a více než chtěla ČSSD.  Teď bude bojovat proti migraci a proti EU mnohem lépe, než by to kdy zvládnul Okamura. Ne proto, že by to bylo jeho přesvědčení. Ale prostě proto, že tam byl zatlačen, že zůstat v Unii ohrožuje i Agrofert…  a když už Babiš něco dělá, tak vstává brzo ráno a maká dlouho do večera.

Už vlastně chybí vysát jen jednu poslední agendu – program Volného bloku. A fakt se hrozně nasměju, pokud příští týden Babiš vyhlásí zrušení některých protiepidemických opatření. Koroňáček už nám přestal stoupat, naopak to vypadá, že to Andymu zase vyjde a do voleb ještě kovídek dokonce o něco  poklesne. Úplně se to nabízí…

A vlastně nakonec řeknu, že Babiš vlastně vysál i program Václav Havla. Když se podíváte na hnutí ANO, naplnil vlastně i Havlovu vizi o Občanském fóru. Začíná to tu vypadat jako jedna velká partaj, která dá voliči všechno zaráz. Nízké daně i sociální dávky. Práci i přídavky na děti. Boj proti EU, ale i volný pohyb v Schengenu. Odpor proti migraci, ale zároveň i vojenské intervence na rozbíjení států, odkud se pak utíká. K tomu ještě kus protiruské hysterie, nekritický obdiv k USA…, ale zároveň tak nějak ojebávačsky počesku.  Vždyť je to dokonalé OF. Se vším co k tomu patří. Nejdivočejší Havlovy sny jsou téměř dokonale splněné.     Andrej jede!

PS. Všimli jste si, jak v covidové době proti Andrejovi jely soudy. Jak obtížné bylo manévrovat mezi bandou vlastizrádců a naopak národoveckých “bojůvek”. Tohle všechno platí i o vystupování z Unie. U nás nemá premiér absolutní moc. JSou tu soudci, vysocí úředníci, policejní prezidenti, náčelníci štábu… tihle všichni musejí chtít také. A pokud tihle nechtějí, tak Andreje čeká dlouhá a obtížná bitva.  A ještě do ní vstupuje s vědomím, že mu samozřejmě nikdo  nepomůže… stejně jako mu nikdo nepomohl s covidem. Že se do něj pustí na všech stranách. Takže já osobně nečekám žádný rychlý tah na branku a to ani v případě, že se Babiš fakt rozhodl protiunijně. A nečekal bych nic extra ani kdyby se Okamura náhodou stal premiérem. Tyhle věci rozhodně nepůjdou přímočaře. To by Andrej musel vyhrát s ústavní většinou. A i tak by výměna zákonů,  soudců a vysokých úředníků nějakou dobu trvala.

Podle mě jdeme do blbé doby a speciálně u nás v kotlince to nepůjde bez kompromisů a funkčních koalic. A to bude moje Kydařská agenda po volbách. Sledovat, kdo se chce a kdo se nechce domluvit.

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 527 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 2,89 out of 5)
Loading...
68 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)